Haber Detayı
31 Ocak 2014 - Cuma 10:20 Bu haber 2656 kez okundu
 
Çiftçilere ‘traktör kullanımı’ eğitimi verildi
Tire Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği, ilçemizdeki çiftçilere ‘güvenli traktör kullanımı’ hakkında eğitim verdi. Tire Emniyeti ile Tire Ziraat Odası’nın gerçekleştirdikleri ortak çalışma kapsamında traktörlerin neden olduğu trafik kazalarının en aza indirgenmesi amaçlanmakta.
Tire Haberi
Çiftçilere ‘traktör kullanımı’ eğitimi verildi

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan ve ülke çapında uygulamaya konulan kırsal bölgelerdeki traktör kullanıcılarına yönelik eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları kapsamında ilçemizde de çiftçilerimize ‘güvenli traktör kullanımı’ eğitimi verilmeye başlandı.

Tire Emniyet Müdürlüğü ile Tire Ziraat Odası arasında yapılan protokol çerçevesinde, Tire Emniyeti hizmet binasında, bu konuyla ilgili olarak bilgilendirici eğitim semineri düzenlendi. 29 Ocak Çarşamba günü yapılan semine; 14:00 ile 17:00 saatleri arasında gerçekleşti. Seminerde sunumu yapan isimler; Trafik Büro Amiri Komiser Yardımcısı Bekir Taşdemir ile trafik polisi memuru Erdal Açıkgöz oldu.

AMAÇ, TARAKTÖRLERİN KARIŞTIĞI KAZALARI EN AZA İNDİRMEK

İlçe merkezinde oturan traktör sahibi çok sayıda çiftçinin katıldığı semineri, Ziraat Odası Başkanı Halil İbişoğlu ile Emniyet Müdürü Fatih Kiremitçi’de takip etti.  Verilen eğitim kapsamında; karayolunu kullanan tarım araçları sürücülerini ve özellikle traktör kullanıcılarını trafik kuralları konusunda bilgilendirmek. Güvenli traktör sürüş tekniklerini benimsetmek. Traktörlerin sebep olduğu trafik kazalarını azaltmak. Doğru traktör kullanımıyla tarımsal işlerin güvenli yapılmasını sağlamak. Traktör kullanıcılarına aracı daha iyi tanıtmak ve benimsetmek olduğu vurgulandı.

İZMİR’İN TRAKTÖR KAZALARI KONUSUNDA SİCİLİ İYİ DURUMDA

Programda bir konuşma yapan Tire İlçe Emniyet Müdürü Fatih Kiremitçi: “İzmir, traktör yoğunluğu bakımından Türkiye’de 4. il olmasına rağmen traktörlerin karıştığı yaralamalı ve maddi hasarlı kazalarda Türkiye’de sonuncu sıralarda yer almakta.  Bu da sürücülerin bu işi ne kadar önemsediğini göstermekte. Biz istiyoruz ki bu kazalar hiç olmasın. Can ve mal kaybı yaşanmasın. Burada amacımız sürücülerin aslında bildikleri bu kuralları yeniden hatırlatarak farkındalığı artırmaktır. Ülkemizde birçok kaza tepe lambasız, römorkları reflektörsüz trafikte seyreden traktörlere arkadan çarpma şeklinde oluyor. Bu nedenle çiftçilik yapan vatandaşların traktörlerine tepe lambası, römorklarına da reflektör taktıkların da hem kendini hem de diğer sürücüleri zor durumda bırakmamış olacaklardır. Bu anlamda hem kendi can güvenliğimiz hem de karşımızdakinin can güvenliği açısından bu konulara hassasiyet göstermeliyiz.” dedi.

TRAKTÖR SÜRÜCÜLERİNE REFLEKTÖR HEDİYE EDİLDİ

Öte yandan, Ziraat Odası Başkanı Halil İbişoğlu’da eğitime katılan tüm çiftçi sürücülere katıldıkları için teşekkür ettiğini ve kazasız günler dilediğini söyledi. Ayrıca İlçe Ziraat Odası’nın sponsorluğunda seminere katılan tüm sürücülere römorkların arkasına takmak üzere ikişer adet reflektör hediye edildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire, Emniyet, Müdürlüğü, Trafik, Büro, Amirliği, ilçemizdeki, çiftçilere, ‘güve
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Çiftçilere ‘traktör kullanımı’ eğitimi verildi
Çiftçilere ‘traktör kullanımı’ eğitimi verildi
Yorumlar
Haber Yazılımı