Haber Detayı
06 Mayıs 2014 - Salı 09:45 Bu haber 4173 kez okundu
 
Çiçek Festivali coşkuyla başladı coşkuyla bitti
Belediye Başkanı Ufuk Sesli 3 gün süren 17.’inci Bayındır Çiçek Festivali’nde yaklaşık 1 milyon ziyaretçiyi ağırladıklarını söyledi.
Bayındır Haberi
Çiçek Festivali coşkuyla başladı coşkuyla bitti

İzmir’in Bayındır ilçesinde, toplam 3 gün süren çiçek festivali coşkusu, Şehir Stadyumu’nda gerçekleştirilen kapanış etkinlikleri ile son buldu. Festivalin son gününde İzmir ve Ege’nin dört bir yanından ilçeye günübirlik gelen ziyaretçiler festival alanını gezerken kısa süreli yağmur sürprizi ile karşılaştı. Stadyumdaki kapanış törenleri ise renkli görüntüler eşliğinde büyük bir coşkuya sahne oldu. Bayındırlı genç müzisyenlerden oluşan ve 3.’üncü albüm hazırlığını sürdüren Rap Gurubu “Ghetto Blaster” konseri Rap müziği sevenleri mutlu etti. Türk Halk Müziği konseri ile İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası ise kapanış törenlerine ayrı bir heyecan kattı. Festivalin ilk günü gerçekleştirilen “En Güzel Çiçek Standı” ile düzenlenen “çiçek” konulu resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. En Güzel Çiçek Standı yarışmasında ilk üç sırayı “Armağan Çiçekçilik”, “Ataklı Çiçekçilik” ile “Busem Süs Bitkileri” aldı. İlçedeki ilk ve orta okular ile anaokulları arasında düzenlenen “Çiçek” konulu resim yarışmasında ise Kazım Dirik Ortaokulu’ndan Mavi Yörük birincilik, Fatih İlkokulu’ndan İlter Tür ikincilik ve İsmet İnönü Ortaokulu’ndan Melih Erisev ise üçüncülük ödülüne layık görüldü. Festival, havai fişek gösterileri ve havaya salınan dilek balonları ile son buldu.

BAZ İSTASYONLARI YETERSİZ KALDI

Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli, festivalin hedeflenen amacına ulaştığını söyledi. “Çiçeğin Başkenti” diye anılan Bayındır’da etkili bir tanıtıma imza attıklarını ifade eden Başkan Sesli, “Başta, İzmir olmak üzere Ege’nin dört bir yanından gerek tur şirketleri, gerekse özel otomobilleri ile gelen ziyaretçilerimizi 3 gün süreyle ilçemizde ağırladık. Yaklaşık 1 milyon ziyaretçi sayısı ile göz doldurduk. Çiçek üreticileri ise festivale en üst düzeyde katıldı. Bu yıl her zamankinden daha fazla sayıda çiçek üreticisi festival alanında stant açtı. Yerel seçimlerin ardından, İzmir BŞB ile birlikte festivale yaklaşık 2 buçuk haftada gibi kısa bir sürede hazırlandık. Gelecek yıl daha kapsamlı bir festival yapmak için hazırlıklarımıza şimdiden başladık. Festival süresince yaşanan tek aksaklık ise cep telefonlarının ilçede aşırı yüklenme sonucu kilitlenmesi oldu. Baz istasyonları teknik nedenlerden dolayı yetersiz kaldı. Telefon şirketlerine şikayetlerimizi bildirmemize rağmen, ne yazık ki önlem almadılar” diye konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediye, Başkanı, Ufuk, Sesli, 3, gün, süren, 17’inci, Bayındır, Çiçek, Festiva
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Çiçek Festivali coşkuyla başladı coşkuyla bitti
Çiçek Festivali coşkuyla başladı coşkuyla bitti
Çiçek Festivali coşkuyla başladı coşkuyla bitti
Yorumlar
Haber Yazılımı