Haber Detayı
10 Mart 2018 - Cumartesi 15:57 Bu haber 5314 kez okundu
 
Çiçek çocukları…
Tire’nin Başköy kırsalındaki yaklaşık 40 çocuğa ücretsiz bağlama kursu veren ünlü kabak kemane üstadı İrfan Alkur müzik atölyesine çevirdiği taş evinin bir bölümünde geleceğin sanatçılarını yetiştiriyor.
Tire Haberi
Çiçek çocukları…

Tire’ ye, 25 km uzaklıkta, dağların arasında doğal güzellikleri ile ünlü Başköy’de geleceğin müzisyenleri “Çiçek çocukları” yetişiyor. Yıllarını müziğe adamış ünlü kabak kemane üstadı İrfan Alkur, müzik atölyesine çevirdiği taş evinin bir bölümünde yaklaşık 40 çocuğa ücretsiz bağlama ve kabak kemane öğretiyor. Uzun yıllar sonra tekrar doğduğu köye, ata topraklarına dönen ünlü sanatçı, hiçbir maddi çıkar gözetmeksizin oluşturduğu “İrfan Alkur Kültür ve Sanat Evi’nde” kızlı erkekli öğrencilerine Kasım ve Mayıs ayları arasında haftada üç gün ve üç saat olmak üzere müzik eğitimi veriyor.

GELECEĞİN SANATÇILARI                                

Ege’ye özgü Kabak Kemane’ye yıllarca hayat veren, ayrıca yorumcu olarak da haklı bir üne sahip olan Alkur, “Öğrenci çocuklarımın hepsine kurs süresince ücretsiz bağlama verdim. Hiçbir karşılık beklemeden bu güne kadar cebimden yaklaşık 30 bin lirayı aşkın masraf ettim. Müzik atölyemizin yol ve tuvalet gibi bazı tamamlayamadığımız eksikleri belimizi büküyor. Öğrencilerim yağmurlu havalarda ulaşım zorluğu yaşıyorlar. Güzel havalarda ise müzik atölyemizin bahçesinde çiçeklerin arasında eğitim almak istiyorlar. Bahçede masa ve sandalyelere ihtiyacımız var. Sesimizi duyacak yetkililerden yardım bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Çiçek çocukları…
Çiçek çocukları…
Çiçek çocukları…
Yorumlar
Haber Yazılımı