Haber Detayı
17 Şubat 2014 - Pazartesi 09:30 Bu haber 2280 kez okundu
 
CHP meclis listesinin ilk 10 sırasında şu isimler mi var ?
Partilerin belediye başkan adayları belli olduktan sonra en çok merak edilen konu; 25 kişiden oluşan belediye meclis, 5 kişiden oluşan büyükşehir belediyesi meclisi ve başkan adaylarının kontenjan üye listeleri oldu. Özellikle seçimde iddialı oldukları bilinen ve sürpriz yapması beklenen partilerin meclis listelerinde hangi isimlerin olacağının açıklanması merakla bekleniyor.
Tire Haberi
CHP meclis listesinin ilk 10 sırasında şu isimler mi var ?

Meclis üyelerinin isimlerinin belirlenmesi için son gün 18 Şubat Salı günü. Salı günü mesai saati bitimine kadar partiler meclis üyeleri listelerini İlçe Seçim Kurulu’na teslim etmek zorunda. Seçimin iddialı partilerinden biri olan ve adaylık sürecinde büyük tartışmaların yaşandığı ve önemli çatlak ve tartışmaların halende sürdüğü partilerden biri olan CHP’nin meclis üyeleri ile ilgili kulislerde gezen haberlere göre, meclise girme ihtimali en yüksek olan listenin ilk 10 sırası içindeki adayların isimlerinin belli olduğu iddiaları kulislerde dolaşmakta. Buna göre, CHP’nin Tire Belediye Meclisi üyeliği listesinin ilk on sırasında sırasıyla şu isimler yer almakta; 1.Necmettin Uçmaz, 2.Mustafa Önem, 3.Azmi Öztüzün, 4.Mehmet Hızlan, 5.Kamil Taşal, 6. Coşkun Koç, 7. Bahadır Öztürk, 8. Aysel Kaya, 9. Nurdan Karaoğlu, 10. Nedret Sezgin.  Belediye Başkanının üç kişilik kontenjan listesinde ise; Atilla Çallıoğlu, Yurdakul Hasel, Ahmet Küçükler isimlerin yer aldığı görülmekte.

Edinilen bilgilere göre mevcut listenin ilk 10 sırasındaki isimler böyle, bunda sonradan değişiklik olur mu olmaz mı bilinmez? Son iki günde nasıl değişiklikler olacağını Tire kamuoyu 19 Şubat günü öğrenecek. Fakat seçilme oranı en yüksek olan ilk 10 sıralama arasında, diğer aday adaylarından kimsenin olmaması ve adı kulislerde geçen partinin bazı önemli isimlerinin bulunmaması, gerginliğin seçim öncesi süreceğini gösterir gibi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Partilerin, belediye, başkan, adayları, belli, olduktan, sonra, çok, merak, edil
Yorumlar
Haber Yazılımı