Haber Detayı
13 Şubat 2014 - Perşembe 07:48 Bu haber 3140 kez okundu
 
CHP küskünlerinin MHP ile yakınlaşması kısa sürdü
Tayfur Çiçek’in CHP’den belediye başkan adayı yapılmasına sert muhalefet yapan isimlerden bir kısmı geçtiğimiz günlerde partilerinden istifa edip, MHP saflarına geçtiklerini ilan etmiş ve MHP rozetini takmışlardı.
Tire Haberi
CHP küskünlerinin MHP ile yakınlaşması kısa sürdü

Tayfur Çiçek’in CHP’den belediye başkan adayı yapılmasına sert muhalefet yapan isimlerden bir kısmı geçtiğimiz günlerde partilerinden istifa edip, MHP saflarına geçtiklerini ilan etmiş ve MHP rozetini takmışlardı. MHP İlçe Başkanı Bayram Demirel’in rozet taktığı, ilçe yöneticilerinin de hazır bulunduğu törenin üstünden birkaç gün geçtikten sonra, MHP saflarına geçen; Zahide Özkul, Ersin Güngör, Mustafa Memişoğlu, Mehmet Erbahçeli’nden oluşan CHP’li isimlerin bu kararlarından vaz geçtikleri yönünde duyumlar oluştu.

MHP saflarına geçen CHP’lilerin bu kararlarında vaz geçip geçmedikleri, iki taraf arasında anlaşmazlık olup olmadığı konularında taraflardan net bir açıklama gelmezken, siyasi gelişmelerle ilgilenen Tireliler, bu konuda merak içinde bir açıklama yapılmasını beklemekte. Edinilen bilgilere göre; CHP küskünlerinin MHP’den belediye meclisi listesinde; 2, 4, 6, 8. sıralamalardaki yerleri istedikleri, MHP İlçe yönetimi ve Belediye Başkan Adayı’nın ise bunu kabul etmediği ve anlaşmazlık çıktığı öğrenildi. Bu yüzden, CHP küskünleri ile MHP yönetimi arasında başlayan yakınlaşma, çok kısa sürede bitmiş gibi görünüyor.

 

HABER: BÜYÜK TİRE HABER MERKEZİ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tayfur, Çiçek’in, CHP’den, belediye, başkan, adayı, yapılmasına, sert, muhalefet
Yorumlar
Haber Yazılımı