Haber Detayı
14 Nisan 2018 - Cumartesi 10:46 Bu haber 1969 kez okundu
 
CHP’li partililer ‘Adaylar ön seçimle belirlensin’ dedi
CHP Tire İlçe Örgütü ‘Danışma Kurulu’ toplantısı, Tire Belediyesi Gösteri ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıda; CHP İlçe Başkanı Hakan Şenoyar’ın yanı sıra İl Başkan Yardımcıları Cüneyt Oğuz, Azmi Kumova ve Ömer Şener de hazır bulundu. Toplantıda; adayların ‘ön seçimle’ belirlenmesi talep edildi ve ‘birlik-beraberlik’ vurgusu yapıldı.
Tire Haberi
CHP’li partililer ‘Adaylar ön seçimle belirlensin’ dedi

Cumhuriyet Halk Partisi Tire İlçe Örgütü ‘Danışma Kurulu’ toplantısı yaptı. Tire Belediyesi Gösteri ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı İlçe Başkanı Hakan Şenoyar, Kadın Kolları Başkanı Gülgen Güzeger, Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Dal ve İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin de katılımıyla oldu.

Partililerin karşılıklı görüş alışverişinde bulunduğu,  çok sayıda partilinin de katıldığı toplantıya İzmir İl Başkan yardımcıları; Cüneyt Oğuz, Azmi Kumova ve Ömer Şener de geldi. Açılışı İlçe Başkanı Hakan Şenoyar'ın konuşması ile yaptığı programda isteyenler söz alıp görüşlerini ifade etti.

ŞENOYAR, “BİZ HER AN SEÇİMLERE HAZIRIZ”

Şenoyar, konuşmasında; “Demokratik yolla seçilen örgütlerin başkanlığı ve koordinasyonun da,parti disiplini ve ahlakıyla başlatılacak çalışmalarda hiç kimsenin görevden kaçma şartı yoktur. Yönetimler gerekli çalışmaları yapacak ve bu yükü kaldıracak güçtedir.Ancak bu görevler geçici CHP kalıcıdır.Seçilmişlere bakmadan verilen her görevi kendi görevi saymak örgütün bugünkü sorumlulukları içinde olmalıdır.Ülkenin kötü gidişatının farkındayız.Siyaset ciddi bir iştir ve bu ciddiyetle geçtiğimiz referandumda gösterdiğimiz ve 1 Kasım seçimlerine göre en yüksek oy artışını sağlayan bir ilçe örgütü olarak sandık ve mahalle örgütlemelerindeki yaptığımız her çalışmayla biz her an seçimlere hazırız. Halkımızın bize verdiği güvenle yolumuza devam edeceğiz.Bu konuda bu danışma kurulunun kararları raporlanarak ilgili üst birimlere iletilecektir. Danışma kurulumuz öncelikle ülkemize,Tire’mize ve Partimize hayırlı olsun. Dedi ve divan oluşturuldu.”

OĞUZ, “SORUNLAR BELLİ, REÇETE İSE CHP’DİR”

Divan oluşumundan sonra ilk konuşmayı, CHP il başkanını temsilen İl Başkan Yardımcısı Cüneyt Oğuz yaptı. İl Başkan Yardımcısı Oğuz konuşmasında; yapılan toplantının örgütün sesi olduğunu ve bunu rapor halinde İl Başkanlığına ve Parti Genel Merkezine ileteceklerini belirtti. Oğuz, ülkede yaşana sorunların belli olduğunu ve reçetesinin de CHP olduğunu söyledi.

OĞUZ, “BU ÜLKENİN SELAMETİ, CHP İKTİDARINDAN GEÇER”

Oğuz, sözlerinin devamında; “Bu ülke hepimizin bu ülkenin selameti CHP iktidarından geçer. Örgüt birlik ve beraberlik içerisinde her türlü zorluğa aşacaktır. Ülkenin kötü gidişine dur diyecektir. Biz ve arkadaşlarımız, örgüt başkanı ve örgütle CHP iktidarı için çalışacağız. Bunun için her türlü çalışma ve fedakarlığa hazırdır. Yerel adaylıklarla ilgili isimlerin belirlenmesi de bir süreçtir. Zamanı geldiğinde onlarda olur. Ancak bugün bu ülke için ne yapabiliriz ona bakmamız lazım. Çünkü başka Türkiye yok ve bu ülke bizim. O yüzden çok çalışıp, Onu tekrar inşa etmek zorundayız” dedi.

“ÖRGÜT İÇERİSİNDEN GELEN ADAYLAR OLSUN” TALEBİ ÖNE ÇIKTI

CHP örgütü içerisinden eski ilçe başkanları, muhtarların ve bazı delege ve üyelerin söz alarak yaptıkları konuşmalarda; CHP’nin yaklaşan yerel seçimlere önseçimle belirlenmiş, örgüt içerisinden gelen adaylarla seçime girilmesinin partiyi daha fazla motive edeceği ve daha başarılı sonuç alınacağı yönünde fikir beyan edildi.

“TİRE’DE ŞARTLAR ‘ÖN SEÇİM’ YAPARAK ADAY BELİRLEMEYE UYGUN”

Eski ve yeni gençlik kolları başkanları ile birlikte, TOKİ Mahallesi Muhtarı İbrahim Ukil, Gökçen beldesi eski belediye başkanı ve şuan Gökçen muhtarı Süleyman Köseoğlu, söz alıp dile getirdikleri düşüncelerinde; bugün şartların önseçime uygun olduğunu ve aday belirleme sürecinde diğer ilçelere göre Tire’de bu noktada daha uygun şartların oluştuğunu söylediler.

KÖSEOĞLU, “CHP, ÜLKENİN CAN SİMİDİDİR”

Köseoğlu, geçen dönem ki belirleme ve yukarıdan atama sisteminin bu dönem için geçerli olmadığını dile getirdiği toplantıda. Eski ilçe başkanı tarihten örnekler vererek örgütün birlikte hareket etmesi gerektiğini ve seçilecek adayın arkasında tek vücut durarak, AKP iktidarına son verebileceklerini ifade etti. CHP’nin tarihte yaptıklarına da dem vuran Köseoğlu, CHP’nin bugünkü şartlarda ülkenin‘can simidi’ olduğunu belirtti. Toplantı; sakin bir havada, bol bol önerilerin sunulduğu bir formda gerçekleştirildi.

 

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA                                                                             

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
CHP’li partililer ‘Adaylar ön seçimle belirlensin’ dedi
CHP’li partililer ‘Adaylar ön seçimle belirlensin’ dedi
CHP’li partililer ‘Adaylar ön seçimle belirlensin’ dedi
Yorumlar
Haber Yazılımı