Haber Detayı
21 Haziran 2018 - Perşembe 17:27 Bu haber 2758 kez okundu
 
CHP Lİ GENÇLER EN GENÇ MİLLETVEKİLİ ADAYINI AĞIRLADILAR
- Haberi
CHP Lİ GENÇLER  EN GENÇ MİLLETVEKİLİ ADAYINI AĞIRLADILAR

ÇOBANKÖY ve EĞRİDERE TAMAM dedi

İzmir 2.Bölge milletvekili adayı Şener AKDEMİR ,Bornova Gençlik Kolları Başkanı Sadık YILDIZ ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte bir araya gelen CHP'li gençler seçim çalışmalarını hızlandırdı.

CHP’nin en genç milletvekili adayı ile birlikte önce şehir merkezinde esnaf ziyaretlerinde bulundular.

Akşam saatleri de boş bırakmayıp değerlendiren gençler ÇOBANKOY ve EĞRİDERE Köylerinde miting yaptılar.

KÖYLÜ YENİDEN MİLLETİN EFENDİSİ OLACAK

Söze ilk başlayan Tire Gençlik Kolları Eski Başkanı Görkem Çolak, İzmir’in en genç vekil adayını köylülere tanıttı.

Köylü ve çiftçilerin 16 yıllık AKP hükümetleri döneminde son derece mağdur edildiğini belirten Akdemir, Çiftçilerin üretim maliyetlerinin son derece yükseldiğini, mazot fiyatlarının akaryakıt istasyonlarının tabelasından daha yüksek olduğunu, mazot fiyatlarının dolara endeksli olduğunu söyledi. Akdemir, “mazot fiyatlarına zam geldikçe hükümet ÖTV' yi düşürüyor. Dolayısıyla siz mazot fiyatını bir süredir sabit olarak görüyorsunuz. Ancak bu sürdürülebilir değil. Seçim sonrasında Türkiye’yi yöneten kadrolar değişmezse mazot fiyatlarının 6,5 TL’ye yaklaştığını göreceksiniz” dedi. Yem ve gübrenin ithal edildiğini belirten Akdemir, ithalatçı firmaların dolarla ödeme yaptığını ancak satışlarını Türk Lirası üzerinden gerçekleştirdiğini ve doların yükselmesi durumunda çiftçilerin girdi fiyatlarının yükseldiğini vurguladı.

Akdemir, “Köylü Milletin Efendisidir” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün bu sözünden yola çıktıklarını tarıma ve köylüye desteklerin nasıl arttırılacağını halka anlattı.

Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı’nda ve Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında, çiftçilerin tarımsal kredi faizlerinin tamamının silineceğini, tarıma desteğin iki katına çıkarılacağını, mazotun 3.5 TL olarak çiftçiye sağlanacağını ve buna benzer yeni düzenlemelerin yapılacağını, çiftçinin bu köle düzeninden kurtarılacağının ve tıpkı Mustafa Kemal’in dediği gibi köylülerin yeniden milletin efendisi olacağı günleri getireceklerinin altını çizen Akdemir, “köylü olmazsa biz ne yiyeceğiz taş mı yiyeceğiz” dedi.     

KÖY NÜFUSUNDAKİ DÜŞÜŞ TEHLİKELİ

Köylülerin tarımsal üretimin bel kemiği olduğunu belirten Akdemir, Türkiye nüfusunun 7,5’inin köylerde yaşadığını ve bunun yaklaşık 6 milyon 150 bin kişiye tekabül ettiğini vurguladı. Devletin iş gücü olarak kabul ettiği, 15-65 yaş arası köylü nüfusunun ise sadece 3,5 milyon kişi olduğunu ve bunun son derece tehlikeli olduğunu söyleyen Akdemir, genç çiftçilerin yetişmemesi halinde halkın ithal ürünlere dayalı bir hayat süreceğinin altını çizdi. Köylüleri bilimsel tarımla buluşturacaklarını ve çiftçiliğin doktorluk, avukatlık, mühendislik gibi saygın bir meslek olduğunu toplumun her kesimine kabul ettirerek, gençleri çiftçiliğe teşvik edeceklerini belirten Akdemir, köy kahvelerini ziyaret edip vatandaşlarla sohbet ettikten sonra saat 01:30 sularında Tire’den ayrıldı.

Şener AKDEMİR Kimdir ?

  Yeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler(İng) bölümüne 2004 yılında girdi. 2007-2009 yıllarında Uluslararası İlişkiler Kulübü Genel Sekreterlik görevini üstlendi. Cumhuriyet Halk Partisi adına üniversite öğrenci örgütlerinde çalıştı. 2009 yılında yapılan Öğrenci Konseyi seçimlerinde Yeditepe Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığına seçildi.

2010 yılında mezun olan Akdemir, 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan Genel Seçimlerde, 39 Üniversite Konsey Başkanının desteğiyle Cumhuriyet Halk Partisi İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı oldu ve Türkiye’nin en genç milletvekili adayı olarak listelerde yer aldı.

Seçimlerin ardından Almanya’da Berlin School of Economics and Law’da Avrupa Ekonomileri ardından Çin Halk Cumhuriyeti’nde Southwestern University of Finance and Economics’de Çin Ekonomisi, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Sürdürülebilir Enerji dallarında olmak üzere üç yüksek lisans tamamladı. Rusya-Çin Enerji İlişkileri, enerji stratejileri, yenilenebilir enerji ve enerji dış politikaları üzerine akademik çalışmalar yaptı. Yüksek Lisans tezini Rusya-Çin Enerji İlişkileri ve Çin’in Yenilenebilir Enerji Kaynakları üzerine yazdı. 2014 yılından bu yana Çin Halk Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosluğu’nda Başdanışman ve İdare Müdürü olarak çalışan Akdemir, Yeditepe Üniversitesi Mezunlar Derneğinin Ege Bölge Temsilciği görevini sürdürmektedir. Evli ve bir çocuk babası olan Akdemir, ileri düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Çince bilmektedir.

CHP Gençleşiyor.                                               

CHP'li Gençlerden Mustafa KOLDAŞ,Hakan TETİK,Emrah DAL ve Hüseyin CİHAN basına ortak bir açıklama yaparak.Bu rüzgar ve heyecanın içinde olmak ,bizleri hiç yormuyor.Keyifli ve verimli bir ilerleme kaydediyoruz.İNCE,İNCE geliyoruz.CHP Gençleşiyor.Sen,Ben O,demiyoruz.Her türlü polemik ve gereksiz açıklamalara kulak asmıyoruz İşimize bakıyoruz dediler.

HABER: Engin UÇER

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Lİ, GENÇLER, , EN, GENÇ, MİLLETVEKİLİ, ADAYINI, AĞIRLADILAR,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
CHP Lİ GENÇLER  EN GENÇ MİLLETVEKİLİ ADAYINI AĞIRLADILAR
CHP Lİ GENÇLER  EN GENÇ MİLLETVEKİLİ ADAYINI AĞIRLADILAR
CHP Lİ GENÇLER  EN GENÇ MİLLETVEKİLİ ADAYINI AĞIRLADILAR
Yorumlar
Haber Yazılımı