Haber Detayı
18 Şubat 2014 - Salı 09:53 Bu haber 3126 kez okundu
 
CHP’nin meclis listesinde şaşırtan son dakika sürprizi
Yerel seçim hazırlıklarını sürdüren partilerde son hamleler meclis üyesi listelerini belirlemede gerçekleşiyor.
Tire Haberi
CHP’nin meclis listesinde şaşırtan son dakika sürprizi

Yerel seçim hazırlıklarını sürdüren partilerde son hamleler meclis üyesi listelerini belirlemede gerçekleşiyor. Partiler bugün akşam saatlerine kadar listelerindeki isimlerin tamamını belirlemek ve bu listeleri ilçe seçim kuruluna vermek durumunda. Seçimin iddialı partilerinden biri olan, aynı zamanda seçim sürecinin en çok çalkantı yaşayan partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi’nde, sürpriz gelişmeler bitmek bilmiyor. Geçtiğimiz günlerde kulislerde bazı isimleri öğrenilen belediye meclis listesinin tamamının son hali belli oldu.

Listenin başında yer alan isim herkesi çok şaşırtacak ve “Siyasette bunlar da oluyor !” dedirtecek türden bir isim. Aylardır, CHP’nin belediye başkan adayı gösterdiği Tayfur Çiçek’e karşı sert bir muhalefet gösteren ve daha birkaç gün öncesine kadar, “Ben Tayfur Çiçek’e oy vermeyeceğim, oy verdirmeyeceğim, desteklemem söz konusu bile olamaz !” diyen Mustafa Güngör, birkaç gün içinde değişen konjonktür ile, Tayfur Çiçek’in meclis listesinin 1. sırasında aday olarak ilan edildi.

CHP’NİN BELEDİYE MECLİS ÜYESİ LİSTESİ:

1-Mustafa Güngör, 2-Necmettin Uçmaz, 3-Mustafa Önem, 4-Azmi Öztüzün, 5-Mehmet Hızlan, 6-Kamil Taşal, 7-Coşkun Koç, 8-Cahit Bahadır Öztürk, 9-Nazmi Bezci, 10-Sezer Konursay, 11-Nurdan Karaoğlanoğlu, 12-Emrah Gacan, 13-Sezai Koyu, 14-İsmail Çakıroğlu, 15-Mustafa Özer, 16-Can Amaç, 17-Murat Ersoy Karakış, 18-Günseli Türkay, 19-Gökay Yücel, 20-Berrin Yılmaz, 21-M.Remzi Şenki, 22-Seyhun Soykan.  KONTENJAN: 1-Atilla Çallıoğlu, 2-Yurdakul Hasel, 3-Ahmet Küçükler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yerel, seçim, hazırlıklarını, sürdüren, partilerde, son, hamleler, meclis, üyesi
Yorumlar
Haber Yazılımı