Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 12:41 Bu haber 3627 kez okundu
 
ÇAM RESTORAN, YENİLENEN YÜZÜYLE TİRE’DE FARK YARATIYOR
Bir süre önce el değiştiren ve büyük bir revizyona giden Kaplan Çam Restoran kapılarını basın mensuplarına açtı.
Sektör Haberi
ÇAM RESTORAN, YENİLENEN YÜZÜYLE TİRE’DE FARK YARATIYOR

“Hedefimiz, Tireyi Ön Plana Çıkarıp, Kaplan’ı Çekim Merkezi Yapmak”

Tire’nin Kaplan Mahallesinde bulunan ve bir süre önce işletmecisinin değiştiği Kaplan Çam Restoran, dekorasyon ve işletmecilik anlamında büyük bir değişime uğradı. Bulunduğu yer bakımından Tire’nin en güzel manzarasına sahip olmakla birlikte, Tireli profesyonel ekibi ve müşterilerine özel sunduğu birbirinden farklı hizmetlerle kendi sektöründe farkını ortaya koymaya başladı. Büyük bir değişime giden ve hala yeniliklerine devam eden işletmenin hedefi Tire’yi ön plana çıkarıp, Kaplan’ı çekim merkezi haline getirmek. Bu doğrultuda yoluna emin adımlarla devam eden işletme kapılarını Tireli basın mensuplarına açtı ve yaptığı çalışmaları ve hala daha devam eden değişimi yerinde basın mensuplarına gösterdi.

BURADA MİNYATÜR BİR TİRE YARATMAK İSTİYORUZ

Kaplan Çam Restoran’ın işletmecisi Öcal Okay gazetecilere yaptığı açıklamada, “Tire, Minarelerin yarıştığı, mütevazı bir kentin, hoş görünün egemen olduğu insanlarının üst düzey olduğu, yeme içme kültürünün tavan yaptığı bir kent. Akşamları Tire’de işletilen mekânlar hanımefendi ve beyefendilerin en güzel kıyafetlerini giymesi suretiyle dolup taşıyor. Biz burada Tire’nin birçok farklı lezzetini en iyi şekilde vatandaşlara sunan bir restoran olmayı amaçlıyoruz. Tire’nin en güzel köftesini bir işletmeden, en güzel tatlısını dondurmasını yapan işletmenin ürünün burada satacağız. Osman Efendi’nin dondurması tatlısı, Ayhan Ustanın dondurması ile biz burada minyatür bir Tire yaratmak istiyoruz” dedi.

3 DURAKLI PANAROMİK ASANSÖR

“Salonlarımızı düzenlememizi bu şekilde yapıyoruz. Engelliler için burada 2 tane tuvalet bulunuyor. Şuan bu uygulamayı 5 yıldızlı otellerde bulamıyoruz. Bebekli annelerimiz için bebek beşiklerimiz var. Basit gibi görünen önemli bir ayrıntı bunlar. Vatandaşlarımız için en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Engelli ve yaşlı misafirler için 3 duraklı panoramik asansörün çalışmalarına başladık. 2 ay içinde bu hizmeti de misafirlerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

HER GÜN SİNCAPLARA YEMEK VERİYORUZ

Yapılan yenileme çalışmalarıyla restoranda çok üst düzey soğuk hava tesisinin de yapıldığını kaydeden işletmeci Okay, “5 yıldızlı otellerde olmayan soğuk hava tesislerimizle vatandaşlarımıza en sağlıklı yiyecekleri sunmayı hedefliyoruz. Restoranın yenileme çalışmalarında doğaya saygı anlamında hiç bir canlıya zarar verilmedi. Doğa, çalışmalarımızın içerisine doğrudan dâhil edildi ve çalışmalar doğaya göre yapıldı. Her gün restoranda sincaplara yiyecek veriyoruz” şeklinde konuştu.

5 KİŞİLİK GRUPLAR İÇİN ÜCRETSİZ SERVİS

Yenilenen Kaplan Çam Restoranın yüzyıllardır Tire’nin en önemli mesire yeri olan Kaplan kırsalının İzmir genelinde ve Tire özelinde bir çekim merkezi olması dileğiyle yola çıktıklarını belirten Öcal Okay, “Tire’nin yeme içme kültürünün yaşatılması geliştirilmesi ve en geniş anlamda tanıtılmasını hedefliyoruz. Bu amaçla yenilendik, eklentiler yaptık ve geliştirmeye de devam ediyoruz. 648 metrekarelik yapılaşma hakkımızdan fedakârlık edip 15 araçlık otopark yaptık. 14’er kişilik iki minibüs Tireli hemşerilerimizin emrinde. Her gün saat 13:00’ten itibaren her yarım saatte bir karşılıklı olmak üzere araçlarımız hareket edecek. Kaplan’a çıkmak isteyen fakat aracı olmayanlar ya da alkol alacak misafirlerimiz bu araçlardan ücretsiz yararlanabilecek. Trafik kurallarına uyulması ve can güvenliği bizim önceliğimizdir. En az beş kişilik grupları da bulundukları yerden alabileceğiz. Şehir dışından Kaplan Çam Restoran’a gelen misafirler, her adımda Tire’yi tanıyacak ve Tire’de üretilen el sanatlarının örneklerini bire bir görecek. Keçe, nalın, urgan ve beledi dokuma gibi Tire’nin tarihi el sanatları salonumuzda sergilenecek. Kaplan’ın çekim merkezi olması yolundaki hizmetler ve sürprizlerimiz devam edecek. Her şey Tiremiz ve Kaplan için” dedi.

Kaplan Çam Restoran’a ulaşmak ve rezervasyon için iletişim numaraları şöyle;

Amaç Okay: 0506 860 58 60

Canan Tekkurşun Çekinmez: 0536 733 65 41

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇAM, RESTORAN,, YENİLENEN, YÜZÜYLE, TİRE’DE, FARK, YARATIYOR,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ÇAM RESTORAN, YENİLENEN YÜZÜYLE TİRE’DE FARK YARATIYOR
ÇAM RESTORAN, YENİLENEN YÜZÜYLE TİRE’DE FARK YARATIYOR
ÇAM RESTORAN, YENİLENEN YÜZÜYLE TİRE’DE FARK YARATIYOR
ÇAM RESTORAN, YENİLENEN YÜZÜYLE TİRE’DE FARK YARATIYOR
ÇAM RESTORAN, YENİLENEN YÜZÜYLE TİRE’DE FARK YARATIYOR
ÇAM RESTORAN, YENİLENEN YÜZÜYLE TİRE’DE FARK YARATIYOR
ÇAM RESTORAN, YENİLENEN YÜZÜYLE TİRE’DE FARK YARATIYOR
ÇAM RESTORAN, YENİLENEN YÜZÜYLE TİRE’DE FARK YARATIYOR
Yorumlar
Haber Yazılımı