Haber Detayı
24 Mayıs 2018 - Perşembe 10:35 Bu haber 6080 kez okundu
 
“Çalışanların alın teriyle yanlışlıkla oynamayın !”
CHP’li Yücel Özen, Tire Belediyesi’nde çalışanların maaşlarının eksik yatırıldığını, hak ettikleri bazı kalemlerin maaşlara yansıtılmadığını belirterek, bir CHP’li olarak kendi belediyesinin bu yanlışlığı düzeltmesini beklediklerini söyledi.
Tire Haberi
“Çalışanların alın teriyle yanlışlıkla oynamayın !”

Cumhuriyet Halk Partisi Tire Teşkilatından ve İzmir İl Teşkilatında farklı görevlerde bulunmuş olan Yücel Özen, facebook sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, Partisinden olan Tire Belediye Başkanlığını ve bağlı birimlerini çalışan maaşlarını eksik hesaplayıp yatırdıkları iddiası ile eleştirdi. Bunun yanlışlıkla olduğuna inanmak istediğini ve bu yanlışın biran önce düzeltilmesi gerektiğini yaptığı paylaşımda dile getiren Özen, ayrıca paylaşımında maaşlara yansıtılmayan ek ödeme kalemlerinin neler olduğu ve kaç lira olduğunu da tek tek açıkladı.

“HERHALDE BİLGİSAYARINIZDAKİ ARIZA NEDENİYLE EKSİK VE YANLIŞ HESAPLANMIŞ !”

Özen’in yaptığı sosyal medya paylaşımında şu ifade ve iddialar yer aldı: “Tire Belediyesi ücret bordrolarını hazırlayan birime uyarımızdır. Tüm belediye çalışanlarımızın ücretleri, herhalde bilgisayar sisteminizdeki arıza nedeniyle, eksik ve yanlış hesaplanmış. Ücretlerinin tümü eksik ve düşürülerek ödenmiştir.

Uygulayacağınız yegane yöntem; asgari ücret olan 1604 TL’nin üzerine, Çalışma Bakanlığı’nın ‘375 Sayılı’ KHK’sının geçici 24. Maddesinde belirtilen mali ve sosyal hakları ilave etmektir.

Yani; ‘yakacak yardımı’ 30 TL/ay, ‘çocuk yardımı’ 25 TL/ay, ‘yemek yardımı’ 5 TL/gün, ‘bayram yardımı’ 75 TL/ yılda iki kez, ‘şoför tazminatı’ 2 TL/gün, ‘silah tazminatı’ 2 TL/gün, ‘tatil günleri fazla çalışma’ 50 zamlı, ‘gece çalışma’ 60 zamlı (güvenlikçiler hariç).

Bu şekilde yapılmayan her bordro suçtur. Hele ücret düşürmek daha büyüğünden suç. 22 belediyemiz içinde sendikasız tek CHP'li belediye olmak nedeniyle yüzümüz eğilirken,bari, ücret ödemelerini AKP'nin KHK’sine göre yapın. Çalışanların alın teriyle, yanlışlıkla oynamayın !”

                                                                                                                                                       

 

HABER:  Yiğit SOYLU

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Çalışanların, alın, teriyle, yanlışlıkla, oynamayın, !”,
Yorumlar
Haber Yazılımı