Haber Detayı
04 Mayıs 2018 - Cuma 18:37 Bu haber 1994 kez okundu
 
Tirelileri dolu doldu bir hafta sonu bekliyor
Turizm Haberi
Tirelileri dolu doldu bir hafta sonu bekliyor

Nisan ayını, “1. Giritliler Buluşması ve Ot Festivali”, “1. Tire Yöresel ve Tarımsal Ürünler Festivali” ve son olarak da “3. Bisiklet Şenliği” gibi birbirinden güzel organizasyonlarla geçiren Tirelileri bu hafta sonu da dolu dolu iki gün bekliyor.

Tire Belediyesi’nin organize ettiği hafta sonu programlarında Hıdırellez ve Dağcılık Festivali kutlanacak. Etkinlikler Gölet Şenlik Alanı ve Derekahve Mesire Alanında yapılacak.

HIDRELLEZ VE DAĞCILIK ATEŞİ GÖLETTE YAKILACAK

05 Mayıs Cumartesi günü etkinlikler dağcıların saat 13:00’te Tire Kent Müzesi önünde buluşmasıyla başlayacak. Tire Belediyesi ve Tire Dağcılık Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği ve bu sene 7.’si yapılacak olan dağcılık festivali Tire turu ile devam edecek ve dağcılar cumartesi akşamı kamp yeri olarak kullanacağı Gölet Şenlik Alanı’na geçecek.

CUMARTESİ AKŞAM ETKİNLİKLERİ 20:30’DA BAŞLAYACAK.

Etkinliklerde Tire Belediye Bandosu, Tire Belediyesi Halk Oyunları Ekibi, Caner Coşar ve Tireli Ahmet sahne alacak. Çeşitli oyunların ve yarışmaların yapılacağı etkinlikler sonrası Tire Gölet’te Hıdırellez ateşi yakılacak.

DEREKAHVE YİNE DOLUP TAŞACAK

Hıdırellez her sene olduğu gibi bu sene de Derekahve ’de yapılacak. Hıdırellez olması, baharın gelişinin ve doğanın canlanmasının simgesi olarak vatandaşlara Tire Belediyesi tarafından 2 bin adet marul dağıtılacak. Lokma ikramının da yapılacağı etkinliklerde Tire Belediye Bandosu, Tire Belediyesi Halk Oyunları Ekibi ve ince saz ekibi sahne alacak. İki etap olarak sabah yürüyüşüne çıkacak dağcılar ise yürüyüşlerini tamamladıktan sonra Derekahve’de buluşacak.

 

 

HABER:  Yiğit SOYLU 

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tirelileri dolu doldu bir hafta sonu bekliyor
Yorumlar
Haber Yazılımı