Haber Detayı
17 Ekim 2018 - Çarşamba 09:34 Bu haber 3032 kez okundu
 
Burak Alp Ersen Karateke’de konuştu; “Sosyal belediyecilik yapmamız lazım”
CHP Tire Belediye Başkan Aday Adayı İnşaat Mühendisi Burak Alp Ersen, aday adaylık sürecinde olmasına rağmen köy ziyaretlerini sürdürüyor.
Tire Haberi
Burak Alp Ersen Karateke’de konuştu; “Sosyal belediyecilik yapmamız lazım”

Sosyologlar ile birlikte Tire’nin sorunlarının bir araya getirileceği bir çalışma yürüten CHP’li aday adayı Ersen, bu çalışmayı Tire köylerini tek tek gezerek hazırlıyor. Ekim ayı sonunda tamamlanması planlanan çalışma Kasım ayında parti genel merkezine sunulacak.

Bu kapsamda Tire’nin Karateke Mahallesi’nde Mahalle Muhtarı Erkan Tutkaç ve mahalleli ile bir araya gelen CHP Tire Belediye Başkanı Aday Adayı Burak Alp Ersen, “Toplumun bütün kesimlerini ilgilendiren projelerle uğraşmak mecburiyetinde olduğumuzu görüyoruz. Bizi bu çalışmaya iten yapılmayanları görüyoruz. O kadar basit şeyler var ki yapılmayan. Ben 18 yaşından beri Cumhuriyet Halk Partisinin kayıtlı üyesiyim. Üzülüyorum bunları gördükçe. Sosyal demokrat belediyecilik yapmamız lazım. Sosyal belediyecilik yapmamız lazım. Toplumun tüm kesimlerini, muhtarları, sivil toplum örgütlerini ciddiye almamız lazım. Ama maalesef.Büyük eksiklikler olduğunu biliyorduk. Gittiğimiz hiçbir yerde şununla karşılaşmadık, ‘Başkan çok başarılı neden değiştirmek istiyorsunuz’ diyen yok” şeklinde konuştu.

ANLAYIŞIMIZ FARKLI

Köylünün isteklerine öncelik verildiği takdirde daha farklı bir yönetim tarzı oluşacağına inandığını kaydeden Aday Adayı Ersen, “Bütün köylerde bir temizlik sorunu var. Köyler maalesef kaderine terk edilmiş durumda. 2014’ten önce muhtarların bütçesi vardı. Şimdi sahipsiz kaldılar.Yatırım izleme diye bir şey kuruldu. O da çözüm olmuyor. Biz farklı bir belediyecilik yapacağız. Aday gösterilirsek eğer. Anlayışımız farklı bizim. Sorunları öğrenmek için geliyoruz.

ÇÖP SORUNUNU BİZ ÇÖZERİZ

CHP Tire Belediye Başkan Aday Adayı İnşaat Mühendisi Burak Alp Ersen, geçtiğimiz ay AK Parti’nin Karateke Mera Alanında eylem yaptığı, İzmir Büyükşehir Belediyesinin Vahşi Çöp Depolaması ile ilgili de konuştu.

Yerel ve ulusal basında gündeme gelen Karateke Mera Alanı’ndaki Vahşi Çöp Depolama ile ilgili konuşan CHP Tire Belediye Başkan Aday Adayı İnşaat Mühendisi Burak Alp Ersen, “Benim elimdeki belgelere göre 1993 yılından beri burayla ilgili olarak Karateke Muhtarlığı ile yapılan sözleşme doğrultusunda burada çöpler toplanıyor ve burada bertaraf ediliyor. Bu hadise bizim bildiğimiz kadarı ile 1993’ten beri 3’er yıllık sözleşmenin uzatılması ile 2014’e kadar gelmiş. 2014’ten sonra yine Tire Belediyesinin CHP’li belediye olmasından sonra da bu işlem devam etmektedir. Katı atıklar bu şekilde vahşi depolama şeklinde depolanmamalı, bununla ilgili kanun, teknik yol ve yöntemler izlenmelidir” dedi.

KALICI ÇÖZÜMLER BULACAĞIZ

AK Partili yöneticilerin Karateke Merasındaki yaptıkları açıklamayı yeterli görmediğini ifade eden Ersen, “Diğer yandanAKP’li yönetici kardeşlerimizin yaptığı açıklamayı yeterli görmüyorum. Türkiye’yi yöneten kendileri. Çevre şehircilik bakanlığını yöneten kendileri. Bu konuda eğer isterlerse yol gösterici olabilirler. Bu sorun hepimizin sorunu. Bunu bugün halk partili TireBelediyesi devam ettiriyor olabilir ama bu duyarlılıktan sonra kendileri de gerekli girişimlerde bulunacaktır. Biz de bulunacağız. Buradan şunun da sözünü veriyorum yerel seçimde iktidar olduktan sonra ilk işimiz bu soruna kalıcı çözüm bulmak için projeler üretmek olacaktır. El birliği ile bu sorunu çözeriz” dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı