Haber Detayı
24 Mayıs 2018 - Perşembe 10:37 Bu haber 4869 kez okundu
 
“Burada oturanlar iki yıldır bu tozu çekiyor !”
Tire Haberi
“Burada oturanlar iki yıldır bu tozu çekiyor !”

Tire Adnan Menderes Mahallesi’nde Necip Paşa ile Ertuğrul Gazi caddelerinin kesiştiği noktada bulunan binada yaşayan Nursevil Savcı Sözer isimli bayan vatandaş, yaklaşık iki yıldır asfaltlanmayan yollardan kalkan toz sebebiyle evlerini terk etme noktasına geldiklerini, psikolojilerinin bozulduğunu belirtti.

HER ARAÇ GEÇTİĞİNDE ORTALIK TOZ DUMAN

Dertli kadın, kendisini ve komşularını canlarından bezdiren durum hakkında, “Yetti canımıza valla, bir yol bu kadar süre toz toprak içinde bırakılmaz ki. Başvurmadığım yer kalmadı. Ben yaklaşık 10 aydır burada yaşıyorum. Geldiğimden beri böyle. Hatta bu binada iki yıldır yaşayan ve bu toza toprağa maruz kalan komşularım var. Her araç geçtiğinde ortalık toz duman,  ne kadar camı pencereyi kapatsan da içeri giriyor” dedi.

Konuyu bir çok kereler İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ve Tire Belediyesinin ilgili birimlerine ilettiğini ve her seferinde kendisini oyalayan cevaplar aldığını ifade eden Nursevil Savcı Sözer, bunun üzerine durumu BİMER ve CİMER üzerinden üst mercilere de götürdüğünü söyledi.

“BAŞKAN BEYİN FUTBOL HOBİSİNİN CEREMESİNİ ÇEKMEK ZORUNDA MIYIZ?”

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden aldığı son bilgilere göre İzmir BŞB tarafından Tire’nin kontenjanına ayrılan sıcak asfalt oranının 70’lik kısmının yapıldığını sadece 30’luk kısmının kalmış. Yaptığı gözlem ve incelemelere göre, bu asfaltın büyük kısmının yeni yapılan stadyum çevresindeki yollarda kullanıldığı kanısına varan Nursevil Savcı Söze, tepkisini şu sözlerle sürdürdü: “Ben ve benim gibi bu bölgede yaşayan yüzlerce vatandaş, Başkan beyin futbol hobisinin ceremesini çekmek zorunda mıyız? O maçlar ne arada bir olacak, kaç kişi gidecek? Oysa burada yedi 24 binlerce insan yaşayacak, bu yolları kullanacak. Şuncacık yolu iki yıldır asfaltlayamadılar. Üstelik burası ilçe merkezi. Bu kabul edilir gibi değil !”

 

HABER:  Yiğit SOYLU                                                                       

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Burada, oturanlar, iki, yıldır, bu, tozu, çekiyor, !”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Burada oturanlar iki yıldır bu tozu çekiyor !”
“Burada oturanlar iki yıldır bu tozu çekiyor !”
“Burada oturanlar iki yıldır bu tozu çekiyor !”
Yorumlar
Haber Yazılımı