Haber Detayı
22 Nisan 2019 - Pazartesi 11:25 Bu haber 3447 kez okundu
 
Bu Yumruk Demokrasiye Atılmıştır
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Pazar günü Ankara’nın Çubuk ilçesinde katıldığı şehit cenazesinde yumruklu saldırıya maruz kaldı.
Siyaset Haberi
Bu Yumruk Demokrasiye Atılmıştır

Hakkari'de terör örgütü mensuplarınca şehit edilen Sözleşmeli Er Yener Kırıkçı'nın cenaze töreninde olay çıktı. Çubuk Akkuzu Mahallesindeki cenaze törenine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu törende saldırıya uğradı. Kılıçdaroğlu'nu yuhalayan bir grup, ardından yaşanan arbedede kendisine saldırdı. Yaşanan arbedede saldırganlardan biri Kılıçdaroğlu’na yumruk attı. Kılıçdaroğlu’nun gözlüğü yüzünden düştü. Korumaların müdahalesi ile Kılıçdaroğlu alandan çıkarıldı ve öfkeli gruptan uzaklaştırılarak mahallede bulunan bir eve götürüldü. Güvenlik güçleri, evin çevresinde toplanan kalabalığın dağıtmak için uzun süre mücadele verdi. Öte yandan saldırganlar Kılıçdaroğlu’nun bulunduğu evi de taş yağmuruna tuttu. Uzun uğraşlarla evin önüne getirilen zırhı bir araçla CHP lideri evden çıkarıldı ve Ankara’da CHP Genel Merkezi’ne götürüldü. Yapılan açıklama sonucunda Kılıçdaroğlu’nun sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

 

Tireli Siyasilerden Kılıçdaroğlu’na yapılan bu saldırıya yönelik kınama mesajları geldi

 

Kılıçdaroğlu’nun Ankara’da yaşadığı menfur saldırı sonrası Tireli siyasilerden bu saldırıya yönelik kınama mesajları geldi.

 

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamada Kılıçdaroğlu ile çekilmiş olduğu bir fotoğrafı ekleyerek şu ifadelere yer verdi. “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na Çubuk’ta Şehit Cenazesinde Yapılan Saldırıyı Kınıyor, Kendisine Geçmiş Olsun Dileklerimi İletiyorum” şeklinde yazdı.

 

CHP Tire İlçe Başkanı İsmail Güleç’te yazılı olarak yaptığı açıklamada “Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Bu yumruk Türkiye'nin birliğine bütünlüğüne kardeşliğine atılmıştır. Amaç, İstanbul'da provokasyon ama başaramayacaksınız. Ekmiş olduğunuz kin ve nefret tohumlarının yeşermesine izin vermeyeceğiz. Herşeye rağmen, kişisel ikballeriniz uğruna halkı bölme ötekileştirme çabalarınıza rağmen, ülkede barışı, kardeşliği, huzuru tesis etmeye çalışanları karalama çamur atma çabalarınıza rağmen başaramayacaksınız. Demokrasi kazanacak, Barış kazanacak, Adalet kazanacak...” ifadelerine yer verdi.

 

İYİ Parti Tire İlçe Başkanı Hayati Okuroğlu sosyal medya hesabı üzerinde yaptığı açıklamada tıpkı Salih Atakan Duran’da olduğu gibi Kemal Kılıçdaroğlu ile çekilmiş fotoğrafı koyarak destekte bulundu. “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na Yapılan Saldırıyı Kınıyorum...” şeklinde destekte bulundu.

 

AK Parti Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı’da yaptığı yazılı açıklamada saldırıyı kınadığını belirtti. “CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınıyoruz. Hukuk çerçevesi dışına çıkan hiçbir eylem kabul edilemez. Sorumlular en kısa sürede gerekli cezayı almalıdır. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, Yumruk, Demokrasiye, Atılmıştır,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bu Yumruk Demokrasiye Atılmıştır
Yorumlar
Haber Yazılımı