Haber Detayı
18 Aralık 2018 - Salı 09:51 Bu haber 6316 kez okundu
 
“Bu Şehrin Takımı Sarı Kırmızılı Tirespor Olmalı”
AK Parti Aday Adayı Dr. Fatih Hayali Gençlik Spor İlçe Müdürü Mustafa Koca’yı makamında ziyaret etti.
Tire Haberi
 “Bu Şehrin Takımı Sarı Kırmızılı Tirespor Olmalı”

Tire’deki sportif faaliyetler, eksiklikler ve yapılması gerekenler hakkında görüş alışverişinde bulunan Hayali, sporu çok sevdiğini, yıllarca Türkiye Boks Federasyonu yönetiminde yer aldığını, halen federasyonun sağlık kurulunda aktif bir şekilde görev yaptığını belirtti.

 

Hayali Herkese Spor Yapma İmkanı Oluşturacağız

 

Spora dair projelerini genel hatlarıyla anlatan Dr. Hayali, “Amacımız şehrimizi sağlıklı insanların yaşadığı sporun cazibe merkezi haline getirmek olacak.  Bunun için sadece futbolda değil tüm branşları da içine alan geniş bir yelpazede sportif faaliyetleri planlayarak herkese spor yapma imkânı kazandıracağız. Bu doğrultuda çok farklı projeler geliştirdik. Mevcut tesislerinin tamamını halkımızın  ve okullarımızın kullanımına açarken, herkesin yapabileceği bir spor branşı vardır görüşünden  hareketle, yepyeni tesisleri şehrimize kazandıracağız. Altyapıya yani bu şehrin çocuklarına hizmet edeceğiz. Alt yapılarımızda okullarımızın antrenman ve maçlarını yapacağı tesisleri ivedilikle şehrimize kazandıracağız” dedi. 

 

Stadyum İlk Önceliğimiz Değildi

 

Stadyum konusuna da değinen Dr. Hayali, “Aslında stadyum şehrimizin yapılması gereken ilk önceliği değildi. Ancak artık bunları tartışmanın bir önemi yok. Şehrimize bir stadyum kazandırılmış. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonra önemli olan bu stadyumu doldurmak ve etrafını tesislerle örerek altyapılarımıza ve okullarımıza antrenman sahaları oluşturmak, şehrimizi farklı organizasyonlarla bölgenin spor merkezi haline getirmektir. İşte bu konuda anlamlı projeler oluşturduk.”şeklinde konuştu.

 

Bu Şehrin Takımı Tirespor Olmalı

 

Tire 1922 A.Ş ile ilgili son dönemde çıkan haberleri ve yapılan yoğun eleştirileri de değerlendiren Dr.Fatih Hayali “Ben Tire’ye 1988 yılında geldim. Tire’ye gelmeden önce Tirespor’u tanıyordum. Çünkü Tirespor şimdiki Spor Toto 1.liginde oynuyordu. Şimdiki süper ligi kıl payı kaçırmıştı. Hatta Tirespor Ege Fırtınası olarak bilinirdi. Ben Tire’ye geldiğimde Tirespor’un antrenmanlarını 1500 kişinin izlediğine şahit oldum. Ama bugün takım profesyonel ligde, stadı Avrupa standartlarında ama seyircisi yok. Bir ruh eksikliği var. Onun için bu şehrin takımı Tirespor ve renkleri de sarı-kırmızı olmalı  diyorum” dedi.

 

Spor Turizmini Canlandıracağız

 

Projeleri ile ilgili ipuçları veren Dr. Hayali “Spor turizmi bizim için önemli. Çünkü şehrimiz hem iklimi hem de yapısı itibariyle spor turizmine çok uygun. Geliştirdiğimiz projelerle şehrimiz, futbol başta olmak üzere jimnastik, atletizm, basketbol, voleybol,  taekwondo ve ata sporlarımızda organizasyonların, kampların, turnuvaların gözde merkezi haline gelecek.’dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , “Bu, Şehrin, Takımı, Sarı, Kırmızılı, Tirespor, Olmalı”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
 “Bu Şehrin Takımı Sarı Kırmızılı Tirespor Olmalı”
 “Bu Şehrin Takımı Sarı Kırmızılı Tirespor Olmalı”
Yorumlar
Haber Yazılımı