Haber Detayı
27 Şubat 2018 - Salı 11:35 Bu haber 6337 kez okundu
 
BÖYLE İL MERKEZİ AÇILIŞI GÖRÜLMEDİ !
İYİ Parti’nin İzmir İl merkezinin açılışı seçim mitingini aratmadı. Açılışa binlerce kişi katıldı.
Siyaset Haberi
BÖYLE İL MERKEZİ AÇILIŞI GÖRÜLMEDİ !

Yurt genelinde teşkilatlanma çalışmalarına büyük bir hızla devam eden İYİ Parti’nin İzmir İl Başkanlığı binası geçtiğimiz Cumartesi günü açıldı. Genel Başkan Meral Akşener'in de katıldığı açılış törenine vatandaşların yoğun ilgi göstermesi dikkat çekti. İzmir eski itfaiye binası yakınındaki meydan ve bu meydana açılan caddeleri hınca hınç dolduran İyi Partili vatandaşların yoğun tezahüratı altında platforma çıkan Meral Akşener İzmir’den önemli mesajlar iletti.

Coşkulu kalabalık dinletilen İzmir Marşı ve parti şarkılarına eşlik etti. Program şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından hep birlikte söylenen İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Daha sonra İzmir İl Başkanı Yıldırım Ulupınar, vatandaşlara hitap etti. Ulupınar, konuşmasına bu büyük alanın doldurulabileceği endişesine sahip olduğunu ancak gördüğü manzara karşısında çok duygulandığını belirterek İzmirlilere teşekkür ederek başladı. Ardından Akşener'i sahneye davet etti.

TİRE’DEN YOĞUN KATILIM              

İYİ Parti Tire İlçe Teşkilatı yönetimi ve üyeleri, İlçe Başkanı Atakan Duran’ın öncülüğünde İl Merkezi açılışına otobüslerle ve araçlarla katıldı. Tire Cumhuriyet Meydanı’ndan kaldırılan otobüslere isteyen vatandaşlar da bindi. Tire’den yoğun bir katılım olduğu öğrenildi.

AKŞENER, DOĞUKAN EROĞLU’NA ROZET TAKTI

Duran, Genel Başkanları Meral Akşener’in sahneye çıktığı anda Tire Belediye Meclisi Doğukan Eroğlu ile birlikte sahneye çağrıldı. Akşener, Eroğlu’na kendi elleri ile İYİ Parti rozeti taktı ve Tire Belediye Meclisi’nin İYİ Partili üyesi olarak ilan etti.

“BUNLAR MİLLİ İTTİFAK BİR GAYRİ MİLLİ MİYİZ?”

Akşener konuşmasında, başta Türk milliyetçiliği olmak üzere her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alan AKP ile kendisini milliyetçi olarak tanıtan MHP ittifakı milli ittifak değil, çıkar ve menfaat ittifakı olduğunu söyleyerek, "Bunlar Milli ittifak biz gayri milliyiz öyle mi?" diyerek tepki gösterdi.

Akşener'in açıklamaları şöyle: "İzmir’e her geldiğimde inancım ve umudum artarak yolumuzda dimdik yürüdük. Siz ki Zübeyde Hanım’a sahip çıktınız. Sizin sahip çıktığınız gibi Zübeyde Ana’nın yetim Mustafa’sı ve onun Cumhuriyeti’nin arkasında dimdik duracağımıza söz veriyorum. Saray koalisyonun küçük ortağı Oslo rezaletinde, çözüm rezaletinde, teröristlerin davulla zurnayla ülkemizden geçtiğinde yemin etmişti. ‘AKP, PKK’dan tehlikelidir hesap sormazsak namerdim’ demişti. İktidar partisi de ‘Bunlar kandan besleniyor’ demişti. Şimdi bir baktık bunlar yanyanalar. Bunlar Milli ittifak biz gayri milliyiz öylemi? Biri oturduğu yerden bize laf söylüyor. Diğeri biz nereye gitsek peşimizden geliyor. İl,  il geziyor. Ateş bacayı sardı. Onlar ittifak yapmayı iyi bilir. Önce PKK ile ittifak yaptılar, daha sonra FETÖ ile ittifak yaptılar. Şimdi de yeni bir ittifakın peşindeler. Bunun adı olsa çıkar ittifakı, menfaat ittifakı olur. 

İyi Parti cesur insanların partisidir. Cesaret bulaşıcıdır. Cesur insanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Allah’ın izni ile Cumhurbaşkanlığı seçimini alacağız. İktidar olacağız. Size söz veriyorum, gerek olmadıkça konuşmayacağım. Kimseye bağırıp çağırıp, küfür etmeyeceğim. Her gün konuşanlardan bıktık usandık.

Sizler çocuklarınızı Amerikalarda çuvalla para ödeyerek okuttunuz. Bizim çocuklarımızı da beceriksiz eğitim sisteminizde işsizliğe terk ettiniz. İş başına gelir gelmez devlet kurumlarına mülakatla işe giriş sitemini sonlandıracağız.

Amerika bizim dostumuz mu, düşmanımız mı? Ne demiş ABD’liler PYD ile PKK’yı çarpıştıralım. Bakınız meşhur çözüm sürecinde hendekler kazıldı. O zaman biri bana dedi ki, ‘Meral Hanım hendekler kazıldı. Polise gittik dediler ki bize yüzünüzü çevirin’ dendi, öyle emir almışlar, dedi ki ‘Sonra bir gün uyandık o hendekler için operasyon başlamış’ sizin bu yaptıklarınız yüzünden bu ülkenin 726 çocuğu o süreçte şehit oldu. ‘Tarihi dizilerden, dini menkıbelerden öğreniyorlar’. Ne diyorlar ‘Gerekirse Afrin’e gideriz!’ siz koltuklarınızı bırakıp da gider misiniz oraya… Ne diyor Cumhurbaşkanı ‘20 – 25 şehidimiz var’ siz her şeyi sayılardan ibaret görüyorsunuz. Yaptıkları yanlışların sonucunda askerimiz battıkları çukurdan çıkartmak için uğraşıyor. FETÖ ile yaptıkları iş birliğinin de sonucu 15 Temmuz’da ödendi. Bu milletin evlatları o köprüde sizi çukurdan çıkardı. Sizi herkes kandırdı ama hala orada oturmaya devam ediyorsunuz. Ama oturur neden oturur, çünkü o bedel ödemiyor. Bedeli sizler vatandaşlarımız ödüyor. Ama biz bu düzene artık son vereceğiz. İster 2018’de ister 2019’da yapılsın seçimleri Allah’ın izni sizin teveccühünüzle biz iktidar olacağız. Cumhurbaşkanlığı seçimlerini de kazanacağız. Bunlar diyor ya biz ‘ecdat torunuyuz’ ecdat uyansa bunları ayakkabısının tersiyle kovalar. Önce de Erdoğan’ı. Diyorum 100 sayfa tarih okuyun. Tarihi dizilerden, dini menkıbelerden öğreniyorlar."

AKŞENER’DEN “DENİZ YÜCEL” TEPKİSİ

Daha sonra Alman DieWelt gazetesinin Türkiye muhabiri Deniz Yücel’in tahliyesine değinen Akşener “Merkel’le görüştüler, Merkel tak diye tahliyesini istedi, şak diye tahliye edildi. Serbest bıraktılar. Sonra ne oldu özel uçakla uçtu gitti. Ne diyorlardı bu adam için; PKK’lı. Öyleyse bu adamı neden serbest bıraktınız? Eğer bu adam PKK’lı değilse neden bir sene içerde yatırdınız?

Akşener konuşmasında Afrin’eharekatla ilgili görüşlerini de dile getirdi. Bu harekata niçin gerek duyuldu. Bu noktaya nasıl gelindi. Hükümetin yanlış politikaları Suriye sorununun sebeplerinin başında gelmektedir. Bu harekatta gecikmiş bir harekattır. Ordumuzun başarılı olmasını cenab – ı Allah’tan niyaz ediyoruz. Afrin’e bizim evlatlarımız gidiyor, onların evlatları gitmiyor, çünkü onlar çürük raporlu.

Türkiye’ye huzur vaat ediyoruz, kardeşlik vaat ediyoruz, tarımımızı, sanayimizi kalkındırıp, herkese iş  vaat ediyoruz. Ülkeyi refah ve mutluluk ülkesi haline getirmeyi vaat ediyoruz. Eğitimi, hukuku, adaleti yeniden hak ettiği şekilde yüceltmeyi vaat ediyoruz.

Şimdi sizden şunu istiyorum, İzmir’de kapı kapı gezip İYİ Parti tercihinizi insanlara anlatacak mısınız? Allah hepinizden razı olsun…”

Akşener’in konuşmasından sonra Karşıyaka’ya geçildi. Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanımın kabri ziyaret edilerek dualar edildi. Meral Akşener İzmir’de gördüğü yoğun ilgiden duyduğu mutlulukla moral tazeledi.

 

 

HABER:  Zübeyir TABAK 

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BÖYLE İL MERKEZİ AÇILIŞI GÖRÜLMEDİ !
BÖYLE İL MERKEZİ AÇILIŞI GÖRÜLMEDİ !
BÖYLE İL MERKEZİ AÇILIŞI GÖRÜLMEDİ !
Yorumlar
Haber Yazılımı