Haber Detayı
04 Aralık 2018 - Salı 09:26 Bu haber 12019 kez okundu
 
Böbrek verecek Bir ‘Baba’ Yiğit Aranıyor!
Bayındırlı 19 yaşındaki böbrek hastası Gamze Akkavak’a acil olarak uygun böbrek aranıyor. Kalp hastası anne sağlık gerekçesiyle donör olamıyor. Baba ise iddiaya göre 3 yıl önce evi terk etti ve donör olmayı reddediyor.
Bayındır Haberi
Böbrek verecek Bir ‘Baba’ Yiğit Aranıyor!

Komşu Bayındır ilçesinde, yaşayan böbrek hastası 19 yaşındaki Gamze Akkavak’a acil olarak uygun böbrek aranıyor. Kalp hastası anne sağlık gerekçesiyle, baba ise iddiaya göre 3 yıl önce evi terk etti ve donör olmayı reddediyor.Çınar mahallesi Kalburcu dere sokaktaki derme çatma evlerinde diğer 2 kardeşi ile birlikte tekrar sağlığına kavuşacağı günü bekleyen genç kız, zorunlu olarak lise birinci sınıfta ara verdiği eğitimine açık liseden devam ediyor,  gamze öğretmen olacağı günü hayal ediyor.

 

BABA EVİ TERK ETTİ

Kızının 4 yıldır böbrek yetmezliği nedeniyle hasta olduğunu ifade eden anne Emine Akkavak (46), “Yapılan tahliller sonucu benim böbreğimin uyumlu olduğu ancak kalp damarlarımdaki tıkanıklık nedeniyle doktorlar benden nakil yapamayacaklarını söylediler. Ayrı yaşadığım eşim İsmet Akkavak’ın da (53) böbreği uyumlu olmasına rağmen evi 3 yıl önce terk etti. O ana kadar ciddi bir sorun yaşamamıştık. Aramızdaki huzursuzluk artınca 5 çocukla ortada kaldım. Kızım evlendi. Oğlum çalışıyor. Şuan evde 3 çocuğumla yaşıyoruz. Gamze’nin yaşama tutunması için bir böbreğe ihtiyacı olduğu kadar, baba sevgisi ve şefkatini de ihtiyacı var. Kızımın bir an önce böbrek bulunarak iyileşmesini ve normal şekilde hayatını yaşamasını istiyorum. Bir gün uygun böbrek bulunur ve kızım sağlığına kavuşur diye umutla bekliyorum” dedi.

 

“ÖĞRETMEN OLACAĞIM”

Yaklaşık 4 yıl önce, baş ve karın ağrısı şikayetiyle gittiği Bayındır Devlet Hastanesi’nde kendisine “Böbrek yetmezliği” teşhisi konulduğunu anlatan genç kız, “Haftada 3 kez Tire DevletHastanesinde diyalize giriyorum. Eski sağlığıma kavuşmak ve ben de yaşıtlarım gibi normal bir hayat sürmek istiyorum. Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, böbrek nakli için sıra bekliyorum. Eğer uygun bir böbrek bulunursa, tekrar okuluma dönmeyi ve ilerde öğretmen olmayı hayal ediyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Böbrek, verecek, Bir, ‘Baba’, Yiğit, Aranıyor!, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Böbrek verecek Bir ‘Baba’ Yiğit Aranıyor!
Böbrek verecek Bir ‘Baba’ Yiğit Aranıyor!
Böbrek verecek Bir ‘Baba’ Yiğit Aranıyor!
Böbrek verecek Bir ‘Baba’ Yiğit Aranıyor!
Yorumlar
Haber Yazılımı