Haber Detayı
23 Mart 2018 - Cuma 11:05 Bu haber 5721 kez okundu
 
“Bizi susuz bırakmayın !”
Dünya Su Haftası sebebiyle meydanlara inen anaokulu çocuklarından, büyüklere anlamlı ikaz; “Gelecekte bizleri susuz bırakmayın !”
Tire Haberi
“Bizi susuz bırakmayın !”

Temiz su kaynaklarının bilinçsizce, hesapsızca ve saygısızca hızlı bir şekilde tüketildiği dünyamızı, bu olumsuz gidişat değişmezse, yakın gelecekte çok kötü günler bekliyor. Konunun uzmanı birçok bilim insanı, yakın gelecekte dünyanın önemli bir bölümün temiz su kaynağı bulmakta büyük zorluklar yaşayacağı, hatta temiz su kaynakları sebebiyle savaşların çıkabileceği belirtiliyor.

SU İSRAFİ BÜYÜK SAFHALARDA

Hayatın kaynağı, hatta ta kendisi olan suyun dikkatli kullanılması ve tüm insanların hatta tüm canlıların yaşam kaynağı olduğunu bilerek davranılmasını isteyen anaokulu öğrencisi minikler, “Dünya Su Haftası/Günü” sebebiyle dün Tire’de meydanlara indi ve şimdinin büyüklerine çarpıcı ve anlamlı ikazlarda bulundu.

“SU HAYATTIR, HAYATIMI KURUTMA !”

Öğretmenlerinin öncülüğünde ellerinde suyun doğru, ölçülü, saygılı ve bilinçli şekilde kullanılmasını öğütleyen yazıların yer aldığı pankart ve dövizlerle Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önüne gelen yüzlerce minik öğrenci, “Gelecekte bizleri susuz bırakmayın” diye haykırdı !

SU KONUSUNDA DAHA BİLİNÇLİ BİR NESİL YETİŞECEK

Tire Nefise ve İbrahim Çetin Anaokulu ile Tire Anaokulu öğrencilerinden oluşan yaklaşık 400 civarında minik, sabah ve öğleden sonra olmak üzere, iki grup halinde Cumhuriyet Meydanına geldi. Geleceğimiz olan çocuklarımızın ve torunlarımızın bu haklı istekleri ve haykırışları, kendilerini gören büyüklerden de destek aldı. Bugünün yetişkinleri, gelecek kuşakların su konusunda daha bilinçli olacağını şimdiden gördüklerini belirttiler.

 

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA ve Zübeyir TABAK                    

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Bizi, susuz, bırakmayın, !”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Bizi susuz bırakmayın !”
“Bizi susuz bırakmayın !”
“Bizi susuz bırakmayın !”
“Bizi susuz bırakmayın !”
“Bizi susuz bırakmayın !”
Yorumlar
Haber Yazılımı