Haber Detayı
14 Mart 2018 - Çarşamba 17:43 Bu haber 2878 kez okundu
 
Bir destanı anlatan destansı marş
İstiklal Marşı’nın ‘Milli Marşımız’ olarak kabul edilişini yıldönümü vesilesiyle önceki gün ilçemizde bir tören düzenledi.
Tire Haberi
Bir destanı anlatan destansı marş

 “İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı” önceki gün Tire Belediyesi Gösteri ve Konferans Salonu’nda protokol üyelerinin de katılım gösterdiği tören programı ile gerçekleştirildi. Halkın ve öğrencilerin de katılım gösterdiği programa ilgi yüksek oldu.

PROGRAMI, “BAÇ FEN LİSESİ” HAZIRLADI VE SUNDU

Belgin ve Atilla Çallıoğlu Fen Lisesi tarafından hazırlanan program Tire Belediyesi Kültür Salonunda, Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in de katılımıyla yapıldı.Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı Okulun tarih öğretmeni Harun Toksoy yaptı. Mehmet Akif Ersoy’un yaşam öyküsünün anlatılması akabinde, Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerinin okundu ve oratoryo sergilendi.

İSTİKLAL MARŞI’NI EN GÜZEL OKUYANLARA ÖDÜL

İlçe çapında yapılan ‘İstiklal Marşı Okuma Yarışması’nda lise, ortaokul ve ilkokul seviyesinde dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. İlkokullar arası yapılan resim yarışmasında derece giren öğrencilerinin ödüllerini Cumhuriyet Savcısı Tayfun Uzundere, ortaokullar arası resim yarışmasında derece giren öğrencilerin ödüllerini Tire Belediye Başkan Yardımcısı Mengü Önler ve liseler arası kompozisyon yarışmasında derece giren öğrencilerin ödüllerini Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven verdi.

KİMLER KATILDI ?                                             

Tire Belediyesi Kültür Salonunda gerçekleştirilen programa; Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Tire Belediye Başkan Yardımcısı Mengü Önler, Cumhuriyet Savcısı Tayfun Uzundere, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Özge, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Emre Davutoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan Karpuz, diğer kurum yöneticileri ve öğrenciler katıldı.

 

HABER:  Yiğit SOYLU

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bir destanı anlatan destansı marş
Bir destanı anlatan destansı marş
Yorumlar
Haber Yazılımı