Haber Detayı
03 Eylül 2020 - Perşembe 13:35 Bu haber 2201 kez okundu
 
BİNADAN DÜŞEN PARÇALAR MAHALLELİYİ KORKUTUYOR
Tire'ye bağlı Ertuğrul Mahallesinde yıkılma tehlikesi bulunan binadan her gün düşen parçalar mahalle sakinlerine korku yaşatıyor.
Gündem Haberi
BİNADAN DÜŞEN PARÇALAR MAHALLELİYİ KORKUTUYOR

Mahalle sakinleri çocuklarının üzerine binadan ölüme yada yaralanmaya neden olacak parçalar düşebileceğini belirterek, yetkililerden çözüm istedi.

Ertuğrul Mahallesi, Yassı Yol sokakta 2012 yılında Tire Belediyesinin aldığı bina, mahalle sakinlerine her gün korkulu anlar yaşatıyor. Binadan sürekli parçalar düştüğünü ve mahalle muhtarına durumu bildiklerini söyleyen vatandaşlar herhangi bir güvenlik şeridinin bile çekilmediğini belirterek, üzücü bir olay yaşanmadan kalıcı bir önlem alınmasını istiyor.

Mahalle sakinlerinden Melek Cibeli, her gün binanın çatısından düşen moloz parçalarını süpürdüğünü belirterek, " 8 yıldan bu yana boş olan ve 2012'de Belediyenin aldığı bu binanın çatısı tüm mahallemizi korkutuyor. Çatışı göçtü göçecek, her sabah kalktığımda yerde parçalar görüyoruz, mahallenin çocukları her gün burada oyun oynuyor, Allah korusun ya bir gün birinin kafasına bir şey düşerse bunun vebalini kim ödeyecek. Biz daha önce muhtarımıza konuyu söyledik ama herhangi bir müdahale olmadı, kötü bir durum yaşanmadan Belediyemiz buraya önlem alsın. Yıllardır korku içinde yaşıyoruz. Gelsinler görsünler bizim amacımız kimseyi kötülemek değil, sadece tehlike saçan bu binanın kimseye bir zarar vermeden çözüme kavuşmasını istiyoruz."dedi.

Bina hakkında konuşan bir diğer vatandaş Mustafa Azrak, "Kayınvalidemin evi bu binayla bitişik, yıllardır tehlikeli bir şekilde burada duruyor. Mahallede çok çocuk olduğu için oğlumda her gün buraya gelip oyun oynamak istiyor, 10,15 çocuk toplanıp oynuyorlar, biz ne kadar alana gitmelerine müsaade etmesek de çocuktur dinlemez kaşla göz arasında gider, o sırada çatıdan düşen parçalar çocuklarımıza zarar verebilir. Yetkililerden ricamız buraya kalıcı bir önlem alsınlar."dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİNADAN, DÜŞEN, PARÇALAR, MAHALLELİYİ, KORKUTUYOR,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BİNADAN DÜŞEN PARÇALAR MAHALLELİYİ KORKUTUYOR
BİNADAN DÜŞEN PARÇALAR MAHALLELİYİ KORKUTUYOR
BİNADAN DÜŞEN PARÇALAR MAHALLELİYİ KORKUTUYOR
BİNADAN DÜŞEN PARÇALAR MAHALLELİYİ KORKUTUYOR
Yorumlar
Haber Yazılımı