Haber Detayı
08 Şubat 2014 - Cumartesi 10:09 Bu haber 7267 kez okundu
 
Bilgi Koleji basketbolcu fabrikasına döndü
Tire Bilgi Koleji Basketbol Takımı alt yapı çalışmalarını hızla geliştiriyor. Kulüp, geleceğin basketbolcularını yetiştiren bir okul olmak amacında.
Tire Haberi
Bilgi Koleji basketbolcu fabrikasına döndü

Sportif faaliyetlerde son yıllarda büyük bir atılım içerisine giren Tire Özel Bilgi Koleji, okul bünyesinde pasif durumda olan spor kulübünü aktif hale sokmuş ve bazı branşlarda sportif çalışmalarını aktif hale getirmişti. Bu branşlardan biri basketbol branşı oldu. Basketbolda çok hızlı bir giriş yapan, gerek alt yapı çalışmaları gerekse gençlerden kurulu takımla iki ayrı kategoride mücadelesine başlayan Tire Bilgi Koleji, ilerleyen günlerde ses getirecek sürprizlere de hazırlanıyor!

DEĞİŞİK OKULLARDAN 16 MİNİK BASKETBOLCU İLE TAKIM OLUŞTURULDU

Alt yapı konusuna çok önem veren kulüp, Mustafa Helalpara’nın yönetiminde geleceğin basketbolcularını yetiştirmek için atağa geçti. Sadece okulun kendi öğrencileri değil, ilçedeki diğer okullardaki yetenekli öğrencileri de kulübün basketbol takımı alt yapısında toplamaya çalışan Okul, 2002 doğumlu öğrencilerden oluşan basketbol minik erkek takımının çalışmalarını sürdürmekte. Her hafta belli günlerde, Tire Spor Salonu’nda bir araya gelen 12 yaşındaki yaklaşık 16 minik, Helalpara’nın yönetiminde hazırlıklarını sürdürmekte.

AYDIN’A İKİ HAZIRLIK MAÇI YAPMAK İÇİN GİDİLECEK

İzmir’de düzenlenecek ve yakında başlayacak olan minik erkekler basketbol liginde mücadele edeceklerini belirten Helalpara, bu amaçla hazırlıklarını sürdürdüklerini, hafta sonu Aydın’a giderek burada iki özel karşılaşma yapacaklarını söyledi. Helalpara, Nazilli Belediyespor ve Aydın Bahçeşehir Koleji minik takımları ile özel karşılaşma yapacaklarını söyledi.

“BASKETBOLDA HİZMETTE SINIR YOK”

Helalpara, alt yapı çalışmaları ile ilgili olarak sözlerini şöyle sürdürdü: “Basketbola geçen yıl ilk adımı attığımızdan bu yana gelişmeye ve ileri gitmeye çalışıyoruz. Bilgi Koleji olarak basketbolda her yaş grubunda eğitimlerimizi sürdürüyoruz. Takımlar oluşturup mücadelelerimizi liglerde veriyoruz. Basketbolda hizmette sınır tanımıyoruz.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tire, Bilgi, Koleji, Basketbol, Takımı, alt, yapı, çalışmalarını, hızla, gelişti
Yorumlar
Haber Yazılımı