Haber Detayı
15 Şubat 2014 - Cumartesi 10:02 Bu haber 2386 kez okundu
 
Bilgi Koleji’nin minik basketbolcuları Aydın’dan galibiyetlerle döndü
AYDIN BAHÇEŞEHİR KOLEJİ: 46 – TİRE BİLGİ KOLEJİ: 48 NAZİLLİ BELEDİYE: 35 – TİRE BİLGİ KOLEJİ: 55
- Haberi
Bilgi Koleji’nin minik basketbolcuları Aydın’dan galibiyetlerle döndü

Tire’nin basketbol arenasındaki ikinci takımı olan Bilgi Koleji’nin minik erkekler alt yapı takımı, geçtiğimiz günlerde hazırlık karşılaşmaları yapmak için gittiği Aydın’dan güzel haberlerle geri döndü. Başta Özel Bilgi Koleji olmak üzere, değişik okullarda okuyan 2002 doğumlu öğrencilerden oluşan takım bir süreden beri Antrenör Mustafa Helalpara yönetiminde çalışmalarını sürdürmekteydi. Minik basketbolcular, önceki gün Aydın iline giderek, hayatlarında ilk kez ciddi bir basketbol karşılaşmasına çıktılar.

DEPLASMANDA AYNI GÜNDE İKİ MAÇ OYNADILAR VE KAZANDILAR

Aydın’da iki hazırlık maçı yapan minikler, sırasıyla Aydın Bahçeşehir Koleji ve Nazilli Belediye takımlarının minik alt yapı takımları ile maç yaptı. İlk maçta Nazilli Belediyesi Spor Salonu’nda, saat 11:00’de Aydın Bahçeşehir Koleji minik takımı karşısına çıkan çocuklarımız, çekişmeli geçen bu maçtan “46-48” galip ayrıldı. Minik basketbolcularımız, deplasmanda oynadıkları ikinci hazırlık karşılaşmasını saat 16:00’de Atatürk Spor Salonu’nda yaptı. Nazilli Belediyesi minikleri ile karşılaşan küçük basketbolcularımız bu maçta daha rahat bir oyun ortaya koydu ve sahadan “35-55” üstün ayrıldı. Tireli minik basketbolcular, Aydın’a yaptıkları günü birlik sportif ziyaretlerini, Aydınlık Koleji’nde yemek yedikten sonra tamamlayarak, Tire’ye geri döndüler.

“SANKİ UZUN ZAMANDIR BASKETBOL OYNUYORMUŞÇASINA MÜCADELE ETTİLER”

Hayatlarında ilk kez spor salonunda, formalar içinde basketbol mücadelelerine çıkan Tire’nin minik basketbolcuları, ilk sınavlarından başarı ile ayrıldı. Geleceğin basketbolcularını yetiştiren Koç Mustafa Helalpara, maçlarla ve sonuçlarla ilgili olarak şunları söyledi: “Çocuklarımız gayet istekli ve hırslıydı. Sanki uzun zamandır basketbol oynuyormuşçasına sahada mücadele ettiler. Tire Bilgi Koleji adını Aydın’da en iyi şekilde temsil ettiler. İlerleyen günlerde seviyeleri daha da ileri gidecek. Hepsini tebrik ederim” 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AYDIN, BAHÇEŞEHİR, KOLEJİ, 46, , –, , TİRE, BİLGİ, KOLEJİ, 48 NAZİLLİ, BELEDİYE
Yorumlar
Haber Yazılımı