Haber Detayı
30 Ocak 2014 - Perşembe 10:22 Bu haber 5001 kez okundu
 
Belediye Basket’in 3. Lig’teki rakipleri belli oldu
EBBL’nden 3. Lig’e yükselen Tire Belediyespor Basket Takımı’nın bu ligin grup elemeleri aşamasındaki rakipleri önceki gün İstanbul’da yapılan kura çekimi sonrasında belli oldu. Temsilcimiz, kuraya katılan tüm takımların ortak görüşü de olan, en zorlu ve çekişmeli grup olan E Grubu’na düştü.
Tire Haberi
Belediye Basket’in 3. Lig’teki rakipleri belli oldu

Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi (EBBL) 1. Grup’ta 3. olarak bir üst lig olan 3. Lig’e çıkma başarısı gösteren Tire Belediyespor, bu başarıyı ülke çapında gösteren en iyi 36 basketbol takımından biri oldu. 3. Lig’e çıkan takımlar 27 Ocak Pazartesi günü İstanbul’da, Apti İpekçi Spor Salonu’nda yapılan kura çekimleri sonrasında hangi gruplarda olacaklarını öğrendi. Tire Belediyespor’u takım koçu Alkım Cebbar’ın temsil ettiği kura çekiminde, 6’şar takımdan oluşan 6 grup oluşturuldu.

‘ÖLÜM GRUBU’NA DÜŞTÜK

Gruplarından birinci, ikinci ve üçüncü çıkan takımların farklı torbalarda girdiği kura çekiminde, takımımızın yer aldığı grup E Grubu oldu. E Grubu’nun tüm gruplar içinde en zorlu grup olduğu ve takımlar arasında kıran kırana bir mücadele olacağı görüşü, kura çekimlerine katılan tüm takımların temsilcilerinin ortak fikri oldu.

Grubumuzda yer alan rakiplerimiz şöyle; Sakarya BŞB (7. Grup’tan 1. sırada çıktı), Düzce Belediye (12. Grup’tan 3. sırada çıktı), Bursa MG Spor (6. Grup’tan 2. sırada çıktı), Selçuklu Belediye (10. Grup’tan 1. sırada çıktı), Sokar Petkim (2. Grup’tan 2. sırada çıktı).

“RAKİPLERİMİZ SERT OYNAMAYI SEVEN, DİNAMİK OYUNCULARDAN KURULU”

Kura çekimlerini de kulüp adına takip eden Tire Belediyespor’un başarılı koçu Alkım Cebbar, çekilen kura sonrası oluşan gruplarını ve rakiplerini kısaca değerlendirdi. Cebbar, “En zorlu ve sert gruba düştük. Bu bir tek benim fikrim değil. Kuraya katılan herkes bu görüşte. Grubumuz, deyim yerindeyse ‘ölüm grubu’ şeklinde. Çok sert ve kıran kırana karşılaşmalar bizi beklemekte. 2. Lig için iddialı olan ve büyük yatırım yapmış ekipler var. Rakiplerimiz; sert oynamayı seven, antrenmanlı, dinamik ve genç oyunculardan kurulu ekipler.” şeklinde konuştu.

“BİZİM DIŞIMIZDA; SAKARYA, SELÇUKLU VE DÜZCE GRUPTAN ÇIKAR”

Koç Cebbar, grupta yer alan takımların güç olarak birbirlerine yakın olduklarını, karşılaşmalarda 20-30 sayılık farkların olmayacağını, maçlarda ekiplerin birbirine yakın skorlarla karşılaşmaları tamamlayacağını belirtti. Cebbar, “Gruptan hangi takımlar çıkar demek, çok kolay cevap verilecek bir soru değil. Tabi ki amacımız grupta ilk 4 arasına girip, gruptan çıkabilmek. Bunu başaracağımıza olan inancım da tamdır. Bizim dışımızda gruptan çıkması muhtemel diğer üç takımın; Sakarya BŞB, Selçuklu Belediye ve Düzce Belediye olacağını tahmin ediyorum.” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: EBBL’nden, 3, Lig’e, yükselen, Tire, Belediyespor, Basket, Takımı’nın, ligin, gr
Yorumlar
Haber Yazılımı