Haber Detayı
19 Ocak 2020 - Pazar 18:55 Bu haber 1024 kez okundu
 
BELEDİYE BAŞKANI ATAKAN DURAN’DAN GAZETEMİZE ZİYARET
Seçim sonrası yoğun bir çalışma içine giren Tire Belediye Başkanı Atakan Duran Cuma günü Gazetemizi ziyaret etti.
Gündem Haberi
BELEDİYE BAŞKANI ATAKAN DURAN’DAN GAZETEMİZE ZİYARET

Gazetemizin kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Şevket Bahçelioğlu ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Zübeyir Tabak tarafından karşılanan Belediye Başkanı Atakan Duran, Tire gündemini değerlendirdi.

Samimi bir sohbet içerisinde geçen ziyarette Tire ile ilgili birçok konu ele alınırken, Başkan Duran nasıl bir Belediyecilik yaptıkları hakkında küçük bilgilendirmelerde de bulundu. “Bizler Tire’ye hizmet için kolları sıvadık, kimseyle bir husumetimiz yok, yasalar neyi emrediyorsa bu çerçevede gerekli adımları atıp görevimizi yapmaya çalışıyoruz. Kaynaklarımızı en doğru ve verimli bir şekilde kullanmak kararındayız. Zaman içerisinde eksiklerimiz ve hatalarımız elbette olabilir, bu konularda yapılacak eleştirilere de her zaman açık ve saygılıyız”, şeklinde konuştu.

Büyük Tire Yazı İşleri Müdürü Zübeyir Tabak vatandaşların yollarda yapılan kazı çalışmalarından sonra tamiratların zamanında yapılamadığı, bunun da vatandaşlar tarafından büyük eleştirilere yol açtığını dile getirdi.

Bu konuda Başkan Duran şu açıklamalarda bulundu: “ Su, kanalizasyon, doğalgaz, arıza vs. gibi amaçlarla yapılan kazı çalışmaları Büyükşehir Belediyesinden izin alınarak ve masrafları ilgili kişiler tarafından Büyükşehir veznesine yatırılarak yapılmaktadır. Kazı çalışması bitip yol kapatıldıktan sonra yolun eski hale getirilmesi de doğal olarak Büyük Şehir Belediyesinin sorumluluğunda olmaktadır. Büyükşehir de işlerin yoğunluğunu dikkate alarak bozulan yolları en kısa zamanda yapma gayreti içerisinde olmaktadır. Bu işlerin hızlandırılması konusunda talep ve şikayetler Büyük Şehir Belediyesi irtibat bürosuna yapılmalıdır.”

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Bahçelioğlu, Başkan Duran’ın ziyaretiyle ilgili olarak şunları söyledi:

 “Öncelikle ziyaretinizden dolayı Gazetemiz tüm çalışanları adına sizlere teşekkür ediyorum. Gazetemize yaptığınız bu ziyaret bizleri çok mutlu etti. Karşılıklı olarak Tire hakkında çok güzel bir sohbet gerçekleştirdik, fikir alışverişinde bulunduk. Tire Belediyesi’nin yaptığı çalışmaları yakından takip ediyoruz.  Başarılı işler yapmanız bizleri Tireliler olarak mutlu edecektir.  Belediyecilikte yeni olmanıza rağmen faydalı ve doğru işler yapacağınıza inanıyoruz.”dedi.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BELEDİYE, BAŞKANI, ATAKAN, DURAN’DAN, GAZETEMİZE, ZİYARET,
Yorumlar
Haber Yazılımı