Haber Detayı
12 Mayıs 2018 - Cumartesi 18:08 Bu haber 6463 kez okundu
 
Beko Tire’de yılın annesini seçti
Tire Haberi
Beko Tire’de yılın annesini seçti

Türkiye’nin dünya klasmanındaki en önemli markalarından biri olan beyaz eşya ve elektronik ev eşyaları üreticisi Beko tarafından bu yıl 15. kez düzenlenen ‘Yılın Annesi’ yarışmasının Tire ayağı sonuçları belli oldu. Toplamda 20 ilde 31 farklı noktada gerçekleştirilen bu uygulama Tire’de de Beko’nun Tire’de bayisi olan Delikanlı Ticaret bünyesinde gerçekleştirilmekte.

BEKO MÜŞTERİLERİ SEÇİYOR

Her yıl birbirinden güzel ve kullanışlı elektronik ev eşyalarından biri, seçilen yılın annesine Anneler Gününde törenle takdim ediliyor. Beko müşterisi olan tüketiciler tarafından, aday olan veya gösterilen isimlere Beko bayilerinde verilen oylar toplanıyor daha sonra; vali, kaymakam, belediye başkanı, emniyet müdürü, kadın dernekleri gibi isim ve STK temsilcilerinin de değerlendirmesi alındıktan sonra seçiliyor.

BU YIL TİRE’DE YILIN ANNESİ; “FERHAN YUVGUN”

Beko Tire bayisi olan Delikanlı Ticarette bu yıl yılın annesi, Türkiye Yardımsevenler Derneği Tire Şubesi Başkanı “Ferhan Yuvgun” oldu. Yuvgun, ödülünü Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Beko İzmir Bölge Satış Direktörü Sami Tıraş ve Delikanlı Ticaret’in genç yöneticisi Ahmet Delikanlı’dan aldı. TeiraAVM’de bulunan Delikanlı Ticaret satış mağazasında gerçekleşen hediye takdimi öncesinde konuklara ikramlar yapıldı ve takdim sırasında küçük bir de tören düzenlendi.

‘KURUTMA MAKİNESİ’ HEDİYE EDİLDİ

Daha önceki yıllarda yılın annesi seçilen kadınlar çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi eşyalar almıştı. Bu yıl ki hediye “Beko D80 HP Kurutma Makinesi” oldu. Törende Kaymakam Tanrıseven, Beko yetkilisi Tıraş, Delikanlı Ticaret adına Delikanlı ve hediyeyi alan Yuvgun kısa birer konuşma yaptı.

KAYMAKAM TANRISEVEN, TÜM ANNELERİ KUTLADI

Kaymakam Tanrıseven, yaptığı konuşmada başta seçilen Ferhan Yuvgun olmak üzere tüm annelerin ‘anneler gününü’ kutladığını belirtti. Annelerin hayatımızdaki rolü ve önemine değinen Tanrıseven, Beko ve Delikanlı Ticaret yetkililerini gerçekleştirdikleri bu uygulamadan dolayı tebrik etti.

TIRAŞ, “BEKO OLARAK 15 YILDIR YILIN ANNESİNİ SEÇİYORUZ”

Törende kısa bir açıklama yapan Beko İzmir Bölge Yöneticisi olan Sami Tıraş ise “Beko olarak, yaklaşık 15 yıldır, yılın annesini o bölgedeki tüketicilerinin önerileri ile oyları ile seçilmektedir İzmir Tire’de de 2018 yılı için Ferhan Yuvgun hanımefendiyi seçtik. Beko kurutma makinesi kendisine hediye edildi.”

DELİKANLI, “BİRÇOK ÖĞRENCİYİ OKUTUP ANNELİK ETMİŞ OLAN…”

Delikanlı Ticaret’n kurucusu olan ve Tire Ticaret Odası Başkanı da seçilen Mehmet Delikanlı’nın oğlu ve şirketin yöneticisi Ahmet Delikanlı’da yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Beko 20014 yılından beri yılın annesini seçiyor. Bu yıl 60 üniversite öğrencisi okutup, bu öğrencilere de annelik yapmış olan Tire yardım sevenler Derneği üyelerinden olan Ferhan Yuvgun hocamız yılın annesi seçilmiştir. Sosyal sorumluluk bilinciyle gösterdikleri özveriyle herkese örnek olan Tire Yardımseverler Derneği üyesi olan annelerimizi Beko ve Delikanlı Ticaret adına kutluyorum. Beko kurutma makinesi hocamıza hediye edilmiştir. İyi günlerde kullanmasını dileriz.”

YUVGUN, “ÖĞRETMEN VE İDARECİ OLARAK BUGÜN ANNE OLAN YÜZLERCE ÖĞRENCİ YETİŞTİRDİM”

Programda duygularını dile getiren yılın annesi seçilen Ferhan Yuvgun ise şunları söyledi: “Tire Yardım Sevenler Derneği olarak hali hazırda 60 üniversite öğrencisine burs vermekteyiz. Beko bayisi olan Delikanlı Ticaret tarafından seçilmiş olmamız gurur vericidir. Teşekkür ediyoruz. Tire Kız Meslek lisesinde otuz yıl öğretmenlik ve idarecilik yapan biri olarak bugün anne olan yüzlerce öğrenci yetiştirdim. Aynı okulda dört nesil bir arada çalıştığımız oldu. Beni bu unvana layık görmelerinden dolayı tekrar teşekkür ediyorum.”

 

                                                                                                                                                                                   

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA

FOTO:  Yiğit SOYLU

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı