Haber Detayı
10 Şubat 2014 - Pazartesi 09:47 Bu haber 3172 kez okundu
 
BBP’nin Tire Belediye Başkan adayı Erkan Etçi oldu
Büyük Birlik Partisi Tire İlçe Teşkilatı, Belediye Başkan Adayını açıkladı. Mevcut İlçe Başkanı Erkan Etçi, BBP’nin Tire Belediye Başkan Adayı oldu.
Tire Haberi
BBP’nin Tire Belediye Başkan adayı Erkan Etçi oldu

İzmir’de ve Tire’de 2014 Yerel Seçimlerine kendi adayları ile gireceğini belirten Büyük Birlik Partisi, Tire Belediye Başkan Adayını açıkladı. Cuma günü akşam saatlerinde Tire Toptepe Pelit Kafe’de yapılan toplantıda açıklanan Tire Başkan Adayı’nın mevcut ilçe başkanı Erkan Etçi olduğu, İl Başkanı Ahmet Bereket tarafından ilan edildi.

Oluşturulan uzun araç konvoyu ile şehir içinde tur attıktan sonra toplantının yapıldığı Pelit Kafe’ye giden partililer arasında; BBP İl Başkanı Ahmet Bereket, İl Başkan Yardımcıları Kürşat Yüksel Can ve Ali Emre Satmaz da yer aldı.

“ŞEHİT LİDERİMİZ YAZICIOĞLU’NUN İZİNDEYİZ”

Burada kısa bir konuşma yapan BBP İl Başkanı Ahmet Bereket; “22 yıllık bir siyasi hareket olarak, şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun izinden ilerliyoruz. Biz Türkiye’nin her yerinde kendi adaylarımızla seçime gidiyoruz. Bizde göreve talip olunmaz, görev verilir. Tire’de gördüğüm sevgi ve teveccüh beni mutlu etti. Türk milleti alternatifsiz değil. İki, üç parti arasında sıkışmak zorunda değil halkımız. Sandıkta oy kullanmanın dışında, ayrıca sandıklara da sahip çıkın. Bize rahmetli liderimiz vefatı ile bile hizmet etti. “ şeklinde konuştu. Bereket, konuşmalarının sonunda Tire’de başkan adayını ilan etti, Berket, “Tire’deki başkan adayımız Erkan Etçi’dir” dedi.

Bunun üzerine kalkıp partilileri selamlayan Erkan Etçi, kısa bir konuşma yaparak duygu ve düşüncelerini ifade etti. Etçi, “Genel Merkezimiz ve il merkezimiz bizi bu göreve layık gördükleri için teşekkür ederiz.” Diyerek, kendisine bu görevi verenlere minnetini göstererek konuşmasına başladı.

“MİLLETİN İRADESİNE İPOTEK KONULDU !”

Etçi, konuşmasının devamında; “Bugün de hırsızlığa, yolsuzluğa ve rüşvete bulaşmış iktidara; teröristle el sıkışan Devlete, fakirden alıp zengine veren vatanı bölmeye, milleti ayrıştırmaya çalışan, Devlete başkaldıran asi ve hainlere asla boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Mağdurun ve mazlumun sağına soluna bakıp da ‘Kimse yok mu?’ dediği anlara hep, ‘Biz varız!’ dedik. Her türlü mağduriyet alanı içinde çare olmaya ve çözüm üretmeye çalıştık. Milletin inancının ayaklar altına alındığı, korku imparatorluğunun sineleri daraltıp el ve ayakları bağladığı, cesaretleri kırdığı dönemlerde, Büyük Birlik Partisi kadroları hep adanmışlığın gereğini yaptı: ‘Ben varım!’ dedi.

Bugüne kadar milleti hep ‘alternatif yok’ diye kandırdılar. ‘Biz Varsak, siz varsınız. Biz yoksak, siz yoksunuz’ gibi hiç yakışık almayan sözlerle millet iradesine ipotek konuldu. Dolayısıyla bu millet en zor şartlarda kendi içinde ne yiğitler ne liderler çıkartmıştır. Çünkü bu Tür milleti dualı bir millettir. Bu Türk Milleti 10 asırdan fazla süre İslam’ın sancaktarlığını yapmıştır.”

“ÇAĞRIMIZ; ADALETTEN, BARIŞTAN, HÜRRİYETTEN YANA OLANLARA”

Çağrımız herkesedir. Adaletten, barıştan, hürriyetten yana olan, bu ülkeyi ve bu milleti seven herkese… Bu halkın inancına, tarihine, kültürüne, kimliğine saygı duyan; dürüst, çalışkan, milliyetçi, maneviyatçı demokrat olan herkesi Büyük Birlik’e davet ediyorum. Doğup, büyüdüğü kentte yaşayan insanlar geçim sıkıntısı çekiyorsa, sokaklarında güvenle dolaşamıyorsa, yollarında tozdan çamurdan yürüyemiyorsa, Belediyecilik hizmetlerden yeterince yararlanamıyorsa yaşama hakkı açısından mağdur olmuş demektir. 80 bini aşan nüfusuyla Tire ilçemiz Ege Bölgesinin en verimli doğal ve kültürel zenginliklerine sahip ilçelerinden biri olmasına rağmen hala gelişmişlik, şehirleşme, İmar sorunları, otopark sorunu, üretilen malın pazarlanamaması Büyük çapta tesis ve resmi kurumların ilçeye kazandırılmaması gibi temel sorunlara çözüm üretememiş durumdadır. Bu sorunların çözümü basittir. Öncelikle ilçemizde birlik beraberlik sağlanmalıdır. Siyasi partiler sivil toplum kuruluşları resmi daire amirlerini kapsayan bir Tire Meclisi oluşturulmalı sorunlar halkın önünde bu mecliste tartışılıp sonuca bağlanmalıdır. Türkiye’deki saklı cennetlerden biri olan Tiremiz Türkiye’de yeterince tanıtılmamakta iç turizm gelirinden payına düşen geliri alamamaktadır. Tarım ürünleri merkezi olmamıza rağmen bu ürünlerin iç ve dış pazarlara satamamaktayız acil bu sorunların çözülmesi gerekmektedir. Bu sorunları Allah’ın izniyle biz çözeriz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyük, Birlik, Partisi, Tire, İlçe, Teşkilatı, Belediye, Başkan, Adayını, açıkla
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BBP’nin Tire Belediye Başkan adayı Erkan Etçi oldu
BBP’nin Tire Belediye Başkan adayı Erkan Etçi oldu
BBP’nin Tire Belediye Başkan adayı Erkan Etçi oldu
BBP’nin Tire Belediye Başkan adayı Erkan Etçi oldu
BBP’nin Tire Belediye Başkan adayı Erkan Etçi oldu
BBP’nin Tire Belediye Başkan adayı Erkan Etçi oldu
Yorumlar
Haber Yazılımı