Haber Detayı
10 Ağustos 2019 - Cumartesi 16:15 Bu haber 1416 kez okundu
 
Bayram Şekerleri Tezgâhları Süslüyor
Kurban Bayramı öncesi son Pazar alışverişini yapmak için ilçe merkezi ve köylerden gelen vatandaşlar, özellikle bayram şekeri ve çikolatası başta olmak üzere bayramlık alışverişlerini yoğun bir şekilde yapmaya başladı.
Gündem Haberi
Bayram Şekerleri Tezgâhları Süslüyor

Kurban bayramına son 1 gün kala, yoğun sıcaklara rağmen, Tire pazarı oldukça hareketli. Vatandaşlar, bayram alışverişi için hareketlenmeye başladı. Bu durum esnafında yüzünü güldürdü.

 

Kurban Bayramı’nın Olumlu Etkisi Şimdiden Görülmeye Başlanmış

 

Hareketlilik özellikle şeker ve çikolata gibi bayramların değişmez ikramlık lezzetlerinde şimdiden satışlara etki etti. Tire’de 1989 yılından beri halka şeker, çikolata, lokum satışı yaparak hizmet eden İmren Şekerleme isimli firmanın işletmecisi Mustafa Köçet, Kurban Bayramı dolayısıyla işlerin bir hayli arttığını çarşının hareketlenmeye başladığını, arife günü daha da iyi satış olacağını belirtti.

 

Ramazan Bayramı Daha Hareketliydi

 

Satışların her ne kadar iyi olduğunu belirtse de geçtiğimiz ramazan bayramıyla kıyaslama yapan Küçet geçen Bayramın daha yoğun geçtiğinin de altını çizdi.

 

Şeker Fiyatları 10 ile 20 TL Arasında

 

Köçet, şekerlerde fiyatların 12 ile 25 TL arasında olduğunu, çikolatalarda ise 20 TL’den 80 TL’ye kadar çikolata çeşitlerinin bulunduğunu söyledi. , Kent, Ülker, Şölen,  gibi birçok markanın farklı fiyat ve türlerde şeker ve çikolatalarına ilginin olduğunu, şeker ve çikolataya oranla biraz daha geri planda kalan lokum fiyatlarının ise 10 TL ile 20 TL arasında olduğunu, herkesin kendi kesesine uygun bir şeker veya çikolatayı mutlaka bulduğunu ifade eden Köçet, geçmişte çokça rağbet gören şeker markası eski konak şekerlerinin de tezgâhta bulunduğunu özellikle ifade etti ve tüm Tirelilerin bayramını şimdiden kutladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bayram, Şekerleri, Tezgâhları, Süslüyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bayram Şekerleri Tezgâhları Süslüyor
Bayram Şekerleri Tezgâhları Süslüyor
Bayram Şekerleri Tezgâhları Süslüyor
Yorumlar
Haber Yazılımı