Haber Detayı
06 Ekim 2017 - Cuma 10:25 Bu haber 36638 kez okundu
 
Bayındır Belediyesi en çevreci 10 belediye arasında
Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli’nin girişimiyle Bayındır’da Küresel Isınma ve İklim Değişikliği sebebiyle oluşan olumsuz etkiyi azaltmak amacıyla başlanılan çalışma sona gelindi. Anadolu Üniversitesi Ekoloji Anabilim Dalı Başkanı ve Proje Koordinatörü Prof. Dr. Cengiz Türe’nin katkılarıyla tamamlanarak Sağlıklı Kentler Birliğine sunuldu. Bayındırın daha yaşanabilir bir kent olması için çalışmalara önem veren Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli, Sağlıklı Kentler Birliğine sundukları Karbonayak İzi Envanteri çalışması sonrası sertifikalarını aldı. Bayındır Belediyesi bu alanda Türkiye’nin en çevreci 10. belediyesi oldu.
Bayındır Haberi
Bayındır Belediyesi en çevreci 10 belediye arasında

SESLİ, “BU ALANDA TÜRKİYE’NİN 10. BELEDİYESİ OLDUK”

Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli yaptığı açıklamada, “Daha temiz hava, su ve gıda için en önemlisi ise Bayındırı daha yaşanabilir bir kent yapabilmek için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. Araştırmalarımız sonucunda hazırlamış olduğumuz ‘Karbon Ayakizi Envanteri’ çalışmamızı ‘Sağlıklı Kentler Birliği’ne sunduk ve sertifikalarımızı aldık. Bu alanda Türkiye’nin 10. belediyesi olduk çok mutlu ve gururluyuz.  Çalışmalarımız aynı kararlılıkla devam edecek” dedi.

“KARBON AYAKİZİ” NEDİR?

Karbon ayak izi, her insanın ulaşım, ısınma, enerji tüketimi veya satın aldığı her türlü ürün neticesinde atmosfere yayılmasına neden olduğu karbon miktarını anlatmak üzere kullanılan bir terimdir. Başka bir ifadeyle, aldığımız her ürün veya gerçekleştirdiğimiz her faaliyet için gerekli olan enerjinin üretilmesi sırasında atmosfere salınan karbon gazı toplamını ifade etmektedir.

 

 

HABER:  Engin ÜÇER

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bayındır, Belediye, Başkanı, Dr, Ufuk, Sesli’nin, girişimiyle, Bayındır’da, Küre
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bayındır Belediyesi en çevreci 10 belediye arasında
Bayındır Belediyesi en çevreci 10 belediye arasında
Yorumlar
Haber Yazılımı