Haber Detayı
05 Mayıs 2018 - Cumartesi 15:17 Bu haber 3050 kez okundu
 
Kamp yeri ‘Gölet’, rota ‘Güme’
Turizm Haberi
Kamp yeri ‘Gölet’, rota ‘Güme’

Tire Belediyesi ile TİREDAK tarafından işbirliği halinde gerçekleştirilen, bu yıl 7.’si düzenlenen “Tire Dağcılık Şenliği” Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleşecek. Çoğunluğu İzmir merkez ve ilçelerinden olmak üzere; İzmir, Manisa ve Aydın’dan gelen 46 farklı dağcılık ve doğa yürüyüşü grubuna mensup, 200’ü gece kamp yapacak toplamda 460 dağcılık meraklısı doğaseverin katıldığı Tire Dağcılık Şenliği’nde yine birbirinden değişik etkinlik yapılacak. Yarın, adrenalin ve heyecan dolu rotada yürünecek.

DAĞCILARA BANDOLU KARŞILAMA

5 Mayıs Cumartesi günü Tire Belediyesi Kent Müzesi önünde, saat 13:00'de “7. Tire Güme Dağcılık Şenliği” açılış töreni yapıldı. Açılış töreninde, Tire Belediye Bandosu çaldığı marş ve şarkılarla konuk dağcıları karşılaşmış oldu. Belediye Başkan Yardımcısı Mengü Önler, kısa bir konuşma yaptı. Önler, yapılan şenlikle ilgili olarak kısa bilgilendirme yaptı ve katılan tüm dağcılara ve konuklara ‘hoş geldiniz’ dedi.

CUMARTESİ AKŞAM GÖLETTEKİ KAMP ALANINDA EĞLENCE YAPILDI

Gerçekleştirilen açılış töreninin ardından, gece kamp yapacak isimler, Gölet alanındaki yeşil alanlara kurulan kamp çadırlarına geçti. Gündüz burada dinlenerek ve birbirlerini tanıyarak geçirecek katılımcılar, akşam saatlerinde organize edilen programda sunulan yarışmalar, halk oyunları gösterileri ve Hıdırellez etkinliği ile güzel vakitler geçirecekler.

PAZAR GÜNÜ TIRMANIŞ GÜNÜ

Yürüyüş ve tırmanışın olduğu ikinci gün olan 6 Mayıs Pazar günü, Gölet alanında hep birlikte harekete geçen dağcılar, rotaları doğrultusunda ilk olarak Derekahve Belediye tesisinde dinlenerek kahvaltı yapacak. Dağcı ve yürüyüşçü gurup daha sonra yeniden Güme dağı yönüne doğru harekete geçecek. Sonraki durak Güme dağı yamaçlarında olan Arappınarı mevkii olacak. Burada Tire Belediyesi tarafından oluşturulan mesire alanında bir süre dinlenen grup son durakları olan Kaplan köyüne hareket edecek. Kaplan köyünde yemek yiyen gurup üyeleri ana kampın bulunduğu Gölet alanına gitmek üzere yeniden harekete geçerek onlarca km. uzunluğundaki yürüyüş rotalarını tamamlayacakalar..

 

 

HABER:  Zübeyir TABAK ve Yusuf KIRBAÇ

 

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kamp yeri ‘Gölet’, rota ‘Güme’
Kamp yeri ‘Gölet’, rota ‘Güme’
Kamp yeri ‘Gölet’, rota ‘Güme’
Kamp yeri ‘Gölet’, rota ‘Güme’
Kamp yeri ‘Gölet’, rota ‘Güme’
Kamp yeri ‘Gölet’, rota ‘Güme’
Yorumlar
Haber Yazılımı