Haber Detayı
07 Temmuz 2014 - Pazartesi 09:48 Bu haber 22398 kez okundu
 
Bayındır’da zorlu mücadele
Belediye Başkanı Ufuk Sesli, yerel seçimler nedeniyle bahar aylarında sivrisineklerle larva döneminde yeterince mücadele edilmediği için şimdi uçanlarla mücadele ettiklerini söyledi. Sesli, “Tire ve Torbalı ilçeleri ise sahipsiz köpeklerini Bayındır’a bırakıyor” dedi.
Bayındır Haberi
Bayındır’da zorlu mücadele

İzmir’in Bayındır ilçesinde, sivri sinekler ile sahipsiz köpekler vatandaşların kabusu haline geldi. İlçe halkı, sivrisinekler ve sahipsiz köpeklerin sağlıklarını tehdit eder duruma geldiğini ifade ederek, belediyeden yardım istedi. Vatandaşlar, “bunaltıcı yaz günlerinde sivrisineklerin istilasından dolayı kapı ve pencere açamıyoruz. Her tarafımızı ısırıyorlar. Hastalanacağız diye endişe ediyoruz. Sokaklarda sahipsiz ve başıboş şekilde dolaşan köpekler ise bizler için büyük bir tehdit oluşturuyor. Gece, 11’den sonra sokaklarda yürümeye korkuyoruz. Sürü halinde dolaşan sahipsiz köpekler, önüne çıkan herkese havlayıp, saldırıyor” şeklinde konuştular.

“KÜPELERİNDEN ANLIYORUZ”           

Vatandaşların kendilerine ulaşan şikayetleri hassasiyetle değerlendirdiklerini ifade eden Bayındır Belediye Başkanı Ufuk Sesli, “Yıllarca doktorluk yapmış biri olarak, halk sağlığının ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Sivrisineklerle, bahar aylarında larva döneminde yerel seçimler nedeniyle yeterince mücadele edilmediği için şimdilerde yumurtadan çıkan uçanlarla mücadele ediyoruz. 2 ekibimizle birlikte, Bayındır merkezde 2 günde bir, mahallerde ise 3 günde bir yaz boyunca ilaçlama çalışmasını sürdürecek. Başıboş köpekler ise daha çok ilçemize Tire ve Torbalı’dan getirilip, bırakılıyor. Bu başlı başına bir sorun. Kulaklarındaki küpelerden bunu net bir şekilde anlıyoruz. Ekiplerimiz tarafından yakalanan sahipsiz köpekler, aktarma istasyonumuzda toplanıp, İzmir’deki merkeze gönderiliyor. Halk sağlığı bizim için en önemli ve öncelikli konudur” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediye, Başkanı, Ufuk, Sesli, yerel, seçimler, nedeniyle, bahar, aylarında, si
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bayındır’da zorlu mücadele
Bayındır’da zorlu mücadele
Bayındır’da zorlu mücadele
Bayındır’da zorlu mücadele
Bayındır’da zorlu mücadele
Bayındır’da zorlu mücadele
Yorumlar
Haber Yazılımı