Haber Detayı
12 Ağustos 2017 - Cumartesi 14:49 Bu haber 32373 kez okundu
 
BAYINDIR’DA SATIŞ GERGİNLİĞİ…
Bayındır Belediyesi’nin Fırınlı mahallesinde toplam 33 bin 730 metre kare alana sahip iki tarlayı satışa çıkarmak istemesi vatandaşı çileden çıkardı. Köy mallarının satılmasını istemeyen Fırınlılılar köy meydanına “Ata Yadigarlarımıza Dokunmayın Ufuk Paşa” şeklinde pankart asarak Başkan Sesli’yi protesto etti.
Bayındır Haberi
BAYINDIR’DA SATIŞ GERGİNLİĞİ…

Bayındır ilçesinin Fırınlı mahallesinde, CHP’li Belediye Başkanı Ufuk Sesli tarafından, belediye meclisinin Ağustos ayı toplantısında gündeme getirilen toplam 33 bin 730 metre kare alana sahip iki tarlayı satışa çıkarmak istemesi vatandaşın sabrını taşırdı. Köy mallarının satılmasını istemeyen Fırınlılılar, köy meydanına “Ata Yadigarlarımıza Dokunmayın Ufuk Paşa” şeklinde imalı bir pankart asarak Başkan Sesli’yi protesto etti.

“SAT SAT NEREYE KADAR ?”

Fırınlı’da vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Bayındır İlçe Başkanı Uğur Demirezen, Başkan Sesli’nin, köy mallarını satışa çıkarmayı alışkanlık haline getirdiğini ifade etti. Sesli’nin, son meclis toplantısında AK Partili üyelere “Her ay 500 bin lira açığım var. Açığı kapatmak için bağırsanız da çağırsanız da satacağım” dediğini öne süren Demirezen, “Daha önce, eski hal binası, Zeytinova şantiye alanı, Kızılağaç, Arıkbaşı ve Bayındır merkezde yaklaşık 7 milyon lira değerinde taşınmaz satıldı. Bu taşınmazlar bittiğinde peki ne satacaklar? Üç buçuk yılda yapılan ciddi hiç bir icraat yok. Borç, 30 milyon lirayı aştı. Belediyeyi hızla iflasa sürüklüyorlar. Mart ayında, Arıkbaşı mahallesinde yaklaşık 80 bin, Mayıs’ta ise Kızılcaağaç’ta 31 bin metre kare arazi satıldı. Bu yıl içinde satılan taşınmaz miktarı toplam 200 bin metre kareyi geçti. Şimdi de Fırınlıdaki tarlalara göz diktiler. Sat sat nereye kadar, bu işin sonu yok. AK Parti grubu olarak, mecliste bazı küçük istisnalar dışında satış taleplerine ret oyu kullanıyoruz” dedi.

“HİZMET ALAMIYORUZ”

Satış kararı alınan iki tarlanın yaklaşık 1 ay içinde satış ihalesinin gerçekleşebileceğini öğrendiklerini belirten Kamil Çepiç (65) adlı vatandaş ise “Bu tarlalar bizlere Atalarımızdan miras kaldı. Kimin malını kime satıyorlar? Karşılığında, ne Bayındır ne de İzmir BŞB’den hizmet alamıyoruz. Örneğin, beş yıldır su sorunumuz çözülmedi. Kanalizasyon alt yapımız, kaldırımımız yok. Lağım suları yollara akıyor. Mahallemize yatırım yapılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bayındır, Belediyesi’nin, Fırınlı, mahallesinde, toplam, 33, bin, 730, metre, ka
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BAYINDIR’DA SATIŞ GERGİNLİĞİ…
BAYINDIR’DA SATIŞ GERGİNLİĞİ…
Yorumlar
Haber Yazılımı