Haber Detayı
30 Ocak 2014 - Perşembe 08:09 Bu haber 58199 kez okundu
 
Bayındır’da “garaj” krizi büyüyor
Belediye Başkanı Mehmet Kertiş otobüs ve minibüsçü esnafın yıllardır kullandığı alana yeni Adliye Sarayı binasının yapılacağını belirterek, “İzmir Büyükşehir Belediyesi 2011 yılından buyana yeni garaj yapımı konusunda tek bir adım atmadı” dedi
Bayındır Haberi
Bayındır’da “garaj” krizi büyüyor

İzmir’in Bayındır ilçesinde, Büyükşehir Belediyesi ile şoför esnafı arasında yaşanan “garaj” krizi büyüyor. Belediye Başkanı Mehmet Kertiş, otobüs ve minibüsçü esnafın yıllardır “garaj” olarak kullandığı alana belediye meclisi kararıyla yeni Adliye Sarayı binasının yapılmasının kararlaştırıldığını belirterek, “İzmir Büyükşehir Belediyesi 2011 yılından buyana ilçede yeni garaj yapımı konusunda tek bir adım atmadı” dedi. Yapım ihalesi 3 ay önce tamamlanan yeni Adliye Sarayı’nın inşaatının kısa bir süre sonra başlayacağını kaydeden Başkan Kertiş, “İlçede, 70’şi aşkın minibüs ve otobüsçü esnafı var. Onların içinden gelen biri olarak şoför esnafımızın ekmek kavgasına kayıtsız kalmam mümkün değil. Elbette geçici çözümler bulacağız. 3 yıl önce Büyükşehir Belediyesi ile bu konuda resmi yazışmalara başladık. Ancak, büyükşehir belediyesi aradan yıllar geçmesine rağmen ne ‘olur’ ne de ‘olmaz’ dedi. Aksine, bizlere hiçbir cevap vermedi. 2011 yılında, sanayi sitesinin açılışında şoför esnafına verilen sözleri çok çabuk unuttular. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Binali Yıldırım beye ilçeyi ziyareti sırasında şoför esnafımızın sorunlarını detaylı bir şekilde anlattım. Aziz Kocaoğlu, anlamsız bir şekilde Bayındır’ı cezalandırmak istiyor” şeklinde konuştu.

 

YENİ OTOGAR İSTEDİLER

 

Büyükşehir Belediyesi’nin bu zamana kadar Bayındır’a otogar yapmayarak, otobüs ve minibüsçü şoför esnafını zor durumda bırakmakla neyi amaçladığı anlamakta güçlük çektiğini ifade eden Başkan Kertiş, “Adliye Sarayı’nın yapımı için Adalet Bakanlığı’na devredilen eski otogarın bulunduğu alanda inşaat başladığında şoför esnafımız mağdur olacak. Bu insanlar evlerine ekmek götüremeyecek. Bayındır’da otogar sıkıntısının tek sorumlusu Aziz Kocaoğlu’dur. Kendisi bu vebalin altından nasıl kalkacak. Seçim meydanlarında söz verdikleri hizmetlerin hiçbirini yapmadılar. Kocaoğlu, her yerde ‘Bayındır’a çok güzel işler yapıyoruz’ diyor. Oysa ciddi anlamda kente yaptıkları hiçbir yatırım yok. Canlı, Çırpı, Hisarlık, Osmanlar, Çınardibi, Furunlu ve birçok yerde kanalizasyon altyapısı yok. Kanalizasyon suları sokaklara, derelere ve ormanlara akıyor” dedi. Bayındır’dan, İzmir, Tire ve Ödemiş arasında yolcu taşımacılığı yapan esnaf ise, “Bizler, işimizin, aşımızın derdindeyiz. Bir an önce Bayındır’a yeni otogarın yapılmasını istiyoruz” diye konuştular.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediye, Başkanı, Mehmet, Kertiş, otobüs, minibüsçü, esnafın, yıllardır, kullan
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bayındır’da “garaj” krizi büyüyor
Bayındır’da “garaj” krizi büyüyor
Yorumlar
Haber Yazılımı