Haber Detayı
06 Ağustos 2014 - Çarşamba 10:50 Bu haber 14078 kez okundu
 
Bayındır’a “sanal hastane” kurulacak
Türkiye’de ilk kez uygulanacak proje kapsamında Bayındır Şehit Oktay Ardıç Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde yılsonuna kadar ‘Canlı Maket ve Simülasyon Destekli Sanal Hastane” kurulacak. İZKA destekli projede öğrencilerin gerçekte olduğu gibi birebir eğitim almaları amaçlandı.
Bayındır Haberi
Bayındır’a “sanal hastane” kurulacak

Bayındır ilçesinde, Şehit Oktay Ardıç Anadolu Sağlık Meslek Lisesi önemli bir projenin startını verdi. Türkiye’de ilk kez uygulanacak proje kapsamında Bayındır Şehit Oktay Ardıç Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde yılsonuna kadar ‘Canlı Maket ve Simülasyon Destekli Sanal Hastane” kurulacak. Toplam 750 bin lira tutarındaki projenin yüzde 90’nı İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), yüzde 10’u ise EYBERLAB firması tarafından karşılanacak. Sağlık sektöründe kalifiye elaman yetiştirilmesinde önemli bir yere sahip proje tamamlandığında mesleki eğitime yenilikçi bir bakış getirecek. Güney Hastaneler Birliği’nin de iştirakçi olduğu projede öğrencilerin tıpkı gerçekte olduğu gibi okul bünyesinde birebir eğitim almaları amaçlanıyor.

UYGULAMALI EĞİTİM

Aynı zamanda Bayındır’ın sağlık turizmine hizmet etmesi planlanan projenin onaylandığını ifade eden Okul Aile Birliği Başkanı Ahmet Güngör, “En kısa sürede projenin ihalesini tamamlayacağız. Türkiye’deki sağlık meslek liseleri arasında bir ilki gerçekleştiriyoruz. Okulumuzun üçüncü katında, toplam 390 metre kare alanda canlı maket ve simülasyon destekli eğitim odaları oluşturacağız. Enjeksiyon, Anestezi, Yoğun Bakım ve İlk Yardım Uygulama Odaları’ndan oluşacak bölümlerimizde öğrencilerimiz maket hastalar üzerinde ve simülasyonlarda sahaya inmeye gerek kalmadan kaliteli eğitim alacaklar. Böylesine önemli bir projeyi hayata geçiren okul yönetimine tüm öğrencilerimiz adına teşekkür ederim” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bayındır’a “sanal hastane” kurulacak
Bayındır’a “sanal hastane” kurulacak
Bayındır’a “sanal hastane” kurulacak
Bayındır’a “sanal hastane” kurulacak
Yorumlar
Haber Yazılımı