Haber Detayı
25 Nisan 2018 - Çarşamba 16:39 Bu haber 4481 kez okundu
 
Başkanlar Tire’nin muhtarları ile buluştu
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, merkez ve kırsal mahalle muhtarları ile buluştular. Tire Belediyesi Kültür Salonu’nda yapılan toplantıya İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe ve daire başkanları da katıldı.
Siyaset Haberi
Başkanlar Tire’nin muhtarları ile buluştu

Aziz Başkanla (Kocaoğlu) uyum içerisinde çalıştıklarını ve her daim merkez, kırsal ayrımı yapmadan muhtarların yanında olduklarını ifade eden Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, il ve ilçe belediyelerin birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarına en güzel örnekleri sergilediklerini söyledi. Yapılan hizmetler konusunda Başkan Kocaoğlu’na ve bürokratlarına teşekkür eden Başkan Çiçek sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçtiğimiz hafta 65 Milyonluk yatırım olan yeni stadımızı, 11 Milyonluk ‘İleri Düzey Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisini’ hizmete açtık. Bu yatırımlar Tire’ye yapılmış en yüksek maliyetli yatırımlardır. İki belediye olarak her mahallenin isteklerini yerine getirmek için çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Özellikle şehir içi bazı yollar konusunda sizlerin sıkıntısını olduğunu biliyoruz ama AYKOME diye büyükşehir belediyesine bağlı bir birim var. Kurumlar kazı yapacağı zaman oraya bildirim yapıp ondan sonra hizmetine başlıyor. İş bitiminde İZBETON’un gelip asfaltlaması lazım onlar da tüm işlerin bitmesini bekliyor. Bu durumda alt yapı hizmeti veren kurumlarla daha yakın çalışmamız gerekiyor. Ben 14 senedir Tire’nin belediye başkanıyım nerede ne var iyi bilirim. Kurum idarecileri bir şeye başlamadan önce gelip bize danışmaları onların da işini kolaylaştıracaktır.”

SEÇİM İÇİN DEĞİL GEÇİM İÇİN BURADAYIZ

Başkan Çiçek’in ardından muhtarlara hitaben bir konuşma yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu Tire’de ve Küçük Menderes Havzası’nda yapılan hizmetleri anlattı. Tire’de süt, Bayındır’da çiçek ve Ödemiş’te fidan alımını kooperatiflerle yaparak yerel üreticiyi kalkındırdıklarını söyleyen Kocaoğlu, “ Biz seçim için değil, geçim için buradayız” dedi. Başkan Kocaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: ’Bu verimli toprakların kirlenmemesi içinde arıtma tesisleri yapıyoruz. Son açtığımız Tire arıtması ile birlikte bu rakam 12’ye yükseldi. 14 yıldır İzmir’e belediye başkanlığı yapıyorum. 2014 seçimleri sonrasında Tire ile birlikte 9 ilçe daha sınırlarımıza dahil oldu. Önce yerel hizmet müdürlüklerimizi açarak arada koordinasyon sağlamaya çalıştık daha sonra Zeytinova şantiyesini açarak bu bölgelere daha hızlı hizmet vermeye başladık.

Konuşmaları sık sık alkışlarla kesilen Kocaoğlu daha sonra kırsal mahallelere yapılan hizmetleri anlatarak kendisine iletilen istekleri de okudu. Her mahallenin isteklerini tek tek okuduktan sonra muhtarlara da tek tek söz veren Kocaoğlu istenilen hizmetlerin.

 

 

HABER:  Yiğit SOYLU 

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Başkanlar Tire’nin muhtarları ile buluştu
Yorumlar
Haber Yazılımı