Haber Detayı
10 Mart 2018 - Cumartesi 10:28 Bu haber 3242 kez okundu
 
DP Tire İlçe Başkanlığına Hasan Sinan Sarp atandı
Demokrat Parti İzmir İl Başkanı Metin Dökmeciler, Demokrat Parti Genel Merkezi'nden tarafından 9 Mart 2018 tarihli yazıyla, İzmir İli Tire İlçe Teşkilatını yeniden oluşturmak üzere Hasan Sinan Sarp’ın İlçe Başkanı olarak atadı. Yaklaşık 1 yıl kadar önce AK Parti rozeti takan Sarp’ın yeniden eski partisine dönmesi yeni bir gelişme olarak ilçe gündemine düştü.
Tire Haberi
DP Tire İlçe Başkanlığına Hasan Sinan Sarp atandı

Demokrat Parti İzmir İl Başkanı Metin Dökmeciler, Demokrat Parti Genel Merkezi'nden gelen  “9 Mart 2018 tarih ve DP18.05.77 sayılı” yazıyla, İzmir İli Tire İlçe Teşkilatını yeniden oluşturmak üzere Hasan Sinan Sarp'ın Tire İlçe Başkanı olarak atanmasına ve İlçe Yönetim Kurulunun da; Celal Keseli, Adil Atan, Serkan Görüşük, Gülşah Görgün, Halil Mermer, Mustafa Kırıcı ile oluşturulmasına karar verildi.

Bilindiği gibi, geçen yıl Nisan ayında Tire’ye “Tire-Belevi” karayolunun temel atma töreni için gelen Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından Hasan Sinan Sarp’a AK Parti rozeti takılmıştı. AK Partili olduktan bir yıl sonra Sarp aldığı yeni kararla yeniden eski partisine döndü ve bir kez daha partisinin Tire İlçe Başkanı oldu. Yerel seçime yaklaştıkça ilçedeki siyasi gelişmelere yenileri eklenmeye devam edecek gibi…

YENİ BİR PARTİ YAPILANMASINA İŞARET EDİLDİ

Açıklamada ayrıca; "Demokrat Parti'nin köklü geleneğinden referans alarak kadın-genç odaklı yeni bir parti yapılanması inşa etmeye çalışıyoruz. Ülkemizin, devletimizin ve toplumumuzun hassasiyetlerini ve çıkarlarını korumak adına 'Yeniden Cumhuriyet, Yeniden Demokrasi, Yeniden Huzur' sloganıyla yürüyüşe geçtiğimiz bu çalışmalarda Demokrat Parti Genel Başkanı ve dava arkadaşlarımıza büyük işler düşmektedir.Milletimizi, devletimizi hak ettiği başarılı noktaya getirebilecek bir siyasi akla ihtiyacımız vardır. İşte bu siyasi aklın adı da kimliği de sıfatı da demokratlık olacaktır, demokratlar olacaktır” denildi.

SARP’A TEBLİĞ EDİLDİ

Açıklamanın devamında; “Bu bilgiler ışığında Demokrat Parti Genel Merkezi'nin 9 Mart 2018 tarihli yazısıyla Demokrat Parti Tire İlçe Başkanlığı'na Hasan Sinan Sarp ve İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin ataması yapılmış olup, atama yazısı kendisine tebliğ edilmiştir” denildi.

SARP’A KESELİ VE ATAN EŞLİK ETTİ

Demokrat Parti Tire İlçe Başkanlığı olarak İzmir İl Başkanı Metin Dökmeciler’i ziyaret eden Hasan Sinan Sarp’ın yanında, partinin ileri gelenlerinden ve yönetim kurulu üyesi Celal Keseli ve Adil Atan eşlik etti.

Demokrat Parti’nin Bütün Teşkilatlar bazında yenilenmeye gittiğini belirten Sarp, bu yapılanma çerçevesinde kendisine tekrar ilçe başkanlığı görevinin tebliğ edilmesinden dolayı son derece mutlu olduğunu ifade etti.

PARTİNİN İLERİ GELENLERİ İLE DURUM DEĞERLENDİRMESİ YAPILACAK

Sarp, “Demokrat Parti İzmir il Başkanlığı Tire Teşkilatını yeniden oluşturmak üzere ilçe başkanlığı görevini bana verdi. Ben ve Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımız ivedilikle partimizin ileri gelenleriyle oturup durum değerlendirmesi yaparak yeni atanan yönetimimizle birlikte yasal süre içerisinde ilçe kongremizi gerçekleştirerek Tire’de partimizi en iyi şekilde temsil etmek adına ve tiremize hizmet etmek adına, görevimize başladık.

SARP, “TEMİZ SİYASET, YAPICI SİYASET ANLAYIŞIYLA YOLA ÇIKTIK”

Temiz siyaset vurgusu yapan Tire'nin genç ilçe başkanı, “Temiz siyaset, yapıcı siyaset toparlayıcı ve belirleyici siyaset anlayışıyla yola çıktık. Amacımız ortamı geren değil, her zaman doğrunun ve iyinin yanında olacağımızı üzerimize görev düşerse de Tire’ye hizmete hazır olduğumuzu bu vesileyle ifade etmek isterim. Kimseye kırgın ya da küskün değiliz, partililerimize ve halkımıza saygılıyız. Kapımız herkese açık.  Toparlayıcı ve birleştirici olacağımıza kimsenin en küçük şüphesi olmasın. Herkesin görüşüne de saygı duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

SARP’TAN YORGAN’A TEŞEKKÜR

Tire İlçe Başkanlığına yeniden atanan Hasan Sinan Sarp, “2014 Yerel seçimlerinde Tire Belediye Başkanı adayı olduktan sonra ilçe başkanlığı görevini devralan ve bu görevi sürdüren Ziya Saffet Yorgan’a da bu vesileyle hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim.” dedi.

 

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA 

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
DP Tire İlçe Başkanlığına Hasan Sinan Sarp atandı
Yorumlar
Haber Yazılımı