Haber Detayı
24 Nisan 2018 - Salı 18:30 Bu haber 25832 kez okundu
 
Bankacı ressam, ilk kişisel sergisini açtı
Tire’de özel bir bankada görev yapan Nazlı Özyurtlu Demir isimli ressam, ilk kişisel sergisini Bedesten’de açtı. 27 Nisan Cuma gününe kadar açık olacak sergideki tabloları Tireliler ücretsiz olarak gezip görebilecek.
Kültür-Sanat Haberi
Bankacı ressam, ilk kişisel sergisini açtı

Yaklaşık dokuz yıldır Tire’de özel bir bankada görev yapan, eşi de bankacı olan, İzmir Karşıyakalı Nazlı Özyurtlu Demir, ilkokulu yıllarında başlayan ve tutkusu olan resim sanatındaki yeteneklerini yansıttığı yağlı boya tablolarından oluşan ilk kişisel sergisini Tire’de açtı. Restore edilen ve şimdiden Tire’nin kültür ve sanat alanında cazibe merkezi haline gelen tarihi Bedesten’de açılan sergiyi sanat sever Tireliler başta olmak üzere isteyen tüm vatandaşlar ücretsiz şekilde gezip görmekte.

“YAKIN GELECEKTE DAHA ÇOK SOYUT ESERLERE YÖNELMEYİ DÜŞÜNÜYORUM”

21 Nisan Cumartesi günü törenle açılan sergi, 27 Nisan Cuma gününe kadar açık kalacak. Sergide tamamı yağlı boya olan toplam 29 tablo sergilenmekte. Teşhiri yapılan eserlerin satışı da yapılmakta. Daha önce karma sergilere eserleri yer alan Nazlı hanım, sanatı ve sergisi hakkında şunları söyledi: “Çocukluk yıllarında başlayan resim sevdam hep sürdü. Lise yıllarında yağlı boya resim yapmaya başladım. Şuanda sadece yağlı boya çalışıyorum. Eserlerimde daha çok realist akımdan izler var. Fakat son zamanlarda birkaç soyut çalışma da yaptım. Yakın gelecekte soyut çalışmalara biraz daha ağırlık vermeyi düşünüyorum. İlk sergimi burada açmaktan dolayı oldukça mutluyum. İş hayatımı ve sanatımı birlikte yürütüyorum. Lise yıllarımda resimden para kazanmak yerine bir başka işten para kazanıp resim sanatını da ayrıca hayatımın bir parçası yapmaya karar verdim.” dedi.

 

 

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA

FOTO:  Yiğit SOYLU

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bankacı, ressam,, ilk, kişisel, sergisini, açtı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bankacı ressam, ilk kişisel sergisini açtı
Bankacı ressam, ilk kişisel sergisini açtı
Bankacı ressam, ilk kişisel sergisini açtı
Bankacı ressam, ilk kişisel sergisini açtı
Yorumlar
Haber Yazılımı