Haber Detayı
18 Eylül 2019 - Çarşamba 11:10 Bu haber 3255 kez okundu
 
BALIK SEZONU AÇILDI SOFRALAR ŞENLENDİ
1 Eylül itibarı ile kara sularımızda sona eren avlanma yasağı bitti ve ağlar, oltalar denize atıldı tabi haliyle severek tükettiğimiz ve çok sağlıklı bir besin maddesi olan balık ve balık çeşitleri tezgahlarda ki yerini aldı.
Sektör Haberi
BALIK SEZONU AÇILDI SOFRALAR ŞENLENDİ

Tezgahlarda ki son durumu yerin de görmek için bu hafta salı pazarında ilçemiz Yanık Konak Mevkiinde yıllardır hizmet veren Hane Balık ve Kokoreç işletmesine konuk olup balık çeşitlerini ve fiyat yelpazesini sizler için inceledik.

İşletme sahipleri Şeref Özdemir ve Hamit Ökke  ile balık sezonuyla ilgili yapmış olduğumuz kısa sohbette fiyatlar ve balığın bolluk durumuyla ilgili bilgiler aldık.

Sezonun yeni açılmasından dolayı denizlerdeki  balık oranının bolluğuna dikkat çeken balıkçılar, fiyatların uygun olduğunu fakat  sardalyanın mevsim itibarı ile daha bol olduğunu  ve bu yüzden kilogramını  10 TL ile 15 TL  arasında uygun fiyatlara temin edebileceğimizi  ve sofralarımızda yer bulabileceğini belirttiler.

Pişirme ve Sipariş Hizmeti Veriyorlar

Tireli vatandaşlara en taze ve lezzetli balığı sunan Hane Balık ve Kokoreç işletmesi  dilediğiniz zaman tükete bilmeniz için balıkları sizin için pişirip  ev ve iş yerlerine servis hizmeti de sunuyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BALIK, SEZONU, AÇILDI, SOFRALAR, ŞENLENDİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BALIK SEZONU AÇILDI SOFRALAR ŞENLENDİ
BALIK SEZONU AÇILDI SOFRALAR ŞENLENDİ
Yorumlar
Haber Yazılımı