Haber Detayı
20 Mart 2015 - Cuma 10:09 Bu haber 16244 kez okundu
 
Bahçeşehir Koleji Torbalı’da
Türkiye’nin önde gelen özel eğitim kurumlarından biri olan Bahçeşehir Koleji Torbalı’da da eğitim kurumu kurdu.
Eğitim Haberi
Bahçeşehir Koleji Torbalı’da

Özel eğitim kurumları arasında isim yapan kuruluşlardan biri olan Bahçeşehir Koleji, komşu ilçe Torbalı’da da okul kurma ve eğitim sektöründe yer alma kararı aldı. Torbalı’da, Yıldırım Baytekin’in kurucusu olduğu ‘Torbalı Bahçeşehir Koleji’ yeni eğitim-öğretim yılı ile birlikte hizmetlerine başlayacak. Yaptıkları eğitim yatırımı, verecekleri eğitim hizmeti konusunda bilgiler veren, Bahçeşehir Koleji Torbalı kurucusu Yıldırım Baytekin şu açıklamalarda bulundu. “Yeni bir eğitim ve öğretim yılına başlayacağımızın heyecanı içindeyiz. ‘Temel Hedefimiz’ ve ‘Eğitim Felsefemiz’, öğrencilerimizi 21. yüzyıl yaşam ve kariyer becerileriyle donatarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ve varlığının önemini ve değerini kavrayan, Türkiye’yi ulu önder Atatürk'ün belirlediği çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracak ve ‘Dünya dillerini’ etkin olarak kullanabilen geleceğin liderlerini yetiştirmek istiyoruz.

Kolejimizi tercih edecek aramıza yeni katılacak olan öğrencilerimizin eğitim ve sosyal hayatına önemli adımlar atmasını sağlayarak, Dünya vatandaşı olmalarını yönünde hedeflerimizi gerçekleştireceğiz. Bahçeşehir Koleji yöneticileri, öğretmenleri ve tüm çalışanları ile bu hedefi gerçekleştirme heyecanı içindeyiz.

Torbalı’da tanıtım ofisimizi açtık. Okula kabul ve bursluluk sınavımızı 28 Mart’ta 2015’te Torbalı Kasımpaşa İlköğretim okulunda yapacağız. Velilerimiz sınav kayıtları ve bilgi için tanıtım ofisimize başvurabilirler. Torbalı’da açılacak Bölge Kampüsü olacak Kolej’imizin 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı'nın tüm öğrenci ve öğretmenlerimiz için verimli geçmesini diliyoruz.”

FİZİKİ ÖZELLİKLER

“35 bin m2 arsa üzerinde; Torbalı, Bayındır, Selçuk, Ödemiş, Menderes, Kemalpaşa, Gaziemir ve Tire ilçelerine hitap edecek Torbalı Bahçeşehir Koleji bölge eğitim kampüsü niteliğinde olup,1000 öğrenci kapasiteli okulumuzda; 5 anaokulu sınıfı, 24 ilkokul sınıfı, 19 ortaokul sınıfı, 350 kişi kapasiteli bir konferans salonu, 360 m2 genişliğinde bir sanat atölyesi, kütüphane, bilim merkezi, görsel sanatlar atölyesi, açık spor tesisleri bulunmaktadır.”

DİJİTAL EĞİTİM

“Bahçeşehir Koleji olarak yeni nesil eğitimin temel bileşenlerinden biri olan dijital eğitimi başarıyla uyguluyoruz. Zengin içeriği, uygulamaları, takip, ölçme ve değerlendirme sistemiyle dijital eğitim, öğrencilerimizin öğrenme sürecini ve akademik başarılarını desteklerken onlara dijital okuryazarlık kimliği de kazandırıyor. Türkiye’de ilk kez Bahçeşehir Kolejinde uygulanmaya başlayan, Kodlama Saati Uygulaması ile çocuklarımızın bilgi ve iletişim teknolojilerinin aktif birer kullanıcısı olmalarını; bunun da ötesinde yaratıcı fikir oluşturarak bu fikirlerini teknoloji kullanarak hayata geçirebilen bireyler olarak yetişmelerini amaçlıyoruz. Bu projeyle çocuklar, What’s App, Foursquare, Twitter, Facebook, Instagram ve Skype benzeri uygulamaları kendileri geliştirebilecek.”

KİŞİYE ÖZGÜ ÖĞRETİM MODELİ (KÖM)

“Her bireyin kendine özgü bir öğrenme stili vardır. Öğrenme stili, kişinin yeni ve zor bilgiyi öğrenmeye hazırlanırken, öğrenirken ve hatırlarken farklı ve kendine özgü yollar kullanmasıdır. Bahçeşehir Kolejinde uyguladığımız Kişiye Özgü Öğretim Modeli ile öğrencilerin öğrenme stillerindeki bireysel farklılıkları tanımlıyor ve öğrenim sürecini bu farklılıkları dikkate alarak yapılandırıyoruz. Akademik veriler ışığında hazırladığımız Kişiye Özgü Öğretim Modelini teknolojinin imkânları ile destekleyerek öğrencilerimiz nasıl öğreniyorsa, öyle öğretiyoruz.”

AKADEMİK BAŞARI

“Bahçeşehir Koleji olarak ulusal ve uluslararası ölçme ve değerlendirme sınavlarındaki başarılarımız her geçen gün artıyor. Derslerdeki temel amacımız, MEB’in programında ifade edilen kazanımlara uygun ders içeriği ile öğrencilerimizin okul başarılarını arttırmak ve sınavlara eksiksiz hazırlanmalarını sağlamaktır. Türkiye’nin tüm bölgelerinde aynı kalitede eğitim vermeyi ilke edinerek, öğretim programı, konu sırası ve ders planlarımızı tüm okullarımızda uyguluyor, sınavları eş zamanlı olarak aynı sorularla gerçekleştiriyoruz.”

YABANCI DİL EĞİTİM

“Ana okuldan itibaren uyguladığımız yabancı dil Eğitim Sistemi ile İngilizceyi ana dili kadar iyi kullanabilen bireyler yetiştiriyoruz. Zekâ gelişimi üzerinde ki olumlu etkisi kanıtlanmış olan bu sistemde öğrencilerimiz kavramları her iki dilde algılayabilen ve iki dili de etkili kullanabilen dünya vatandaşları olarak hayata hazırlanıyor.”

LABORATUVARLAR ve BİLİM MÜZESİ

“Öğrencilerimiz kampüslerimizde bulunan laboratuvarlar sayesinde Fen Bilgisi dersini yaparak ve yaşayarak öğreniyorlar. Öğrencilerimizin ezber yapmadan öğrenmelerini ve fen okuryazarı olmalarını sağlamak amacıyla derslerin bir bölümünü laboratuvar uygulamaları olarak gerçekleştiriyoruz. Fen ve Teknoloji derslerinde öğrencilerimizin algısını farklı bir boyuta taşıyoruz. Tüm öğrencilerimizin bilim insanı potansiyeline sahip olduğu düşüncesiyle sınıf ve laboratuvar alanlarımızın dışında da öğrencilerimizin öğrenmeye ve keşfetmeye devam ettikleri alanlar oluşturuyoruz. Farklı öğrenme stillerine sahip öğrencilerimizin öğrenme ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düzenlenmiş olan Bahçeşehir Koleji Bilim Müzeleri’nde öğrencilerimiz diledikleri zaman birçok konu hakkında fikir sahibi olabilmektedir.”

 

 

HABER:  BÜYÜK TİRE HABER MERKEZİ 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı