Haber Detayı
17 Nisan 2019 - Çarşamba 09:56 Bu haber 5280 kez okundu
 
Bahar Tadında Konser
Tire Musiki Derneği'nin Türk Sanat Müziği Korusu, muhteşem bir bahar konserine imza attı.
Kültür-Sanat Haberi
Bahar Tadında Konser

Tire'nin en köklü derneklerinden biri olan Tire Musiki Derneği'nin Türk Sanat Müziği Korosu, geçtiğimiz gün Tire Belediyesi Kültür ve Sanat Salonunda Tirelilere müzik dolu bir gece yaşattı.

Bahara merhaba demek için düzenlenen konsere, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, eşi Necibe Duran ve çok sayıda müziksever katıldı. 

 

Şef Özgür Yükçü'nün yönetimindeki bahar konserinde, Türk Sanat Müziği’nin sevilen 22 parçası iki bölüm halinde seslendirildi. İlk bölümde, Acemaşiran makamındaki şarkılarından "Gam Çekme Güzel" ve "Gönül Sana Tapalı" gibi önemli eserler yer aldı. İkinci bölümde ise, "Söyle Naz Mı Bu Kaş Çatış", "Unutamıyorum Gecem Yok Gündüzüm Yok" gibi sevilen ve bilinen eserler yer aldı.

 

 Ayrıca konserde koro performansının yanında, 7 tane solo performans da yer aldı. Konserde, "Sevemez Kimse Seni" adlı parça söylenirken salonda bulunan tüm dinleyicilerin parçaya eşlik etmesi de koroya süpriz oldu, geceye de renk kattı. Büyük bir ilgi gören konserin sonunda ise seyirciler, koroyu ayakta alkışladı.

 

Konser sonrası bir açıklama yapan Tire Musiki Derneği Başkanı ve koro şefi Özgür Yükçü, "Bu yılın ilk konseri olduğu için çok heyecanlıydık. Fakat solo ve koro şarkılarını üyelerimiz başarıyla seslendirdiler. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Gönüllülükle ve özveriyle yapılan her iş gibi, bu güzel geceyi de başarıyla gerçekleştirdik. Buradan bizi dinlemeye gelen Belediye başkanımız Atakan Duran'a, değerli eşi Necibe Hanıma, ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum." dedi.

 

Yükçü, Konserlerin Devam Edeceğini Müjdeledi

Konserlerinin devam edeceğini ve ramazana kadar her hafta bir konser vereceklerini dile getiren Yükçü, " 20 Nisan Cumartesi akşamı Türk Halk Müziği koromuzun bir konseri olacak. Ardından 27 Nisan Cumartesi akşamı kurslarımızda yetişen 34 öğrencimizin gerçekleştireceği 'Öğrenci Konseri'  olacak. Son olarak da 4 Mayıs Cumartesi akşamı Ramazana hoş geldin demek için 'İlahi Konseri' olacak. Tüm Tireliler davetlimizdir." dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bahar, Tadında, Konser,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bahar Tadında Konser
Bahar Tadında Konser
Bahar Tadında Konser
Bahar Tadında Konser
Bahar Tadında Konser
Yorumlar
Haber Yazılımı