Haber Detayı
17 Mayıs 2020 - Pazar 18:35 Bu haber 3713 kez okundu
 
AYHAN AMCA İZNİNDE, ÇOK SEVDİĞİ İŞİNE GİTTİ
Tire'de 65 yaş üstü vatandaşlar için uygulanan 6 saatlik sokağa çıkma izninden faydalanan 74 yaşındaki dondurmacı Ayhan Usta, dükkanını açıp satış yaptı.
Sektör Haberi
AYHAN AMCA İZNİNDE, ÇOK SEVDİĞİ İŞİNE GİTTİ

Tire'de Türkocağı caddesindeki Florya Pastanesinde, sunduğu onlarca çeşit farklı dondurma ile yıllardır Tirelilere hizmet eden dondurmacı Ayhan Usta sokağa çıkma izninde  müşterilerine koştu.

65 yaş üstü vatandaşlar için 6 saatlik sokağa çıkma izni bugün saat 12.00 itibariyle başlayıp 18:00'da son buldu. 1 haftanın ardından tekrar evlerinden çıkan vatandaşlar, park ve bahçelerde yürüyüş yaptı. İlçemizde sokağa çıkma izninin başlamasıyla birlikte yaşıtları gibi iznin tadını çıkarmayıp çok sevdiği işinin başına geçen Ayhan Usta; 62 yıldır yaptığı işini çok özlediği için dükkanını açtığını söyledi.

62 yıldır çıraklıktan yetişerek bu iş ile uğraşan Ayhan Usta dondurmalarında hiçbir katkı maddesi kullanmıyor. Birçok meyve çeşidinden yapmış olduğu dondurmalarla farklı tatları vatandaşlara sunan Ayhan amca gazetemize yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi: "65 üzerinde olduğumuz için bugün bize 6 saatlik bir izin verdiler, bende bu izinde dükkanımı açtım, burada satışımızı yapıyoruz, gelen giden arkadaşlarımıza müşterilerimize doğal dondurmalarımı sunuyorum".

 

DAHA ÖNCE DÜKKANIM HİÇ KAPALI KALMAMIŞTI

Koronavirüs dolayısıyla ilk kez dükkanını müşterilerine kapan Ayhan Amca şöyle devam etti:  "Koronadan önce dükkanımı her gün açıyordum, 62 yıldır bu mesleğin içerisindeyim, sağlığım hep iyiydi, şuanda virüs olduğu için gelemedim dükkanıma."

 

ÇALIŞMAYI ÇOK ÖZLEDİM

"Kapalı olduğum sürede çalışmayı ve müşterilerime hizmet etmeyi çok özledim, su dönemi atlattığımızda yine sabahın erken saatlerinde işimin başında olacağım."dedi.

 

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLAR AYHAN AMCANIN DONDURMASINI YEMEYE GİTTİ

Ayhan amcanın açık olduğu gören 65 yaş üzeri vatandaşlardan, Nedret Saçın ve Ercan Bayraktar, uzun zamandır yiyemedikleri doğal dondurmalardan yemek için Ayhan amcanın pastanesine geldiğini belirterek: "Yıllardan beri Ayhan amcanın doğal dondurmalarını yiyoruz, 65 yaşında olduğumuz için bugün izinle birlikte sokağa çıktık, dolaşırken Ayhan amcanın dükkanı açtığını fark ettik, havaların çok sıcak olmasından dolayı hem serinlemek istedik, hem de yıllardır yediğimiz dondurmanın tadına baktık".dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AYHAN, AMCA, İZNİNDE,, ÇOK, SEVDİĞİ, İŞİNE, GİTTİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
AYHAN AMCA İZNİNDE, ÇOK SEVDİĞİ İŞİNE GİTTİ
AYHAN AMCA İZNİNDE, ÇOK SEVDİĞİ İŞİNE GİTTİ
AYHAN AMCA İZNİNDE, ÇOK SEVDİĞİ İŞİNE GİTTİ
Yorumlar
Haber Yazılımı