Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 13:16 Bu haber 2422 kez okundu
 
Aydın, "Tire 1922’de Tüm Tirelilerin Katkı, Emek ve Alın Teri Vardır"
Tire 1922 tarih oldu. 2. Lig kapısından dönen Tire 1922'nin artık Buca FK olması ile ilgili tepkiler devam ediyor.
Gündem Haberi
Aydın,

Tire 1922’nin eski yöneticilerinden Mehmet Aydın Tire 1922 hakkındaki görüşlerini gazetemiz Büyük Tire ile paylaştı. Mehmet Aydın konuyla ilgili şunları söyledi;

 

“1970’li yılların özlemini tekrar yaşayabilmek için İzmir İl Özel İdare’den BAL (Bölgesel Amatör Lig) liginde top koşturan takımı çok cazip paraya Tire Belediyesi olarak devraldık. Aldığımız yıl BAL liginde 2013-2014 sezonunu şampiyon olarak tamamladık. Türkiye Profesyonel 3.ligine yükseldik. Takımın adını Tire 1922 olarak tescilledik. 3. Ligde başarılı sezonlar yaşadık, iki defa 2. Lige çıkmak üzere play-off gruplarına kaldık. Ancak iki sezonda şanssızlıklar sonucu 2. Ligin kapısından döndük.

 

Tire 1922’de tüm Tirelilerin katkı, emek ve alın teri vardır

 

Başta Belediyemiz olmak üzere iş adamları, sokaktaki vatandaşların ve fedakâr taraftarların olağanüstü katkılarıyla zorlukları aşıp güzel günler yaşadık. Tire 1922’nin şuan bulunduğu profesyonel ligde bulunabilmek için can atan ve bu uğurda çuvallar dolusu paralar harcamayı göze alabilecek birçok il ve ilçeler bulunmaktadır. Eski bir yönetici olarak takımımızın sanki bir şahıs malı gibi satılmasına gönlüm razı değil.

 

Hani bu takım Tire’nin ve Tirelilerin idi

 

Tire’nin ve Tirelilerin emekleriyle bu günlere gelen Tire 1922’nin Tire halkının izni ve onayı olmadan el değiştirmesi Tiremiz için çok büyük bir kayıptır. Bundan en büyük üzüntüyü bu takıma emekleri geçen biri olarak bütün benliğimle ben hissediyorum ve çok üzgünüm.

 

Tire 1922 ile birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk stadyumuna da yazık oldu

 

Bu yıl olmasa da gelecek yıl 2. Ligde top koşturması kuvvetle ihtimal dâhilinde olan Tire 1922’nin elimizden uçup gitmesiyle birlikte bugün 150-200 milyona (Trilyona) mal edilebilecek Avrupa standartlarındaki muhteşem Gazi Mustafa Kemal Atatürk stadımız da âtıl duruma düşmüştür.  AK Parti İzmir Millet Vekili eski milli futbolcumuz Alpay'ın Tire ziyareti sırasında gezdiği stadımız için yaptığı 'İçi Boş Bir Stat' benzetmesi bugün için daha büyük bir anlam kazanmıştır. Bu stadyum bundan sonra sadece amatör müsabakalara mı ev sahipliği yapacaktır? Boş duran bir tesisin yıpranıp işlevsiz duruma düşmemesi için gerekli tedbirlerin alınmasını diliyorum."

 

HABER: Dilek ÇULPAN

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aydın,, "Tire, 1922’de, Tüm, Tirelilerin, Katkı,, Emek, ve, Alın, Teri, Vardır",
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Aydın,
Aydın,
Yorumlar
Haber Yazılımı