Haber Detayı
14 Ocak 2016 - Perşembe 23:23 Bu haber 3685 kez okundu
 
Atilla Sertel, “Tire – Belevi” yolunu meclise taşıdı
CHP’li İzmir Milletvekili Atilla Sertel, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı konuşmada, Binali Yıldırım’ın Tire’de verdiği sözü hatırlatarak, ‘Tire-Belevi’karayolunun derhal yapılması gerektiğini vurguladı.
Tire Haberi
Atilla Sertel, “Tire – Belevi” yolunu meclise taşıdı

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Atilla Sertel, adı “Ölüm Yolu”na çıkan Tire – Belevi yolunu meclise taşıdı. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın Tire ziyaretinde verdiği sözü hatırlatan Sertel, Tire – Belevi arası 20 kilometrelik bu yolun derhal yapılması gerektiğini vurguladı.

“BİNALİ BEY VERDİĞİ SÖZÜ TUTSUN”

Sertel, konuşmasında şu ifadelerde bulundu; “İzmir milletvekili olarak, Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım Tire – Belevi arası yol için ‘Biz Türkiye’nin her tarafına binlerce kilometre yol yaptık. 20 kilometrelik Belevi – Tire yolunu mu yapamayacağız!’ demişti. Aradan yıllar geçti. Bu yol hala yapılmadı, yapılmıyor. Bu yol ekonomik açıdan da önemlidir, can güvenliği açısından da. Orada köylüler, Selçuk, Belevi ve Tire’de oturanlar ölmektedir. Tire Organize Sanayi Bölgesi de bu yol üzerindedir. Otoyola bağlantılı elverişli hale gelirse üreticiler İzmir – Aydın otoyolundan hem İzmir Limanı’na daha rahat ulaşacak, Hem de Aydın ve iç bölgelere nakliye sağlanacaktır. Burada en önemli sorun can güvenliğidir. Her hafta 3-4 kaza oluyor ölümlü ve yaralanmalı kazalar. Binali Yıldırım bey, verdiği sözü tutsun 20 kilometrelik yolun yapılmasını sağlasın.” dedi.

SERTEL, MECLİSDE KONUYA DİKKAT ÇEKTİ

7 Haziran genel seçimleri öncesi adaylığı sürecinde Tire – Belevi yolunda köylülerin gerçekleştirdiği eyleme bizzat katılan CHP Milletvekili Atilla Sertel, o gün Tirelilere bu yolu meclise taşıyacağı ve yolun yapılması için ne gerekiyorsa yapacağı sözünü vermişti. Geçtiğimiz gün mecliste yaptığı konuşmada, Tire – Belevi yolunda yitirilen canlara dikkat çekti ve yolun acilen yapılması gerektiğini belirtti.

GÜNGÖR, “BEN İLÇE BAŞKANLIĞIM DÖNEMİNDE DE GÜNDEME GETİRMİŞTİM”

Öte yandan partisinin İzmir Milletvekili Sertel’in bu hamlesini takdirle karşıladıklarını belirten CHP Tire Belediye ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclis üyesi, CHP Tire eski İlçe Başkanı Mustafa Güngör, ‘Tire-Belevi’ karayolunun yapılması noktasında geçmişte birçok çağrıda bulunduğunu belirterek, “Bu yolun yapımı Tireliler için önemlidir ve herkes tarafından dört gözle beklenmektedir. Bu yolun yapımını takipçisiyim” şeklinde konuştu.

 

 

HABER:  Büyük Tire Haber Merkezi

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP’li, İzmir, Milletvekili, Atilla, Sertel, Türkiye, Büyük, Millet, Meclisi’nde
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Atilla Sertel, “Tire – Belevi” yolunu meclise taşıdı
Yorumlar
Haber Yazılımı