Haber Detayı
27 Şubat 2018 - Salı 12:43 Bu haber 2827 kez okundu
 
CHP’nin yeni Kadın Kolları hızlı başladı
CHP Tire İlçe Örgütü Kadın Kolları üyeleri genişletilmiş toplantıda bir araya geldi. Yeni göreve gelen Gülgün Gözeger yöntemindeki kadın kolları yönetimi, yeni döneme hızlı bir başlangıç yapmış oldu.
Tire Haberi
CHP’nin yeni Kadın Kolları hızlı başladı

Hakan Şenoyar’ın yeniden Cumhuriyet Halk Partisi Tire İlçe Örgütü’nde yeniden ilçe başkanı seçilmesinin ardından, Ocak ayında görevi devralan CHP Tire Kadın Kolları Başkanı Gülgün Gözeger ve onun yakın çalışma arkadaşları olan yönetimindeki bayanlar, yeni döneme hızlı bir başlangıç yaptı. Geçtiğimiz günlerde “Uğur Mumcu’yu Anma”, “Şiir Dinletisi” ve “Kullanılmayan Eşyaları İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırma” gibi etkinlikleri düzenleyen CHP’li kadınlar, önceki gün Otel Tirem’in kafeteryasında hazırladıkları ‘bayanlara özel çay toplantısında’ bir araya geldi.

GÖZEGER, “ENERJİMİZİ PARTİ İÇİ MÜCADELEYE DEĞİL, PARTİ İÇİN MÜCADELEYE VERELİM”

Büyük çoğunluğu bayan olan büyük kalabalığın yer aldığı program, Gülgün Gözeger’in konuşması ile başladı.Gözegerkonuşmasında; ‘Parti içi seçimlerde yapılan mücadelenin kongrelerle son bulduğunu bundan sonra birlik ve beraberlikle yol alınması ve tek adam sisteminin karşısında bir duruş sergilenmesi gerektiğini’ ifade etti.Gözeger ayrıca konuşmasında, ‘Partililerin enerjisini parti içi mücadele yerine parti içi eğitim seferberliği ve insanlarla iyi iletişim kurarak ve diyalogların artırılmasına harcamalarının daha doğru olacağı’ yönünde düşüncelerini de ifade etti.Gözeger, bu düşüncelerini hayata geçirme yöntemi olarak da, ‘Bunun içinde ilçe yönetiminin onayı ilebir eğitim komisyonu kurarak.Herkesi bu eğitim ve insanlarla iletişime katkı koymaya davet ediyorum’şeklinde öneri getirdi.

KARAOĞLANOĞLU, “MÜCADELEYE TÜM GÖVDEMİZLE KATILMAMIZ GEREK”

Etkinlikte Tire Belediye Meclisi CHP’li kadın üyesi Nurdan Karaoğlanoğlu ile Kadın Kolları MYK üyesi Perihan Yardımcı da birer konuşma yaptı.Karaoğlanoğlu konuşmasında, gerçekleştirilen etkinlik için kadın kolları başkanı ve yönetimini tebrik etti. Karaoğlanoğlu, sözlerinin devamında; “Anadolu ve Rumeli MüdafaiHukuk Cemiyeti’nin devamı olan CHP, Anadolu halkını yeniden küllerinden doğabileceğinin göstergesidir. Mücadeleye tüm gövdemizle katılmamız gerektiğini bilip, her çalışmaya hazır olmamız gerekir. Bu dava tüm demokrasi ve Atatürk cumhuriyeti isteyenlerin davasıdır ve sahip çıkacağız” dedi.

YARDIMCI, “TİRE’Yİ ÇOK DONANIMLI VE SICAK BULDUM”           

CHP Genel Merkezi Kadın Kollar MYK üyesi olan Perihan Yardımcı ise konuşmasında, ‘Tire’yi çok donanımlı ve sıcak bulduğunu. Uzun yıllar verilen mücadelenin devam etmesi ve ülkenin bugünkü gidişatına dur demek için hep birlikte örgütlenerek bunu başaracaklarını ve iktidar partisine dur diyebileceklerini’ belirtti. Yardımcı, “Parti içerisinde saygı ve disiplin çerçevesinde çalışıp, topyekün halinde davranmalıyız ve tek vücut olmalıyız. Bunun için dinlenecek vaktimiz bile yok. Herkes, bir görev ve yönlendirme beklemeden, ben partim ve ülkem için ne yapabilirim diyebilmelidir. Cumhuriyet ve demokrasi için ne yapabiliriz bunun mücadelesi içinde olmalıyız” dedi ve sözlerinin sonunda Şenoyar’a teşekkür etti.

ŞENOYAR, İKTİDARA YÜKLENDİ

Programda yer alan çok az sayıda erkekten biri olan CHP İlçe Başkanı Hakan Şenoyar, son olarak kürsüye gelen ve söz alan isim oldu. Şenoyar’ın konuşması salonu dolduran bayanlar tarafından sık sık alkışlarla kesildi. Coşkulu ve renkli bir konuşma yapan Şenoyar, salondakileri heyecanlandırdı. Partisi için kadınların çok önemli olduğunu belirten Şenoyar, konuşmasının devamında; “Fetö ile ilgili, devleti Fetö’ye teslim edenler, sonrada çıkıp ağlıyorlar ‘kandırıldık’ diyorlar. Bunlar 15 Temmuz kalkışmasından sonra, 20 Temmuz’da iktidar gerçek darbeyi yaptı. OHAL adı altında KHK’larla ülkeye yönetmeye başladı ve halkın iradesi olan Meclis’i yok saydı. Sonra da çıkıp ‘milli irade’den bahsediyorlar” dedi. Şeker fabrikaları konusuna da değinen Şenoyar, ‘Cumhuriyet kazanımları’ olarak ifade ettiği şeker fabrikalarının satılmasının ülkedeki tarım ve tarıma dayalı sanayiyi olumsuz etkileyeceğini belirterek tepki gösterdi.

KİMLER KATILDI ?

Parti sekreteri Berrin Büyükdereli’nin okuduğu şiir ve Turgutlu köyü gençlerinin oluşturduğu zeybek ekibinin halk oyunları gösterisi ile renklenen etkinlik programına; CHP Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar, Tire’den Sorumlu CHP İl yöneticileri Azmi Kumova ve Cüneyt Oğuz, Kadın Kolları MYK üyeleri Perihan Yardımcı ve Aysel Aksoy, Ödemiş CHP eski İlçe Başkanı Nazan Dönmez, CHP Gönüllü Saha Çalışma Gurubu üyeleri, Tire Giritliler Derneği Başkanı Serhan Aydın, komşu ilçeler; Bayındır, Ödemiş, Torbalı, Beydağ, Kiraz ve Buca’nın CHP ilçe örgütleri kadın kolları başkanları ve üyeleri ve partili partisiz çok sayıda Tireli bayan katıldı.

 

 

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA 

Kaynak: Editör:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
CHP’nin yeni Kadın Kolları hızlı başladı
CHP’nin yeni Kadın Kolları hızlı başladı
CHP’nin yeni Kadın Kolları hızlı başladı
CHP’nin yeni Kadın Kolları hızlı başladı
Yorumlar
Haber Yazılımı