Haber Detayı
11 Şubat 2018 - Pazar 17:57
 
Atakan Duran'ın kurucu başkanlığını üyeler de tastikledi
İYİ Parti Tire İlçe Teşkilatı 1. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Kurucu İlçe Başkanı olarak atanan S. Atakan Duran'ın tek aday olduğu kongrede Duran'ın başkanlığını üyeler de onaylamış oldu.
Tire Haberi


Meral Akşener'in kurucu Genel Başkanı olduğu İYİ Parti'nin teşkilatlanma süreci, il ve ilçe kongreleri ile sürüyor. Bu çerçevede gerçekleştirilen İzmir'de ki ilçe teşkilatları kongrelerinde mevcut yönetimler üyelerinde onayını alarak güven tazeliyor.

İLK KONGRENİN ADRESİ, 'BELEDİYE KONFERANS SALONU' OLDU

İzmir İl Başkanı Yıldırım Ulupınar tarafından Tire İYİ Parti kurucu İlçe Başkanı olarak atanan Salih Atakan Duran'ın tek aday olarak yer aldığı İYİ Parti Tire İlçe Teşkilatı 1. Olağan Kongresi yapıldı. Tire Belediyesi Kültür ve Konferans Salonu'nda, 11 Şubat Pazar günü gerçekleştirilen Kongre'ye çok sayıda partili katıldı. Kongre saat 14:00'de başladı ve oyların sayılma sürecinin tamamlanması dahil akşam saat 17:00'ye kadar sürdü. 

'KAMİL ERGENEKON' DİVAN BAŞKANI OLDU

İlçe Başkanı Atakan Duran'ın katılanlara "Hoş Geldiniz" dediği kısa açılış konuşmasının ardından, 'Divan Kurulu' oluşturuldu. İYİ Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Kamil Ergenekon'un Divan Başkanı olduğu Divan Kurulu'nun üyeliklerine ise; Cengiz Ekşioğlu, Ayhan Sattan, Tevfik Karadağ, Mehmet Fatih Çakıroğlu seçildi. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Genel Başkan Meral Akşener ve Genel Başkan Yardımcısı Musavvat Dervişoğlu'nun ilçe kongresine gönderdiği mesajlar salondakilere okundu. Divan Başkanı Ergenekon, kısa bir konuşma yaparak düşüncelerini dile getirdi. Ergenekon sözlerinin sonunda, "Güneyimizde Silahlı Kuvvetlerimiz büyük bir mücadele içinde onlar için dua ediyoruz. Ayaklarına bir taş bile çarpmasın istiyoruz. Şehitlerimize rahmet diliyoruz" dedi.

CANTÜRK 'FAALİYET RAPORU'NU, OKUROĞLU İSE 'MALİ RAPOR'U OKUDU

Akabinde İlçe Genel Sekreteri Mehmet Emin Cantürk, ilçe teşkilatının kurulmasından bu yana gerçekleştirilen faaliyetlerin yer aldığı "Faaliyet Raporunu" okudu. Cantürk, üye sayılarının 200'e yaklaştığını belirtti. Okunan rapor oylanarak ibra edildi. Partinin İlçe Muhasibi Hayati Okuroğlu, "Mali Raporu" ve "Tahmini Bütçe"yi okudu. Okunan rapor ve bütçe oylandı ve oy birliği ile kabul edildi. İlçe Başkanından önce söz almak isteyen Halil isimli bir üye görüşlerini dile getirdi. Görüşlerini salondakilerle paylaşan üye; "Her görüşten, her kesimden insanlara kucak açmalıyız. Büyüyerek bu ülkeyi yönetmeliyiz. Halkın büyük çoğunluğu aklından çok duygularıyla hareket eder. Bu yüzden halkın duygularına hitap etmeyi bilmeliyiz." dedi.

DURAN, "TÜRKİYE İYİ OLACAK, TİRE İYİ OLACAK"

Nihayetinde salonu dolduranların bekledikleri an geldi. İYİ Parti İlçe Başkanı ve Kongre'deki tek aday olan Salih Atakan Duran, konuşmasını yapmak üzere sahneye çıktı. Duran konuşmasında şunları söyledi: "Dörtnala gelip Uzak Asya'dan Akdenize bir kısrak gibi uzanan Bu memleket bizim! Üstte mavi gök çökmedikçe, altta yağız yer yarılmadıkça, senin ilini ve töreni kim bozabilir. Başaracağız başaracağız başaracağız Ne mutlu Türküm diyene...Öncelikle ülkemizin bölünmez bütünlüğü , huzuru , güvenliği için Türkiye’de ve Afrin'de görev yapan tüm güvenlik güçlerimize ve istihbarat elemanlarımıza yüce yaradandan güç kuvvet , şehadet şerbeti içen yiğitlerimize Allah'tan rahmet , kahraman gazilerimize acil şifalar diliyorum. yanlış izlenen dış politikalar sonucu başta Suriye olmak üzere ülkemizi girdiği sıkıntılı durumdan kurtarmak yine kahraman ordumuza düşmüştür.

İyi bir Türkiye için yola çıktık. İyi insanları insanlık tarihine armağan etmiş bir milletiz. Hoca Ahmet Yesevi, Hacı Bektaşı Veli, Yunus Emre gibi insanlarımız iyiliği, iyi insan olmayı öğütlediler. Gittikleri her yere sevgi kültürünü götürdüler.

İyi insanlar bir araya gelecek Türkiye iyi olacak… Partimizin logosu vatanımızı kurtaran ulu önder Atatürk'ün gözlerinin rengi üzerine, kadim medeniyetimizde önemli yeri olan, tüm dünyayı ısıtan güneştir.

Yolunda yürüdüğümüz önderimiz Atatürk, Genel Başkanımız gönüllere taht kurmuş olan sayın Meral Akşener'dir. Türkiye yorgundur. Millet yorgundur. Devlet yıpranmıştır. Kamu düzeni çözülmektedir. Ülkemiz 16 yıldır tek parti iktidarı ile yönetilmektedir. Kendi beyanları, iktidar da yorgundur.

Gelinen noktada toplumumuz ağır bir siyasi ayrışma ve kutuplaşma yaşamaktadır. Öyle ki insanlarımız farklı düşündükleri esnaftan alışverişi kesmiş, kahvehaneler fikirlere göre ayrılma noktasına gelmiştir.  Sosyal hayat karpuz gibi bölünmüştür. Görünen o ki mevcut partiler bu kötü gidişe dur diyememektedirler. Siyasal iklimin değişmesi dışında hiçbir çıkar yol kalmamıştır.

İyi Parti, ayrışan toplumumuzu cumhuriyetimizin kurucu değerleri ve bizi biz yapan ortak paydada birleştirmek, ülkemizi güzel, güvenli yarınlara götürmek, cennet vatanımızı karnı tok, sırtı pek insanların yaşadığı, Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyet seviyesine ulaşmış bir ülke yapmak için vardır. Ülkemizin genç, dinamik, liyakatlı İyi Parti kadrolarına ve iyiliğe ihtiyacı vardır. Milletimiz, kararmakta olan ufkumuzu iyilik güneşiyle aydınlatacaktır.

Amacımız; cumhuriyetin kuruluş felsefesini, değerlerini ve üniter yapıyı korumak. Denge ve kontrol ilkesi üzerine kurulu kuvvetler ayrılığı kurmak. Bağımsız, tarafsız, adil yargılamaya kavuşmak. Yolsuzlukla tam ve etkin mücadele etmektir.

Hedeflerimiz; Dünya'nın ilk 10 ekonomisi içine girmek. İlk 1 yıl içinde yeni anayasa ile parlamenter sisteme dönmek. Demokratik bir siyasi partiler kanunu çıkarmak. Milli gelirimizi 5 yıl sonunda kişi başı 14 bin 500 Dolar yapmak. Eğitim yaş ortalaması hedefimiz 11 yıl olacak. 40 yaş altı kadınlarda okur yazar oranını 5 yıl içinde % 100 yapmak. Yılda 150 bin hektar ağaçlandırma ve erezyon kontrolü yapmak. İlk 5 yıl içinde işsizlik oranını % 8'in altına düşürmek. Gençliğin ve kadının pozitif enerjisini hayatın tüm alanlarında htirmek. Türkiye Cumhuriyeti pasaportunu hak ettiği itibara kavuşturmaktır.

Unutmayalım sayın Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendinin dediği gibi, 'Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer', Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesini benimsemiş , Atatürk ilkelerine gönülden bağlı, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü savunan ve belediye başkanından cumhurbaşkanına tüm seçilmişlerin hesap verebilir olmasını isteyen tüm halkımızı İyi partiye , 'Türkiye iyi olacak, Tire iyi olacak' parolası ile davet ediyoruz. "

155 DELEGENİN 107'Sİ OY KULLANDI

Delege sayısı 155 olan İyi Parti Tire İlçe Teşkilatında, yapılan 1. Olağan Kongre'de oy kullanan delege sayısı 107 oldu. Oy kullanan tüm delegeler Atakan Duran'a oy vererek oy birliği ile Duran'ın kurucu İlçe Başkanlığı görevini onayladıkları görüldü.

YÖNETİM KURULU ŞU İSİMLERDE OLUŞTU

S. Atakan Duran'ın İlçe Başkanlığında kurulan İlçe Yönetimi Asil Listesi şu isimlerde oluştu: İlker Bingül, Selma Uyan, Alp Okan, Müjde Dinç, Hayati Okuroğlu, Mehmet Emin Cantürk, Alper Kasap, Mustafa Sezen, Tolga Türkay, Gökhan Güngör, Cafer Tetik, Serap Ersümer, Hasan Volkan Kulalı, Hülya Karadağ, Nafiz Kükler, Safiye Şenyurt, Fikri Tabakoğlu, Tülay Değirmenci, Cenk Sosur, Necla Kırlı, Hüseyin Ulaş, Aytaç Değirmencioğlu, Hüseyin Bağrıaçık, Süleyman Kovacı, Süleyman Kovacı, İsmail Alıcı, Ender Çulluoğlu.

İL DELEGELERİ ŞU İSİMLERDE OLUŞTU

Atakan Duran'ın da yer aldığı İl Delegesi Asil Listesinde yer alan isimler ise şöyle oldu: "Salih Atakan Duran, Halil Doğukan Eroğlu, Emine Rüknet Okuroğlu, Halil Tezol, Seval Ekşioğlu, Çağatay Atlam, Yusuf  Curacı, Nevin Birgilioğlu, Ahmet Çatakoğlu, Burhanettin Özgen, Halil Binel ve Necati Öter.

 

 

HABER:  Yiğit SOYLU

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Atakan, Duran'ın, kurucu, başkanlığını, üyeler, de, tastikledi,
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Anketler
TİRE'NİN YENİ STADININ ADI SİZCE NE OLSUN?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Medipol Başakşehir
46
41
4
4
14
22
2
Galatasaray
44
47
6
2
14
22
3
Fenerbahçe
44
44
2
8
12
22
4
Beşiktaş
41
41
3
8
11
22
5
Kayserispor
35
30
5
8
9
22
6
Sivasspor
34
30
8
4
10
22
7
Trabzonspor
33
36
5
9
8
22
8
Göztepe
33
35
7
6
9
22
9
Kasımpaşa
29
34
9
5
8
22
10
Yeni Malatyaspor
28
24
8
7
7
22
11
Bursaspor
27
31
9
6
7
22
12
Akhisarspor
27
28
9
6
7
22
13
Gençlerbirliği
25
29
9
7
6
22
14
Antalyaspor
24
26
10
6
6
22
15
Alanyaspor
21
34
13
3
6
22
16
Atiker Konyaspor
21
23
11
6
5
22
17
Osmanlıspor FK
19
31
13
4
5
22
18
Kardemir Karabükspor
12
15
16
3
3
22
Arşiv Arama
BİK İlan Portalı

 
Haber Yazılımı