Haber Detayı
04 Temmuz 2018 - Çarşamba 10:28 Bu haber 3460 kez okundu
 
Anneanne Minik Rüya'yı Kaçırdı
Tire’de 1 buçuk yaşındaki Rüya Çelik akli dengesi yerinde olmayan anneannesi Fatma Yenigün tarafından kaçırıldı.
Tire Haberi
Anneanne Minik Rüya'yı Kaçırdı

Derebaşı mahallesinde tarım işçisi olan baba Hakan ve anne Derya Çelik perişan oldu. Jandarma, AFAD ve Jandarma komando timleri tarafından drone ve köpeklerle başlatılan aramalar geniş bir alanda sürüyor.

Kızının ayakkabıları ve eşyaları ile teselli bulan anne Derya Çelik, “Ne olur kızımı bulun” diye göz yaşı döktü.

Son günlerde kayıp çocuk haberlerine bir yenisi daha İzmir’in Tire ilçesinde eklendi. 1 buçuk yaşındaki Rüya Çelik adlı çocuk akli dengesi yerinde olmayan anneannesi Fatma Yenigün (55) tarafından kaçırıldı. Derebaşı mahallesinde tarım işçisi olan baba Hakan (37) ve anne Derya Çelik (35) perişan oldu. Jandarma, AFAD ve Jandarma komando timleri tarafından kalabalık bir ekiple başlatılan arama çalışmaları drone ve köpeklerle geniş bir alanda sürdürülüyor. Kırsaldaki Derebaşı mahallesinde terk edilmiş metruk binaların çokluğu ekiplerin işini bir hayli zorlaştırıyor. Zorlu geçen gecenin ardından ikinci güne giren arama çalışmalarında, minik Rüya’nın eşyalarını koklayan köpeklerle adeta her taşın altına bakılıyor. İki Jandarma dronu ise havadan arama kurtarma çalışmalarına destek veriyor.

Eşyaları ile teselli buluyor

İddiaya göre, önceki sabah diğer torunları Cihangir (12) ve Gülçin Çelik (17) uyurken, en küçük torunu Rüya Çelik’i yanına alarak evden kaçan anneanne Fatma Yenigün’ün akli dengesinin yerinde olmadığı öğrenildi. Minik kızının ayakkabıları ve eşyaları ile teselli bulan anne Derya Çelik, “Şimdi onun karnı acıkmıştır. Biberonu da yanında değil. Karanlıktan da korkar. Bensiz ne yapar. Ne olur kızımı bulun” diye gözyaşı döktü.

Diğer torunları uyurken kaçmış

Sabah saatlerinde Bayındır’ın Tokatbaşı köyüne yevmiye ile biber toplamaya gittiklerini ifade eden anne Derya Çelik, “Çocuklarımız gece geç saatlere kadar televizyonda korku filmi izleyip yattılar. Saat 07.00 civarında bir ara uyanan büyük kızım Gülçin anneannesini ve minik Rüyayı o saatlerde uyurken görmüş. Tekrar yatıp 11.00 civarında uyandığında ise anneannesi ile ve küçük kızım evde yokmuş. Hemen jandarmayı arayıp haber vermişler. Haberi çalıştığımız tarlada dayıbaşından duyduğumda ilk önce panik yapmadım. ‘Halil amcasıyla koyun otlatmaya gitmiştir’ dedim. Fakat durum düşündüğüm gibi değilmiş” dedi.

22 yıl sonra Bornova’da mazgalın altında ortaya çıkmış

55 yaşındaki annesi Fatma Yenigün’ün 4-5 defa evden kaçtığını hatta son kaçtığında 22 yıl sonra İzmir Bornova’da bir mazgalın altında perişan halde bulunduğunu anlatan Derya Çelik, “Annemin kafasında yarattığı hayali akrabaları var. Onların, Aydın Söke’de yaşadığını söylüyor. Zaman zaman çevresinde kimseler yokken onlara adlarıyla hitap edip kendi kendine konuşuyor. Doktorlar, çift kişilikli olduğunu söylüyorlar. Çocuğumu bir an önce geri getirsin. Dört yıldır ona ben bakıyordum. Artık bir daha annemle aynı evde yaşamak istemiyorum” diye konuştu. Yaklaşık 9 ay önce, 3 çocuğu ile birlikte Tire’nin Derebaşı mahallesine Kars’tan gelerek yerleştiklerini belirten baba Hakan Çelik ise, “PKK varlığından kaçıp Tire’ye yerleştik. Kızımın başına kötü bir şey gelmesinden korkuyorum. Akli dengesi yerinde olmayan kayın validem acaba dağda bayırda onu bir başına mı bıraktı. Ya kızım kurda kuşa yem olursa” diye kahroluyorum” dedi.

Jandarma ve AFAD seferberlik ilan etti

Arama çalışmalarına, Tire ve Gökçen Jandarma ekiplerinin yanı sıra İzmir İl Jandarma Komutanlığı’ndan yaklaşık 30 kişilik komando timi katıldı. 3 kişilik iki ayrı köpekli arama timleri oluşturuldu. İki adet drone ile havadan ulaşılması güç alanlar izlendi. Jandarma ve AFAD ekiplerine köylüler de destek verdi. Çalışmalarda bulunan ekipler çok hassas davrandı. En küçük bir olasılıklar değerlendirildi. Mezbelelik alanlar ve terk edilmiş binalar tek tek tarandı.  Mazgallar, dere yatakları ve su kuyuları kontrol edildi. Kırsal alanda komando timleri deyim yerindeyse her taşın altına tek tek baktı. 156 Jandarma hattına gelen bir ihbarda ise küçük kızın anneannesiyle birlikte Tire’de görüldüğü bildirilse de ihbar asılsız çıktı. Minik Rüya her yerde aranıyor.

Kaynak: Editör:
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Anneanne Minik Rüya'yı Kaçırdı
Anneanne Minik Rüya'yı Kaçırdı
Anneanne Minik Rüya'yı Kaçırdı
Anneanne Minik Rüya'yı Kaçırdı
Anneanne Minik Rüya'yı Kaçırdı
Anneanne Minik Rüya'yı Kaçırdı
Anneanne Minik Rüya'yı Kaçırdı
Anneanne Minik Rüya'yı Kaçırdı
Anneanne Minik Rüya'yı Kaçırdı
Anneanne Minik Rüya'yı Kaçırdı
Yorumlar
Haber Yazılımı