Haber Detayı
25 Eylül 2018 - Salı 12:28 Bu haber 9944 kez okundu
 
ALİ DOĞU : ADAYIM
YEREL SEÇİMLERİN YAKLAŞMASIYLA PARTİLERDEKİ ADAY YARIŞI DA HIZLANDI. CHP de BURAK ALP ERSEN ‘DEN SONRA DA ALİ DOĞU ADAY ADAYI OLDUĞUNU AÇIKLADI.
Tire Haberi
ALİ DOĞU : ADAYIM

GAZETEMİZ GENEL YAYIN YÖNETMENİ ŞEVKET BAHÇELİOĞLU İLE ALİ DOĞU  KONU İLE İLGİLİ BİR SÖYLEŞİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

İşte sorular ve Ali Doğu’nun cevapları :

Şevket Bahçelioğlu : Ali Doğu kimdir? Bize kendinizden kısaca bahseder misiniz?

Ali Doğu : 1967 yılında Zeytinova’da doğdum. İlk ve ortaokulu Zeytinova’da tamamladım. Liseyi de Tire’de bitirdim.1982 yılından beri Tire’de ikamet ediyorum. 1984 – 1993 yıllarında bir inşaat firmasında teknik eleman olarak çalıştım.1993 – 2004 yılları arasında da pazarlama departmanında yöneticiydim. 2004 – 2014 yılları arasında da Zeytinova Belediye Başkanı olarak görev yaptım. Evli ve iki çocuk babasıyım.

Ş.B. Niçin aday adayısınız?

A. D.: Tire nadide bir şehir, havasıyla suyuyla, doğasıyla yaşanabilecek bir güzel yurt köşesi. Biz  bu şehri daha da güzel  hale getirmek, daha huzurlu, daha sağlıklı , daha modern,  bir hale getirmek için adayım. Bu şehir, yaşayan halkımız ve yetişecek yeni nesillerimiz için cennet yapılmaya layık bir yurt köşesidir.

Ş. B. Neleri – Nasıl yapacaksınız?

A. D. Gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamak zorundayız. Yaşlılarımıza huzurlu bir ortamda yaşatmak zorundayız. Toplumsal barışı sağlamak için hoşgörü ortamını hazırlamak zorundayız.   Esnafın, işçinin, çiftçinin derdine çareler aramak ve bulmak zorundayız.

Evimi yuvamı kurduğum, çocuklarımı yetiştirdiğim, eş ve dost edindiğim, ilçeme olan borcumu ödemek için var gücümle çalışacağım. Gerek hayat tecrübelerim gerekse  Zeytinoava’daki on yıllık belediye başkanlığı dönemimde edindiğim bilgilerle, tecrübeyle Tire Belediye Başkanlığını çok rahat bir şekilde başaracağımı, Tire’mizi çok daha ileriye götüreceğimi  rahalıkla ifade edebilirim.Bu amaçlar ve bu inancımla yola çıktım. Başarmak başaracağım diyebilenindir.

Ş. B. Tire’yi kalkındırabilmek için ne gibi projeleriniz  var.?

A.D. Belediye Başkanlığına aday olan kişiler o kentin geleceğini değiştirmek üzere plan ve projeler hazırlarlar. Bunların ayakları yere basan, halkın ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen projeler olmalıdır. Biz şu an henüz aday adayıyız ancak sanki aday olmuşuz gibi ekibimizle şehrimizin ihtiyaçlarını karşılamak üzere proje çalışmalarını titizlikle sürdürüyoruz.  Yakında bu projelerimizin neler olduğunu kamuoyuyla paylaşacağız. Ayrıca sosyal demokrat bir belediyecilik anlayışıyla  halkımızın görüş ve düşüncelerine, onların istek ve ihtiyaçlarına göre projelendirme çalışmalarını genişletebileceğiz. Bu bizim halkımızı halk tarafından, halka göre, halkla birlikte yönetim ilkelerimizin de bir gereğidir.

Ş. B. : Bu işi yürütebilmek için bir kadro  oluşturdunuz mu?

A. D. : Bildiğiniz gibi iki dönem belediye başkanlığı yaptım. Belediye mevzuatı en küçük belediyeden en büyük belediyeye kadar aynı mevzuat, aynı kanun ve yönetmelikler çerçevesinde yapılır. Sadece işlemlerin büyüklüğü değişebilir. Bir köy ortaokulunu yönetmekle şehirdeki bir lisenin yönetimi hemen hemen aynıdır. Ben belediye mevzuatını bilen biri olarak iddia ediyorum; Tire Belediyesini yönetmek , işlerini görmek arasında büyük fark yoktur.  Bizim yerelde siyasi yapı içerinde belediye yönetiminde başarıyla hizmet verebilecek, toplumun her kesimini temsil edecek değerli kişiler vardır. Kuracağımız ekip toplumun her kesiminden olacak ve toplumun her kesiminden büyük destek alacak nitelikte olacaktır. Bu ekibimiz de halkımıza yeni bir umut verecek, yeni bir heyecan yaratacaktır.

Ş. B Bu ekibin çalışma ilkeleri neler olacaktır.

A.D. : Belediyecilik anlayışımız, halka sorun yaratan değil, halkın sorunlarını  kanun ve yönetmelikler çerçevesinde çözüm bulma yönünde olacaktır.  Dürüstlük, şeffaflık, hesap verebilirlik temel ilkelerimizdendir. Halka hizmeti hakka hizmet olarak bileceğiz.

Ş. B. Biraz da Zeytinova Belediyesindeki hizmetlerden bahseder misiniz?

A. D. Yukarıda da belirttiğim gibi 10 yıl Beldiye Başkanlığı yaptım. Bu süre içinde halkımızın her türlü makul ve kabul edilebilir istek ve ihtiyaçlarını , sorunlarını sıkıntılarını çözmeye çalıştım Küçük paralarla büyük işler yaptığımı rahatlıkla söyleyebilirim. Çalışmalarımızı halkla paylaşarak sürdürdük.

Yaklaşık 100 kişiyi çeşitli özel ve kamu alanlarında istihdam sağladılk. Çevre halkıyla birlikte 7.500 imza toplayıp, ilgili makamların kapısını aşındırarak   bugün bölge halkının kullanımında olan ve sulama problemini  ortadan kaldırarak ekonomimize büyük katkılar sağlayan Zeytinova barajının tesisini  gerçekleştirdik. Bu tesis 185 milyon yatırımla gerçekleştirilmiştir.

Zeytinova’nın kültür merkezinin tesisi, 24 Km’liküretim yollarının yapılması, dağlardaki zeytin ağaçlarının işlenmesi  için 20 km’likyol yapımı, Zeytinova meydanı düzenlenmesi,10 bin metre kilit taşıyla yol yapımı. Bölgede ilk olarak 5 bin kişilik arıtma tesisinin yapımı , 5 km içme suyu hattının yapımı, kanalizasyon hattının yenilenmesi, geliri belediyeye kalmak üzüere 10 bin fıstık çamı dikilmesi, 2007 – 2008 yıllarında 9 adet artezyen kuyusu açılması ( Baraj kurulmadan önce )ve 24 km. su kanalı döşenmesi  böylelikle çiftçinin hizmetine sunulan su ile belediyenin gelir temin eder hale getirilmesi, bunlarındışında çocuklara oyun parkları, gençlere, kadınlara ve yaşlılarımıza çeşitlil imkanlar sunulması çalışmalarını gerçekleştirdik.

Bunların asla basit işler miş gibi görülmesi doğru değildir. 2 – 3 bin nüfuslu bir beldenin bu işleri başarması mümkün değildir. Bütün bunları belediyenin ve İller Bankasının  katkılarıyla 25 milyonluk bütçe ile gerçekleştirdik. Yapılan yatırımların maliyeti ise baraj dahil 250 milyon Tl dir.

Peki bunları nasıl gerçekleştirdik muhalefet partisine mensup bir belediye olarak bu işleri başarmamız herkesle dostluk ilişkileri ve demokratik ortamda işbirliği esalarını ön planda tutmamız sayesinde gerçekleşti rilebilirdi. Biz bunu gerçekleştirdik. Bu başarı doğru zamanda, doğru yerde, doğru şekilde çalışmamızın ürünü olmuştur.

Ş. B. : Sayın Ali Doğu size son bir soru: Adaylığınız gerçekleşmezse tavrınız ne olur?

A. D. : Hocam biliyorsunuz geçen dönemde de CHP ‘den  aday adayı olmuştum. Partimiz bu günkü belediye başkanımızı aday olarak belirlemişti. Küsmedim darılmadım partimin hizmetinde olmaya devam ettim. Bu seçimde de partimiz kimi aday gösterirse yine aynı şekilde partimizin başarısı için üzerime düşen görevi yapmaya devam edeceğim. Ama samimiyetimle inanıyorum ki bu sefer ıra bana geldi diye düşünüyorum.

Takdir Genel merkezimizin, teveccüh halkımızındır. Allahın izniyle bu sonurlu görev  bu sefer bize düşecektir. Tüm Tire’li hemşehrilerime selam , sevgi ve saygılarımla…

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ALİ, DOĞU, :, ADAYIM,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ALİ DOĞU : ADAYIM
ALİ DOĞU : ADAYIM
Yorumlar
Haber Yazılımı