Haber Detayı
11 Haziran 2018 - Pazartesi 18:10 Bu haber 2519 kez okundu
 
Akşener Tire’de destek istedi
İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, seçim çalışmaları kapsamında Tire’ye geldi. Tire’de açık hava mitingi yapan ve başta Tireliler olmak üzere çevre ilçe ve İzmir il merkezinden gelen partililere ve seçmenlerine seslenen Akşener, 24 Haziran gecesi Cumhurbaşkanı olacağını ifade etti ve vatandaşlardan bunun olması için oy desteği istedi. Akşener’i meydanı dolduran yaklaşık 10 bin civarında kişi takip etti.
Tire Haberi
Akşener Tire’de destek istedi

24 Haziran’a yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine cumhurbaşkanı adayı olarak katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 10 Haziran Pazar günü Tire’ye gelerek açık hava mitingi yaptı. Kendi adaylığı ve Partisinden milletvekili adayı olan isimler için destek istedi.

Tire Gökçen Efe (Adliye) Meydanında kurulan sahne platformunda, Tirelilerin yanı sıra çevre ilçe ve İzmir il merkezinden gelen ve meydanı dolduran vatandaşları selamlayan ve onlara seslenen  Akşener, yaklaşık 35-40 dk. civarında konuştuktan sonra mitingine son verdi.

İYİ Parti Tire İlçe Başkanlığı’nın gece neredeyse sabaha kadar hazırlık yaptığı miting alanında, polis miting günü geniş güvenlik önlemi aldı. Öğleden sonra miting alanına gelmeye başlayan vatandaşlar, alandaki gölgelik yerlerde toplanarak mitingi beklediler.

Tire’ye seçim otobüsünün önünde Tirelileri selamlayarak giren Meral Akşener, bir süre sonra miting alanına ulaştı. Burada büyük bir ilgi ile karşılandı. Engelli vatandaşlar için miting işaret diliyle de anlatıldı. Sözlerine vatandaşlardan helallik isteyerek başlayan Akşener, “Bu sıcakta, oruç ağızınızla burada toplandınız hakkınızı helal edin” dedi.  Akşener, sözlerine şöyle devam etti:

"EVLERE ŞENLİK EKONOMİ BAKANIMIZ VAR"

“Ben 94’de belediye başkan adaylığı ile bu hayata başladım o zaman diyorlardı ki ‘Silkele başkan düşecek’. Silkelemeye devam ediyorum. Medya bana yer vermiyormuş ne gam ben milletimle beraberim. Ben silkeleyeceğim siz düşüreceksiniz. Şimdi bir evlere şenlik ekonomi bakanımız var. Denizlililer nereden bulmuş dedim. Diyor ki ‘Kurla murla bizim işimiz olmaz’ mazot benzin elektrik Dolarla değil mi? Nasıl olurda sen dolar molar, kur mur işimiz değil diyorsun? Nasıl Ekonomi Bakanı oldun sen kardeşim. Böylesine bilgisiz konuşan davranan bir ekonomi yönetimi ile Türkiye ekonomisi bu şartlara geldiişte.”

“ERDOĞAN EVİNE GÖDERİLMEYİ HAK EDİYOR”

"Andımız konusunda haklılar. Orada bir şey diyor ‘Türk’üm Doğruyum’ adamlar bunu nasıl dinlesin. Biz geldiğimizde Andımız’da geri gelecek. Biz geldik hepsine iyi geldik. Milli bayramlarda hasta olanlara da iyi geldik. Meğerse hepsi turp gibiymiş. Ben Rumeli göçmeni bir ailenin kızıyım. En önemlisi şu, bizim önemli bir özelliğimiz vardır sabır. Şimdi sabır doldu. Yandı muhteremler yandı. Bu ülkenin kurucusu ve benim sisin karşınızda konuşuyor olmamı sağlayan Atatürk’e anasına çevresine laf edenlerle ilgili olarak bir şey yapmayan Sayın Erdoğan sadece bu sebepten bile evine gönderilmeyi hak ediyor."

“FETÖ TEPKİSİ”                                                 

"Eğer 2010’daki referandumu yapmasaydınız 15 Temmuz olmazdı. Ben sizi uyarmadım mı? Buna rağmen yaptınız. Ne oldu onlarca şehit ve gazimiz oldu. Sen ne yaptın binalara savaş açtın. 15 günlük erin komutana karşı gelme ihtimali var mı? Devlete emanetti o çocuklar. 18 yaşındaki çocuğu müebbet hapisle karşı karşıya bıraktın. Emir verenler kaçmış olan garibana olmuş. Siz FETÖ mücadelesi mi yapmış oldunuz? Hadi oradan be. Damatlar kaçak damatlar en çok FETÖ’cü sizde. Bir tane Meclis Başkanı var bin yaşında bir abi çok da para göz. 50 milyar TL’lik tazminat davası açtı. Ben de ona 1 TL dava açtım hani tuvalet parası. Bunun damadı FETÖ’den kaçtı. FETÖ’yü Türkiye’ye getirmek istemezler, konuşursa ne halt edecek bunlar.Biz onu getireceğiz. İşbirlikçilerini yargılamak için gereken izinler verilecek, hepsini ip gibi yargının karşısına çıkaracağız.Gelir gelmez OHAL’i kaldıracağız. Önümüze bunu bahane edip çöp kamyonları çıkardılar. Ama bizi durduramazlar. Bakan çocuklarının cebinden trilyoncuklar çıkarken vatan çocuklarının cebi boş kalmaması için 24 Haziran’da bir karar vereceksiniz.”

ATAKAN DURAN’I ÖZEL ANONS ETTİ

Konuşmasının ardından vekil adaylarını sahneye davet eden Akşener, Aşık Veysel’in Torunu Çiğdem Özer’i, Şengül Hablemitoğlu ve Mehmet Tezkan’ı anons ederek bu isimler için “Özellikle sizlere emanet ediyorum” dedi. Akşener, Tireli Milletvekili Adayı Atakan Duran’ı ise, “Atakan’ı en son söyleyeceğim. O benim. Gel kardeşim. Ölümden döndü kardeşim. Tanıyorsunuz” diyerek anons etti. Konuşmasının sonunda sahneye gelen bir çocuk karne harçlığı olan 50 TL’yi Akşener’e vererek bunu Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmalarında kullanması için verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akşener, Tire’de, destek, istedi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Akşener Tire’de destek istedi
Akşener Tire’de destek istedi
Akşener Tire’de destek istedi
Akşener Tire’de destek istedi
Akşener Tire’de destek istedi
Akşener Tire’de destek istedi
Akşener Tire’de destek istedi
Akşener Tire’de destek istedi
Akşener Tire’de destek istedi
Akşener Tire’de destek istedi
Yorumlar
Haber Yazılımı