Haber Detayı
27 Haziran 2019 - Perşembe 17:11 Bu haber 1391 kez okundu
 
Akıllı Saat Alırken Dikkat!!!
Son yıllarda gelişim gösteren akıllı saat teknolojisi bir yandan hayatımızı kolaylaştırırken diğer yandan da kullanım içerisinde zaman geçtikçe sorunlar oluşturabiliyor. Tire’de 28 yıldır saat tamiri işiyle uğraşan Mehmet Doğan’dan akıllı saat alacaklara önemli uyarılar geldi.
Sektör Haberi
Akıllı Saat Alırken Dikkat!!!

Tire’nin tanınmış esnaflarından ve 28 yıllık meslek deneyimiyle bilinen saat tamircisi Mehmet Doğan, gazetemize özel açıklamalarda bulunarak akıllı saat konusunda kendilerine gelen müracaatları ve vatandaşların bu konuda neler yapması gerektiği konusunda konuştu.  Saat tamircisi ustası Doğan, “Bize gelen müracaatlar vatandaşın aldığı akıllı saatlerin istem dışı, kazayla veyahut kullanım süresinde deformasyonu neticesinde tamirinin mümkün olup olmadığı konusunda oluyor. Bununla alakalı olarak biz de müşterimize elimizde olmadığı için veya yerel piyasada malzemesi olmadığı için hizmet veremiyoruz.” şeklinde konuştu.

 

“Saatlerin Çöpe Atılmasına Razı Değiliz”

 

Tam olarak araştırılması yapılmadan satın alınan ürünlerin tamirinin ve parça değişiminin mümkün olmaması sebebiyle çöpe atıldığını söyleyen Doğan, “Rakamsal değerler düşük değil. En düşük akıllı saatin değeri takriben 100-150 lira arasında değişiyor. Bu değerdeki saatlerinde çöpe atılmasına gönlümüz razı değil. Bizim vatandaşlara tavsiyemiz hangi rakama olacaksa olsun alınacak ürünün arka planını ve geri hizmetini iyi araştırmaları. Alınan saatin yedek parçasının bulunup bulunmayacağı veya herhangi bir saatçide herhangi bir malzemenin buna uyum sağlayıp sağlayamayacağı konusunda iyi araştırarak karar vermelerini tavsiye ederim” dedi.

 

“Güvendikleri, Bildikleri Yerel Esnafa Danışsınlar”

 

Ürün alacak vatandaşların ürünü satın almadan önce bildikleri bir esnafa danışmanın daha iyi olabileceğinden bahseden Doğan, “Ürün satın almak isteyen vatandaşlar alacakları ürünlere alternatif olarak güvendikleri, bildikleri yerel esnafa danışırlarsa onlar adına daha iyi olabilir. Bu sayede görerek, bilerek sıcak bir alışveriş gerçekleşmiş olur . Böylelikle yaşanabilecek sorunların da önüne geçilmiş olacaktır” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akıllı, Saat, Alırken, Dikkat!!!,
Yorumlar
Haber Yazılımı