Haber Detayı
20 Nisan 2019 - Cumartesi 10:27 Bu haber 3867 kez okundu
 
Ak Saçlı Ülkücüler Atakan Duran’ı Ziyaret Ettiler
Tireli duayen Ak Saçlı Ülkücüler, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’ı makamında ziyaret ettiler.
Tire Haberi
Ak Saçlı Ülkücüler Atakan Duran’ı Ziyaret Ettiler

Kalabalık bir kadroyla Tire Belediye binasına gelen Ak Saçlı Ülkücüler, beraberinde getirdikleri hediyeleri Belediye Başkanı Atakan Duran’a takdim ettiler. Belediye Başkanlığı makamında kabul edilen heyeti tek tek selamlayan Atakan Duran ardından heyetle birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

 

Atakan Duran’a Kur’an, Bayrak ve Atatürk Resmi Hediye Ettiler

 

Tarihi ziyaretle ilgili olarak gazetemize özel açıklamalarda bulunan Ak Saçlı Ülkücülerden Fatih Okuroğlu ziyareti şu sözlerle tanımladı. Okuroğlu, “Atakan Duran bizim evladımız, bizler 70’li yıllarda beri olan Ülküleriz. Bir Ülkücü Başkanı elli yıl sonra Tiremizde başkan olarak görmenin mutluluğuna erişmiş durumdayız. Bu gencimize hayırlı uğurlu olsun diye Ak Saçlı Ülkücüler olarak biz buraya geldik ve ona dokuz Kur’an, dokuz Bayrak ve dokuz Atatürk resmi hediye ettik.  9 rakamı Ülkücüler için çok büyük bir rakamdır. Onun için dokuz Kur’an, dokuz Bayrak, dokuz Atatürk portresi getirdik. Buraya kalabalık bir ekiple geldik ama aslında daha da kalabalığız malum iş zamanındayız gelemeyen arkadaşlarımız oldu. Onlar buraya gelemediler ama kalpleri bugün buradaydı” sözleriyle açıklık getirdi.

 

“Atakan Duran’ın Belediye Başkanı olmasından büyük mutluluk duyduk”

 

Ziyarette yer alan isimlerden biri olan Ahmet Moran’da Atakan Duran’ın başkan olmasından dolayı yaşadığı mutluluğu gazetemize anlattı. Moran,”Bizler eğitim camiasında görev aldığımız süre içerisinde Ülkücü, Milliyetçi kesim olarak hep mücadele verdik. Bizden sonra gelen jenerasyondan olan öğrencimiz Atakan Duran’ın Belediye Başkanı olmasından büyük mutluluk duyduk. Çünkü evlatlarımızın mutluluğunu ve onların başarılarını görmek bizler için gurur vesilesidir. O’na başarılar diledik. Bunların dışında iyi dileklerimizi ilettik sağlıklı, afiyetli günlerde Tiremizi yönetmesi temennisinde bulunduk” dedi.

 

“40 Yıllık Mücadele Sonuca Vardı”

 

Ziyaretin bir başka önemli simalarından olan Fatih Çakıroğlu da bu mücadelenin 40 yıldır devam ettiğini belirterek şöyle konuştu. “40 yıllık bir mücadelenin sonunda Tire’de bizim düşüncemizi yansıtan, bizim ideallerimizi yaşatacak olan Atakan Duran evladımızın iktidar olmasını sevinçle karşıladık. O’na iyi dileklerimizi iletmeye her zaman ve her şartta yanında olduğumuzu söylemek için geldik” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ak, Saçlı, Ülkücüler, Atakan, Duran’ı, Ziyaret, Ettiler,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Ak Saçlı Ülkücüler Atakan Duran’ı Ziyaret Ettiler
Ak Saçlı Ülkücüler Atakan Duran’ı Ziyaret Ettiler
Ak Saçlı Ülkücüler Atakan Duran’ı Ziyaret Ettiler
Yorumlar
Haber Yazılımı