Haber Detayı
15 Mart 2018 - Perşembe 10:59 Bu haber 7917 kez okundu
 
AK Parti Tire İlçe Başkanı adayı “Selman İçelli”
Uzun süredir merakla beklenen, “AK Parti Tire İlçe Başkanı Kim Olacak ?” sorusunun cevabı ortaya çıktı. Belediye Meclis üyesi olan ve İlçe Başkanlığı için aday adayı olan Selman İçelli, Genel Merkezin kararı ile yeni ilçe başkanlığı içine aday olarak ilan edildi.
Siyaset Haberi
AK Parti Tire İlçe Başkanı adayı “Selman İçelli”

Önceki gün Kamil Yaldız ve Mert Falakalı ile birlikte Ankara’ya AK Parti Genel Merkezi’nden gelen çağrı üzerine giden üç isim orada Partinin bu konuyla ilgili karar organları tarafından mülakata alındı. Yapılan görüşme ve son değerlendirmelerin ardından Mustafa Selman İçelli ismi yeni ilçe başkanı adayı olarak kararlaştırıldı.

BAŞBAKANIN TİRE KONGRESİNE KATILMASI PLANLANIYOR

AK Parti Tire İlçe Teşkilatı 31 Mart 2018 Cumartesi günü Tire Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak olan kongre için Tire Belediyesi Ak Partili Meclis Üyesi Mustafa Selman İçelli ismini aday olarak belirledi. Kongreye Başbakan Binali Yıldırım’ın katılması planlanıyor.

Bilindiği gibi, Tire’de AK Parti İlçe Başkanlığı için yapılan temayül yoklamasında 7 aday ilçe başkanlığı için ben de varım demişti. Ancak AK Parti Genel Merkezi,önceki gece 3 ismi telefonla arayarak Ankara’ya çağırdı.

3 İSİM MÜLAKATA ÇAĞIRILDI                          

AK Parti Tire İlçe Başkanı Mehmet Çeltikcoğlu’nun geçen yıl ilçe başkanlığı için işaret ettiği iki isim Mustafa Selman İçelli ve Mert Falakalı ile kısa bir dönem AK Parti İlçe Başkanlığı yapan temayül yoklamasında aday olduğunu belirten Kamil Yaldız bugün AK Parti Genel Merkezi’ne giderek mülakata katıldılar.

Yapılan mülakat sonucunda AK Parti’nin Tire için belirlediği isim Mustafa Selman İçelli oldu. İçelli gazetemize yaptığı açıklamada, “Çok mutluyum. Bu görevi layıkıyla yerine getireceğim. İlçemize, ilimize, vatanımıza hayırlı olsun” dedi.İçelli’nin yarın bir basın açıklaması yapması beklenirken, parti binasında toplantı halinde olan yönetim kurulu Ankara’dan gelen haberi sevinçle karşıladı.

MUSTAFA SELMAN İÇELLİ KİMDİR?

1973 Tire doğumlu olan Mustafa Selman İçelli, İlkokulu Cumhuriyet İlkokulunda orta ve liseyi eğitimini Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Lisesinde tamamladı. İçelli vatani görevinin ardından aile şirketi olan Atatürk Caddesi’ndeki Güneş Giyim Konfeksiyon mağazasında çalışmaya başladı.

2010 yılındaki kongrede Ak Parti Tire İlçe Yönetim Kurulu üyesi olan Mustafa Selman İçelli, 2014 Yılı yerel seçiminde yönetim kurulu üyeliğinden istifa ederek Tire Belediyesi Ak Parti Meclis Üyesi adayı oldu.

4 yıldan bu yana Tire Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi olarak görev yapan İçelli, 2004-2009 yılları arası Ak Partili Tire Belediye Başkanı olan Mehmet Sıtkı İçelli’nin kardeşi.Mustafa Selman İçelli, Gülin İçelli ile evli ve Elif isminde bir kızı var.

HABER:  Kamuran KIZILBOĞA

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, Tire, İlçe, Başkanı, adayı, “Selman, İçelli”, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
AK Parti Tire İlçe Başkanı adayı “Selman İçelli”
AK Parti Tire İlçe Başkanı adayı “Selman İçelli”
AK Parti Tire İlçe Başkanı adayı “Selman İçelli”
Yorumlar
Haber Yazılımı